dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Tynk baranek - jak się zaciera?

    Mam do wytynkowania mały kawałek ściany. Z nakładaniem itp. tego silikatu nie ma roblemu tylko ze jak zacieram to faktura powstaje inna niz na scianach gdzie robili mi tynkarze. U mnie jak by wiecej idealnie plaskch miejsc, mniej chropowate, mniej ziarniste. Czym oni to zacieraja albo jak? Ja uzywalem caly czas metalowej pacy.

  2. #2

    Domyślnie

    platikowa paca nie metalowa

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli jest źle przygotowane podłoże to ziarenka tynku się w nim zatopią.

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli u mnie wychodzi że musze kupić plastikową... dzięki

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    1) Packa plastikowa lub styropianowa - tylko!
    2) Tynk po nałożeniu minimalnie powinien podeschnąć, zanim się zacznie zacierać. Moment wejścia na ścianę - to tylko kwestia doświadczenia
    3) przy zacieraniu wychodzi mleczko (spoiwo), które trzeba zbierać i odrzucać - inaczej szlamuje strukturę - wychodzi nieostra. Nie wrzucać tego mleczka do wiadra z tynkiem, ale wywalać.
    4) kup płyte G-K, zagruntuj, poćwicz przed robotą.
    Po zatarciu, a przed wyschnięciem - tynk można ściągnąć i ponownie przerobić, o ile się czysto pracuje. Wtedy połączyć go z tym odrzuconym mleczkiem

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    1) Packa plastikowa lub styropianowa - tylko!
    A mocno się dociska tą packę plastikową? Jakie mniej więcej średnicy ruchy się wykonuje packą?

    Zostało mi trochę tynku silikonowego Reliusa i ćwiczyłem na ścianie w piwnicy i wychodziło ok. Ale dokupiłem na dwie ściany tynk silikonowy Ceresita i wyszło mi tragicznie.
    Jak zaciągałem packą metalową jakieś takie "glutki" się ciągnęły, jakby ktoś dodał faktycznie płatki silikonowe (gumowe).
    A później jak zacierałem packą plastikową to mi powstawały dziury w strukturze (ziarenko nie było przy ziarenku).
    Kumpel miał mi to zrobić, ale nie miał czasu a ja się pospieszyłem, bo wydawało się to takie proste.
    Nie próbuj świni uczyć śpiewać, nie dość, że swój czas zmarnujesz to jeszcze świnię zdenerwujesz.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Zasadniczo prawie wcale się nie dociska, zależy tu dużo od jakości tynku. kiepskie są kitowate i się ciągną po pacce. Dobre tynki - packę się trzyma i zaciera dwoma palcami. Ruchy trzeba sobie wyćwiczyć. Zaciera się w kólko, albo w ośmkę , amplituda ca 8-10 cm, ogólie krótkie, okrągłe ruchy. Jak za mocno dociśniesz, będziesz wyrywać ziarno, a je wystarczy obrócić do nadania faktury.

    Sam widziałeś różnice Relius - Ceresit. To właśnie to.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Pierwszy raz słyszę żeby puc zacierac pacą styropianową a elewacji już trochę zrobiłem ,zgodze się że styropianem zacierasz małe niedoróbki na suchej już scianie ,do naciągnięcia użyj pacy metalowej/gleta/na grubość ziara a do zatarcia służy paca plastikowa którą możesz wcześniej ponacinać nożykiem ułatwi Ci to lepsze zebranie mleczka ,pamientaj też żeby starannie wymieszać puc ,zacierasz ruchami okrężnymi,ósemki tak jak napisał Sp5es ściana musi być zagruntowana podkładem pod puc,miejsca o których wspominasz płaskie mogą być przyczyną że przetarłeś albo żle wymieszałeś puc ,pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    1) Packa plastikowa lub styropianowa - tylko!
    Cytat Napisał les111
    Pierwszy raz słyszę żeby puc zacierac pacą styropianową a elewacji już trochę zrobiłem ,zgodze się że styropianem zacierasz małe niedoróbki na suchej już scianie ,do naciągnięcia użyj pacy metalowej/gleta/na grubość ziara a do zatarcia służy paca plastikowa
    No to w takim razie ja was zaskoczę Panowie. Istnieją także tynki cienkowarstwowe, którym nadaje się strukturę packami metalowymi!
    Trzymajmy się ciepło

  10. #10

    Domyślnie

    Uzylem styropianowej i wyszlo jak trzeba.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Może jakieś HOWTO?
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony