dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie płytki na styropianie

    Witam mam pytanie czy można kłaść płytki bezpośrednio na styropian na zewnątrz na balkonie.

  2. #2

    Domyślnie

    jeżeli na ścianie to lepiej nie ryzykuj ,przyklej dwie warstwy siatki klejem do styropianu następnie płytki elastycznym klejem

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi chyba o podłogę na balkonie. I cienko trochę mi to wygląda. Chyba bez wylewki to to nie przejdzie. A jak już ktoś przejdzie to płytki poodskakują

  4. #4

    Domyślnie

    Goły styropian i płytki? Brrrr, lepiej nie...
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli na podłodze i nie ma innego wyjścia to styro 30, ale przyklejony na całej powierzchni (nie na placki) i nie ma problemu.

  6. #6

    Domyślnie

    A gdyby położyć płytę wodoszczelną np. osb nie byłoby to lepsze rozwiązanie.

  7. #7

    Domyślnie

    Dora po co te kombinacje,czy na styropianie z jakiegoś powodu nie można zrobic wylewki

  8. #8

    Domyślnie

    Nie można zrobić wylewki ponieważ nie ma miejsca na nią. Jest to mały balkon nad pomieszczeniem ogrzewanym z tego co się orientowałam, minimum styroduru to 10 cm a ja od płyty do drzwi balkonowych mam 12 cm wolałabym zrezygnować raczej z wylewki niż ujmować styroduru

  9. #9

    Domyślnie

    płyty osb nie polecam /styro10cm,osb1,8 do 2,2mm/jeżeli balkon jest mało eksploatowany pozostaaje sposób Piotrula

  10. #10

    Domyślnie

    przepraszam grubośc osb nie mm lecz cm

  11. #11

    Domyślnie

    NIech ktos napisze kto położył płytki bezpośrednio na styrodurze lub styropianie i jak to się skończyło i wtedy będziemy wiedzieć. Sam mam podobny problem i nie wiem czy ryzykować.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja mam progi przy 2. wyjściach na taras tak właśnie połozone, ale to tylko na szer. jednej płytki, więc to nie to samo ale jednak. Jedno wyjście eksploatowane dość intensywnie przez 3 lata i jest ok. Myśle, że na małym balkonie też się prawdzi. Zresztą jedz do marketu lub czegoś podobnego i sprawdz organoleptycznie styropian 30. Jest twardy jak deska.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał goike
    NIech ktos napisze kto położył płytki bezpośrednio na styrodurze lub styropianie i jak to się skończyło i wtedy będziemy wiedzieć. Sam mam podobny problem i nie wiem czy ryzykować.
    Wystarczy trochę wyobraźni..... gdy jej braknie, mogę dla ułatwienia dopisać, że gdyby storopian był na tyle wytrzymały co wylewka, nikt nie robiłby wylewki prawda?

  14. #14

    Domyślnie

    Bardzo twarde plyty ze spienionego poliluretanu kosztuja ok 900zl/m3, na to rownie drogi klej (np sika bond, aby przy okazji bylo to wodoszczelne).
    Wiec znacznie taniej jest zrobic tradycyjna wylewke..

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał dora83
    ...minimum styroduru to 10 cm a ja od płyty do drzwi balkonowych mam 12 cm wolałabym zrezygnować raczej z wylewki niż ujmować styroduru
    12 cm to kupa miejsca. Wejdzie i styrodur i wylewka i płytki. Nie bardzo rozumiem skąd te "minimum 10cm", tym bardziej dla styroduru

  16. #16

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedzi już wiem jak to zrobić, rozmawiałam z płytkarzem który będzie robił mi ten balkon twierdzi ze można położyć na styrodur lub ten spieniony poliuretan 10 centymetrowy na niego siatka zaciągnięta klejem można ją jeszcze przykołkować 5 centymetrowymi kołkami do styropianu, na to dobra folia w płynie botak czy jakoś tam, dobry klej np sopro no1i fuga miedzy płytkami wypełniona silikonem też sopro i nie ma sily zeby nie trzymało co o tym myślicie, dodam ze to jest mały balkon około 4m2 i raczej za często nie będzie się po nim chodziło jedynie od czasu do czasu wywiesić pościel.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał dora83
    ...minimum styroduru to 10 cm a ja od płyty do drzwi balkonowych mam 12 cm wolałabym zrezygnować raczej z wylewki niż ujmować styroduru
    12 cm to kupa miejsca. Wejdzie i styrodur i wylewka i płytki. Nie bardzo rozumiem skąd te "minimum 10cm", tym bardziej dla styroduru
    A jak komuś zostało tylko 6 cm? Nie chcę tłumaczyć dlaczego tylko tyle. Poprostu taki stan nabyłem i nic już na to nie poradzę. No więc co wtedy można zrobić? Taras raczej będzie duży i często uczęśzczany. Jak nie zrobię jakiegoś ocieplenia to będzie potężny mostek termiczny bo taras dolany jest do bryły budynku. Oddzielanie go od budynu może być cieżkie. Poprzedni właściciel nie szczędził betonu o czym przekonałem się w paru innych miejscach. Myślę o położeniu styroduru 3 cm, siatki stalowej, takiej jak daje się do wylewek i na to na grubym i dobrym kleju dać płytki

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał goike
    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał dora83
    ...minimum styroduru to 10 cm a ja od płyty do drzwi balkonowych mam 12 cm wolałabym zrezygnować raczej z wylewki niż ujmować styroduru
    12 cm to kupa miejsca. Wejdzie i styrodur i wylewka i płytki. Nie bardzo rozumiem skąd te "minimum 10cm", tym bardziej dla styroduru
    A jak komuś zostało tylko 6 cm? Nie chcę tłumaczyć dlaczego tylko tyle. Poprostu taki stan nabyłem i nic już na to nie poradzę. No więc co wtedy można zrobić? Taras raczej będzie duży i często uczęśzczany. Jak nie zrobię jakiegoś ocieplenia to będzie potężny mostek termiczny bo taras dolany jest do bryły budynku. Oddzielanie go od budynu może być cieżkie. Poprzedni właściciel nie szczędził betonu o czym przekonałem się w paru innych miejscach. Myślę o położeniu styroduru 3 cm, siatki stalowej, takiej jak daje się do wylewek i na to na grubym i dobrym kleju dać płytki
    Stalowa siatka w kleju? To już lepiej dać jakąś cienkowarstwową wylewkę przed klejeniem. Ja stoję też właśnie przed dylematem balkonowym: sama wylewka pod płytki czy jednak z twardym styropianem. Musiałby być jednak max 2 cm, bo też kiepsko z wysokością

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar annaoj20008
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Murarz twierdzi, że wylewka betonowa na tarasie ze schodami( mowa o moim), wystarczy.
    Na ziemi położył folię czarną tj. w wykopanej ławie pod ostatni stopień i pociągnął aż do budynku. O styropianie na tarasie( na balkonach owszem), mówi że jest bez sensu.
    Jak się to wszystko ma do nasiąkania fug, betonu pod płytkami i odskakiwania płytek po mrozie( już pierwszej lub kolejnej zimy)?
    Taras ma być od strony północnej.
    Wklejam zdjęcie dla zobrazowania początku prac nad tarasem i schodami

    Zdjęcie

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Pod płytki na powierzchni poziomej zawsze trzeba dać trwale elastyczną izolację ciągłą przeciwwodną, niezależnie co jest pod spodem.

    Polecam broszurę o balkonach i tarasach do ściągniecia zlwww.basf-cc.pl
    Są wszelkie rysunki i zalecenia

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony