dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jacek Drzewiecki

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4

    Domyślnie Energooszczędność w domu z drewna

    Witam wszystkich

    Chcę wybudować dom z drewna, ale nie mam pojęcia czy technologie energooszczędne działają w tym przypadku tak samo. Jednym słowem jestem zielony. Doradzicie mi coś? na co należy zwrócić uwagę np. przy ociepleniu?

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Dobrze zbudowany dom drewniany jest znacznie łatwiejszy do wykonania w wersji energooszczędnej od domu murowanego.Bez nadmiernego wysiłku finansowego można z niego stworzyć dom pasywny.Jest to temat rzeka,więc nie tylko izolacja,ale i szczelność ,mostki termiczne,rekuperacje,system ogrzewania,itd.Zacznij może od fundamentu .Wstaw jakiś rysunek ,opis izolacji,opisz grunt pod budynkiem,zaznacz kierunki geograficzne,wstaw rysunek parteru i piętra(o ile jest).

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jacek Drzewiecki

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuje z góry za zainteresowanie, właśnie dlatego że to temat rzeka, staram się na razie zebrać jak najwięcej informacji. Niestety jeszcze nie udało mi się jeszcze wybrać właściwego projektu domu, bo obawiam się że jesli to zrobie bez wcześniejszego rozeznania, to później będzie kicha... Prowadzę bloga na którym po kolei chce opisywać etapy powstawania mojego cuda, więc serdecznie zapraszam: http://poznajdom.blogspot.com/ Jeśli masz jeszcze jakieś uwagi i porady bardzo chętnie wysłucham! Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony