dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Czy ktoś porwał się na takie rozwiązanie polegające na położeniu płytek na styrodurze a może na płycie ecotherm (jeszcze twardsza)? jak z trwałością? Wiem że to szalony pomysł ale może na mniej uczęszczanym tarasie da radę? Przypominam. Miejsca od wylewki do progu drzwi jest tylko 6 cm. Taras jest wylany na gruncie i przylega do ściany budynku. Taki stan już zastałem i nie mam co z tym zrobić a chciałbym jednak zlikwidować mostek powstający na styku ściana taras. Drugie wyjście które rozważam to odcięcie tarasu od ściany. Trochę żmudna robota ale może tak będzie lepiej?

  2. #22

    Domyślnie

    ja również ponawiam pytanie, nie mam innego wyjścia jak albo cienka posadzka, albo styrodur, albo płyty WEDI albo jeszcze coś innego, o czym nie wiem.

    co najlepsze?

  3. #23

    Domyślnie

    i co nikt nie próbował?

  4. #24

    Domyślnie

    Remontowałem balkon w ub roku. Ponieważ brakowało cm, to skuwałem od 4 do 6cm starej wylewki, potem położyłem 5cm twardego styropianu, potem folia paroizolacyjna, wylewka cementowa na siatce, potem folia w płynie i płytki.

    Skuwać warto było, bo tak zepsutej podłogi się nie spodziewałem. A tak razem z izolacją wyszedłem na styk, kilka mm pod otworami odwadniającymi. Jeśli możesz kuć, to się nie zastanawiaj.
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  5. #25

    Domyślnie

    jeżeli masz 6 cm to połóż 2 styropian i wylej posadzkę ale zamiast cementu użyj sopro rapidur b5 do tego żwir do 0,8 mm, wylejesz 4 cm bez zbrojenia i wystarczy, my wylewaliśmy po 3 cm miejscami beton na betonie (nie ma styropianie) inaczej nie chciało wyjść i miejscami tak wyszło , to była hala market budowlany i nic się nie dzieje.

    2 sposób sprawdzony mam tak na korytarzu ojciec robił pare lat temu, twardy styropian (styrodur) na to klej około 1cm, siatka zbrojeniowa, wcisnąć siatkę w klej na to siatka rapica, klej około 0,5 mm i płytka. Ojciec buduje domy wiele lat i zna się na rzeczy, musiał tak zrobić ponieważ chciał ocieplić a nie tylko beton lać, jest tak około 10 lat i nic się nie dzieje

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    deresan

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    5

    Wink płytki na styropianie

    płytki bezpośrednio na styropianie ble nie przejdzie chyba ale to tylko moje zdanie ale jeżeli miał bym taki problem to dał bym najtwardszy styropian (styropor czy styrodur czy jakos tam) a na niego przeogromne płyty granitowe na niewielkiej ilości kleju może by to przeszło (granit twardy jak cholera a siły obciążające rozkładały by się na dużej powieszni) http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon12.png

  7. #27

    Domyślnie

    723-338-141 zadzwoń pod ten numer zapraszam umówimy sie zobaczysz jak jest zrobione pare lat i nic nie pęka, pierwszy sposób co napisałem też jest dobry i też sprawdzny

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Lygi
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    50
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    mowa tu o płytkach na podłodze, a na ścianie? styropian, zatopiona siatka + płytki ? w tym przypadku też musi być twardy styropian czy wystarczy zwykły ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony