dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pioterek

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    4

    Domyślnie Deski z czereśni na parkiet

    Witam
    Ściąłem czereśnię i wraz z innymi drzewami chcę zawieźć jej pień do tartaku. Jakiej grubości powinna mieć deska z drzewa czereśniowego aby wykorzystać ją potem na parkiet? Mam też 3 pnie modrzewia i chcę go pociąć na deski na podłogę. Podłoga ma być tradycyjna na legarach. Wiem że po heblowaniu muszą mieć min grubość 28mm. Czy wystarczy jak w tartaku zrobią mi z nich deski o grubości 32mm. Bardzo proszę o odpowiedź.
    Piotrek

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar smerf_ff
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Najpierw zrób baliki-z wyliczeniem na grubość piły i ile ci wyjdzie desek, zazwyczaj robi się calówki. Po wysuszeni balików możesz myśleć o deskach.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pioterek

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nie wiem o co chodzi z tymi balikami. Myślałem że najpierw tnie się deski z mokrego drewna a potem suszy się deski. Dużo tego nie będzie bo to tylko jeden pień.

  4. #4

    Domyślnie

    jedź na tartak, deska 32 mm to tzw. podłogówka w zupełności wystarczy na podłogę na legarach..można też deskę kleić do wylewki wtedy deska może być cieńsza..na parkiet to już raczej decha 7cm..ale trochę mało tego materiału masz jeśli chodzi o podłogę i parkiety..deska zawsze się przyda a drewno z gatunków które masz jest bardzo ciekawe kolorystycznie i żal go wrzucić do kominka..można go wykorzystać na parapety, szafki, ławki itp.. ja sam ze zciętych śliw robię belkę do kominka a orzecha wykorzystam chyba na parapety...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony