dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 20
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 388
  1. #341
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    W.Waldek

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    4

    Domyślnie Imitacja deski drewnianej elewacyjnej

    Ja szukałem bardzo długo w różnych rozwiązaniach dostępnych na rynku.
    Brałem pod uwagę tynk modelowany , ale w ostateczności mimo najtańszej ceny zrezygnowałem po obejrzeniu kilkunastu wykonań. Każde wyglądało ,że jest to sztuczne , a mi chodziło o jak najwierniejsze odwzorowanie. Zakupiłem kilkanaście próbek zarówno na styropianie (m.in. Rodeo, Antydeska itd.) oraz tych elastycznych w rolkach . Z tych na styropianie Rodeo jest najlepiej wykonana. Większość desek niestety jest do pomalowania , a mi chodziło o to , aby dostać produkt już gotowy do zamocowania. Jeżeli chodzi o imitacje na styropianie to niestety miałem obawy co do przyklejania i ewentualnego przedostawania się między styropian , a ścianę wody i możliwe odklejanie , ale ostatecznie zrezygnowałem z deski na styropianie. Zacząłem szukać imitacji elastycznych o grubości tak, aby mogła się licować z tynkiem ,aby nie odstawała poza grubość tynku. Znalazłem kilku producentów i ich jakość o materiał z jakiego są wykonane była różna. Połasiłem się nawet zamawiając na allegro deskę za ponad 60 zł m2. Ale jak ją dostałem i zobaczyłem z czego jest wykonana od razu zrezygnowałem (nie warta nawet tych niskich pieniędzy) i w dodatku do pomalowania.
    Ostatecznie z tych desek elastycznych spełniających moje wysokie wymagania (grubość max. ok. 3 mm -licowanie się z tynkiem, pomalowana już na odpowiedni kolor) zostały mi do wyboru deska Tabulo Kosbudu oraz deska DecoArt Wood. A ,że jestem bardzo wymagający zakupiłem po 2m2 każdej deski razem z klejem , który te 2 firmy proponują jako systemowy. Zacząłem robić próby i przyklejałem . Okazało się ,że są bardzo podobne (różniły się małymi szczegółami), ale ,że chodziło mi o uzyskanie koloru bardzo zbliżonego pod okna w kolorze złoty dąb i tu kolorystyka wypadła lepiej dla DecoArt Wood , gdzie deska tej firma praktycznie pokryła się z kolorem okleiny okien. Klej DecoArt Wood także wydawał mi się ,że jest lepszy zwłaszcza przy rozprowadzeniu grzebieniem (klej Kosbudu wydawał mi się bardziej suchy i napowietrzony).
    Ogólnie uważam ,że obie deski są bardzo zbliżone do siebie , zarówno jakościowo , chociaż wyglądem usłojenia , które jest uwypuklone bardziej mi się podoba deska DecoArt Wood. Wybór padł na DecoArt Wood , zwłaszcza ,że spodobało mi się bardzo życzliwe i konsumenckie podejście firmy produkującej deskę. Na końcu ku mojemu wielkiemu zadowoleniu spotkała mnie miła niespodzianka: cena !. Jest na prawdę przystępna, zwłaszcza ,że w cenie jest pomalowana deska w komplecie z klejem.
    Po montażu wygląda to rewelacyjnie , gdzie każdy , kto zobaczy zarówno z daleka jak i z bliska myśli ,że to prawdziwa deska.
    Może ktoś posądzi mnie o reklamę , ale co tam ! Od tego jest to forum , aby wymieniać się poglądami i doświadczeniami.
    Ja zdecydowanie polecam do zastosowania DecoArt Wood. Można także zakupić ich próbki na allegro.
    Poniżej zdjęcie .

    P.S.
    Jeżeli wybieracie tego typu deski , to najpierw przed dokonaniem wyboru zamówcie sobie próbki kilku producentów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160610_19_24_32_Pro.jpg
Wyświetleń:	1207
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	360869
    Ostatnio edytowane przez W.Waldek ; 23-09-2017 o 10:32

  2. #342
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Ma ktoś na swojej elewacji panele lub tynk Tiserec? Interesują mnie opinie o tym produkcie i bardzo chętnie obejrzałbym fotki

  3. #343

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisciok Zobacz post
    Może ktoś, coś powiedzieć na temat deski dekoracyjne z KOSBUDa? Taka elastyczna wykładzina jak guma.

    http://kosbud.com.pl/produkty/deska-dekoracyjna-tabulo/

    Robiłem ją ostatnio. Domek wyszedł bardzo ładnie. Za m2 biorę 60zł. Chętnych z okolic Grodziska Maz. proszę o kontakt

  4. #344

    Domyślnie

    Cytat Napisał oskaro Zobacz post
    Robiłem ją ostatnio. Domek wyszedł bardzo ładnie. Za m2 biorę 60zł. Chętnych z okolic Grodziska Maz. proszę o kontakt
    Daj jakieś foto swojej pracy.

  5. #345
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    A co szanowna publika powie na to? http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/DB61EFD787
    w kontekście
    http://pubserv.uprp.pl/PublicationSe...4/PL7241S2.pdf

    W skrócie chodzi o to że jedynym legalnym producentem imitacji drewna na tynku jest pewna firma i pozostali mogą im naskoczyć.
    Chyba nawet STO z panelami branymi od Rodeo czy Dryvit ze swoim tynkiem w związku z powyższymi dokumentami działają nielegalnie.

  6. #346

  7. #347
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eSbek

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    GDN
    Kod pocztowy
    82-410
    Posty
    9

    Domyślnie

    To ja pokażę co ostatnio widziałem i przymierzam się zrobic u siebie. Deski odciskane gumową formą. Póki nie zobaczyłem na żywo, nie dotknąłem, to byłem sceptyczny (na zdjęciach nie pomalowane i pomalowane).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1711.jpg
Wyświetleń:	748
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	366482
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1712.jpg
Wyświetleń:	549
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	366483
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1713.jpg
Wyświetleń:	491
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	366484
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1714.jpg
Wyświetleń:	438
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	366485
    Ostatnio edytowane przez eSbek ; 05-09-2016 o 18:21

  8. #348

    Domyślnie

    Nie mogę otworzyć załącznika.
    Deska odciskana na ścianie nigdy nie będzie odciśnięta ani pomalowana tak estetycznie jak gotowa fabryczna którą wystarczy nakleić.
    Rozwiązanie nieco tańsze ale karkołomne i wymagające od wykonawcy zdolności plastycznych. Proszę zerknąć https://www.youtube.com/watch?v=3mmDKhkEtOI

  9. #349
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eSbek

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    GDN
    Kod pocztowy
    82-410
    Posty
    9

    Domyślnie

    Poprawiłem linki, i dodam że ani odciskana ani gumowa nie będzie nigdy prawdziwą deską.
    Ostatnio edytowane przez eSbek ; 05-09-2016 o 18:26

  10. #350

    Domyślnie

    Oczywiście że imitacja nie będzie deską prawdziwą bo prawdziwe drewno to szyk i elegancja ale:
    - estetycznie wykona ją tylko dobry stolarz, a deskę Tabulo przyklei wykonawca podczas prac elewacyjnych
    - aby zlicować deskę z tynkiem trzeba wykonać wnęki które ukryją legary i grubość deski , a Tabulo z Kosbudu kleisz i już ! - nie obniżając grubości ocieplenia
    - deskę naturalną trzeba konserwować co jakiś czas, producenci lakierów i bejc dają do 6-ciu lat gwarancji na powłokę ( w co osobiści nie wierzę ) a imitacja deski Tabulo jest wykonana z polimerów wszyscy chyba znają różnicę w trwałości okien drewnianych i plastikowych.
    A Tabulo Kosbud zostało użyte na Domu Marzeń w telewizji TVN w miejscowości Stara Wieś ( moje strony) budynek jest bardo prestiżowy a mimo to przykleili na nim imitację deski a nie naturalną.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom_marzen_foto_5ab.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	366788Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images (1).jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	366789Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	11,0 KB
ID:	366790

  11. #351
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eSbek

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    GDN
    Kod pocztowy
    82-410
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki ale ja pozostaję przy swoim wyborze, poza tym (bez obrazy) przekonujesz do technologii której jesteś wykonawcą, ja tu widzę konflikt interesów. Daj się wypowiedzieć inwestorom, jak ja.

  12. #352

    Domyślnie

    " Konflikt interesów " ??? - całej Polski nie obsłużę. Proponuję, bo to na prawdę zje....sta alternatywa dla drewna i mega estetyczna.
    Zrobisz jak uważasz.
    Powodzenia

  13. #353
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał eSbek Zobacz post
    . Daj się wypowiedzieć inwestorom, jak ja.
    To ja sie wypowiem. IMHO deska odciskana na tynku to tandeta. Widziałem na własne oczy produkty Dryvit i Ceresit. Wygląda to jak qpa... Wolałbym zrobić zamiast tego zwykły tynk albo boniowanie.
    Z desek które mam u siebie w postaci próbek wygrała "deska" Decoartwood. Następnie w kolejności były Tiserec, Rodeo, i Plastmaker.
    Widziałem też deskę Kosbud ale w mojej subiektywnej opinii nie ma sensu płacić 2x tyle za to samo wiec ten produkt nie wytrzymał konkurencji z decoartwood.
    Jak będzie zobaczymy. Tak czy inaczej ja już wybrałem choć nie było łatwo.
    Za jakieś 1,5 miesiąca mam nadzieję uzupełnić swój dziennik budowy o elewację

  14. #354
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar adulina
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jestem na etapie elewacji ,ostateczny wybór padł w końcu na imitację deski greinplast. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  15. #355

    Domyślnie

    Szukam miejsc na śląsku gdzie mógł na własne oczy zobaczyć system Rodeo, Kostbud i Decoartwood. Ewentualnie inny system który warto też wziąć pod uwagę.
    Ktoś podpowie, pomoże?

  16. #356

    Domyślnie

    Ja z kolei zobaczyłbym coś takiego w dolnośląskim/opolskim/południowej Wielkopolsce.

  17. #357
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar adulina
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wklejam moja elewacje budynku z imitacją drewna firmy greinplast, może komuś się przyda .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moj domek..jpg
Wyświetleń:	590
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	373869

  18. #358

    Domyślnie

    Małe zdjęcie i nic nie widać, wrzuć jakieś zbliżenia.

  19. #359
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Na dniach robia mi ocieplenie i elewacje zewnętrzną na ścianach gdzie chce mieć też fragmenty elewacji imitującej drzewo (listwy od góry do dołu budynku). Czy o ich montażu trzeba mysleć przed styro, po, czy w trakcie? Otynkować budynek przed montażem tych listew? Moja ekipa od ociepleń nie robi tego typu rzeczy więc nawet nie próbuje ich pytać. Zrobi to oddzielny wykonawca.

  20. #360

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    To ja sie wypowiem. IMHO deska odciskana na tynku to tandeta. Widziałem na własne oczy produkty Dryvit i Ceresit. Wygląda to jak qpa...
    Witam, dość odważne stwierdzenie a jestem zainteresowana. Wydaje mi się jednak, że wszystko ma swoje plusy i minusy i zgadzam się, że na pierwszy rzut oka wygląda to nie za naturalnie, ale przynajmniej trwałe odciski. Natomiast te wszelkie gumy cienkie, na styropianie podmakają i odpadają, na słońcu wonią, itd. I co wybrać? Po przejrzeniu wielu próbek tego i owego, zwyciężył rozsądek i skłaniam się jednak ku trwalszym odciskom... Czy ktoś się pochwali, który system odciskał?

Strona 18 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony