dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie jak obliczyć % spadku ziemi?

    Witam,
    mam do wykopania dosyć długi dół pod drenaż ze spadkiem 4-5%, ziemia jak to ziemia, nie równa jest - jak metodą chałupniczą obliczyć spadek z jakim trzeba kopać?

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    na kżdy metr rowu około 4-5 cm spadku, czyli długa poziomica lub krótka i listwa lub deska, a dalej wiadomo
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki , faktycznie proste. A mam jeszcze pytanie, dol bedzie kopala koparka, na dno pojdzie podsypka. Lepiej zrobic spadek w rowie czy "wysterowac" spadek podsypka? A moze nie ma roznicy?

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał andopo
    Lepiej zrobic spadek w rowie czy "wysterowac" spadek podsypka? A moze nie ma roznicy?

    Pozdrawiam
    Spróbuj zapanować nad koparką
    a podsypką doregulujesz

  5. #5

    Domyślnie

    To żeś przywalił z tymi 3 - 4 cm na 1mb wykopu - przecież na 10 m różnica byłaby 30-40 cm, a zazwyczaj ludzie mają dłuższe domy niż 10 m. Drenaż kończyłby się głęboko pod stopą fundamentową a tak nie wolno robić.
    Spadek ma być ale 3-5 cm na 10 mb!!!

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    To żeś przywalił z tymi 3 - 4 cm na 1mb wykopu - przecież na 10 m różnica byłaby 30-40 cm, a zazwyczaj ludzie mają dłuższe domy niż 10 m. Drenaż kończyłby się głęboko pod stopą fundamentową a tak nie wolno robić.
    Spadek ma być ale 3-5 cm na 10 mb!!!
    Mynia to była odpowiedz na pytanie 3-4% a nie jaki powinien być
    a już odpowiadając na twój zarzut tak wychodzi przy takim spadku, ale różnie mówią jaki powinien być dla drenażu ogólnie od1,5% do 8% a to są głosy różnych ludzi

    Mynia nim się zbulwersujesz to przeczytaj pytanie i odpowiadaj na pytanie, potem można dyskutowac czy tak powinno być
    - tylko politycy nie odpowiadają na pytania tylko mówią co chcą powiedzieć
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    te procenty wyczytałem tutaj http://www.muratordom.pl/instalacje/...,6407_4482.htm

    Powiedzcie proszę jak to ma być z tym drenażem i spadkiem na 10mb?

    Uściślę, że chodzi o drenaż, który odprowadzi wodę opadową z ogrodu do studni chłonnej. Nie chodzi o drenaż opaskowy wokół ław fundamentowych.

    Pozdrawiam,
    Andrzej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony