dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 130
  1. #1

    Domyślnie kolektory słoneczne solary

    Witam wszystkich

    Piszę bo nie mogłam nigdzie znaleźć w internecie, pan w sklepie powiedział nam, że kolektory działają cały czas w dzień, chodzi o to , że nawet jak pada deszcz a jest jasno to one taż działają. Wydawało nam się, że działają tylko w tedy kiedy świeci słoneczko. On przyrównał do działania kalkulatora na baterie słoneczną czyli, że można posługiwać sie nim nawet jak nie ma słońca. Powiedzcie ile w tym prawdy. Wychodzi na to, że w np październiku słoneczko chowa sie za chmurkami cały dzień a kolektory robią swoje i w domku jest ciepło? Czy sprzedawca z małego sklepiku chciał nas naciągnąć?

    pozdrawiam i życzę słońca

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie Re: kolektory słoneczne solary

    Cytat Napisał flatronka
    Witam wszystkich

    Piszę bo nie mogłam nigdzie znaleźć w internecie, pan w sklepie powiedział nam, że kolektory działają cały czas w dzień, chodzi o to , że nawet jak pada deszcz a jest jasno to one taż działają. Wydawało nam się, że działają tylko w tedy kiedy świeci słoneczko. On przyrównał do działania kalkulatora na baterie słoneczną czyli, że można posługiwać sie nim nawet jak nie ma słońca. Powiedzcie ile w tym prawdy. Wychodzi na to, że w np październiku słoneczko chowa sie za chmurkami cały dzień a kolektory robią swoje i w domku jest ciepło? Czy sprzedawca z małego sklepiku chciał nas naciągnąć?

    pozdrawiam i życzę słońca
    masz rację, chciał Cię naciągnąć,

  3. #3

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: kolektory słoneczne solary

    Fajnie by było gdyby to była prawda


    A tak szczerze to jeśli myślicie o oszczędnościach (ewentualnie o zwrocie kosztów)to jest to niemożliwe w tej cenie-chyba ze jakieś spore wsparcie gminy
    Oczywiście nie odradzam - bo trzeba i można mieć coś modnego i ekologicznego no i można zdenerwować sąsiada-że ma się darmowa ciepłą wodę w słoneczne dni
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie Re: kolektory słoneczne solary

    Cytat Napisał CityMatic
    Fajnie by było gdyby to była prawda


    A tak szczerze to jeśli myślicie o oszczędnościach (ewentualnie o zwrocie kosztów)to jest to niemożliwe w tej cenie-chyba ze jakieś spore wsparcie gminy
    Oczywiście nie odradzam - bo trzeba i można mieć coś modnego i ekologicznego no i można zdenerwować sąsiada-że ma się darmowa ciepłą wodę w słoneczne dni
    Ale to chyba nie o to chodzi

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: kolektory słoneczne solary

    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał CityMatic
    Fajnie by było gdyby to była prawda


    A tak szczerze to jeśli myślicie o oszczędnościach (ewentualnie o zwrocie kosztów)to jest to niemożliwe w tej cenie-chyba ze jakieś spore wsparcie gminy
    Oczywiście nie odradzam - bo trzeba i można mieć coś modnego i ekologicznego no i można zdenerwować sąsiada-że ma się darmowa ciepłą wodę w słoneczne dni
    Ale to chyba nie o to chodzi
    No pewnie że nie o to -ale właśnie tak to u nas niestety wygląda
    Kraj biedny a można by ekologicznie i oszczędniej poprzez choćby jakieś dobre kredyty na ten cel

    Też myślałem o kolektorze ale nie ma dla zwykłego śmiertelnika ekonomii chyba ze pójdzie za namową " Pana Słodowego" i zrobi sobie coś samodzielnie
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    są dopłaty z unii , tylko trzeba mieć budynek użyteczności publicznej i ponad 50m2 solarów

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: kolektory słoneczne solary

    Cytat Napisał flatronka
    Witam wszystkich

    Piszę bo nie mogłam nigdzie znaleźć w internecie, pan w sklepie powiedział nam, że kolektory działają cały czas w dzień, chodzi o to , że nawet jak pada deszcz a jest jasno to one taż działają. Wydawało nam się, że działają tylko w tedy kiedy świeci słoneczko. On przyrównał do działania kalkulatora na baterie słoneczną czyli, że można posługiwać sie nim nawet jak nie ma słońca. Powiedzcie ile w tym prawdy. Wychodzi na to, że w np październiku słoneczko chowa sie za chmurkami cały dzień a kolektory robią swoje i w domku jest ciepło? Czy sprzedawca z małego sklepiku chciał nas naciągnąć?

    pozdrawiam i życzę słońca

    Zapytaj sprzedawcy czy sam jest użytkownikiem solarów.
    Później określ co chcesz uzyskać poprzez takie informacje.
    Jeśli celem jest prowadzenie jakiś badań to OK, jesli chcesz podjąć decyzję o zakupie to już mniej. akładając drugą wersję to określ po co chcesz je zamontować. Jeśli dla zaoszczędzenia pieniędzy na ogrzewaniu wody czy domu to zły kierunek obrałaś. Jeśli cel jest jakiś inny to go wyjaw i być może wiele osób będzie w stanie pomóc.

  9. #9

    Domyślnie

    a jak to jest u naszych sąsiadów z zachodu ? małe wioski a dachy całe pokryte solarami i bateriami słonecznymi ! czyżby sami za to płacili ? czy może państwo mają normalne i dopłaca bez problemów a nie jak u nas ?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    a jak to jest u naszych sąsiadów z zachodu ? małe wioski a dachy całe pokryte solarami i bateriami słonecznymi ! czyżby sami za to płacili ? czy może państwo mają normalne i dopłaca bez problemów jak u nas ?

    Z tego co wiem to u naszych zachodnich sąsiadów się dopłaca. Co do tego, że jest to normalne to bym się nie zgodził.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał seba_x
    a jak to jest u naszych sąsiadów z zachodu ? małe wioski a dachy całe pokryte solarami i bateriami słonecznymi ! czyżby sami za to płacili ? czy może państwo mają normalne i dopłaca bez problemów jak u nas ?

    Z tego co wiem to u naszych zachodnich sąsiadów się dopłaca. Co do tego, że jest to normalne to bym się nie zgodził.
    może do końca nie jest normalne , ale jeśli państwo dba o środowisko to chyba najlepszy sposób

  12. #12

    Domyślnie

    są opinie że solary nie są wcale ekologiczne ponieważ przy ich wytworzeniu zwłaszcza tych super selektywnych używa się żadkich metali ktorych pozyskanie dewastuje środowiskoa dodatkowo po zużyciu jest problem z utylizacją i suma sumarum wiecej szkodzą niż dają "czystej" energii

    ale idea sama w sobie super tylko nie zawsze trzeba zaprzęgać do tego super technologie

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał seba_x
    a jak to jest u naszych sąsiadów z zachodu ? małe wioski a dachy całe pokryte solarami i bateriami słonecznymi ! czyżby sami za to płacili ? czy może państwo mają normalne i dopłaca bez problemów jak u nas ?

    Z tego co wiem to u naszych zachodnich sąsiadów się dopłaca. Co do tego, że jest to normalne to bym się nie zgodził.
    może do końca nie jest normalne , ale jeśli państwo dba o środowisko to chyba najlepszy sposób

    W kwestii dbania o środowisko to zdecydowanie nie jest najlepszy sposób.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał seba_x
    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał seba_x
    a jak to jest u naszych sąsiadów z zachodu ? małe wioski a dachy całe pokryte solarami i bateriami słonecznymi ! czyżby sami za to płacili ? czy może państwo mają normalne i dopłaca bez problemów jak u nas ?

    Z tego co wiem to u naszych zachodnich sąsiadów się dopłaca. Co do tego, że jest to normalne to bym się nie zgodził.
    może do końca nie jest normalne , ale jeśli państwo dba o środowisko to chyba najlepszy sposób

    W kwestii dbania o środowisko to zdecydowanie nie jest najlepszy sposób.
    bardzo dobry sposób ! mam kilku sąsiadów i jak zaczną kopcić ze swoich kominów ... , palą plastikiem , gumą czasami koksem który tesz do szczególnie zapachowych nie należy .

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Z tego co wiem to u naszych zachodnich sąsiadów się dopłaca. Co do tego, że jest to normalne to bym się nie zgodził.[/quote]

    może do końca nie jest normalne , ale jeśli państwo dba o środowisko to chyba najlepszy sposób[/quote]


    W kwestii dbania o środowisko to zdecydowanie nie jest najlepszy sposób.[/quote]

    bardzo dobry sposób ! mam kilku sąsiadów i jak zaczną kopcić ze swoich kominów ... , palą plastikiem , gumą czasami koksem który tesz do szczególnie zapachowych nie należy .[/quote]


    To, że twoi sąsiedzi smrodzą to nie oznacza, że solary dbają o środowisko i są najlepszym sposobem.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja wiem, że to już nudne , ale pomijając dyskusyjną kwestię ekologii to opłacają się solary tylko przy sporym dofinansowaniu gminy.
    Dofinansowanie plus różnica na zasobniku, który i tak trzeba by było kupić daje szanse na to że jest to inwestycja opłacalna.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bazhyl
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Re: kolektory słoneczne solary

    Cytat Napisał flatronka
    Witam wszystkich

    Piszę bo nie mogłam nigdzie znaleźć w internecie, pan w sklepie powiedział nam, że kolektory działają cały czas w dzień, chodzi o to , że nawet jak pada deszcz a jest jasno to one taż działają. Wydawało nam się, że działają tylko w tedy kiedy świeci słoneczko. On przyrównał do działania kalkulatora na baterie słoneczną czyli, że można posługiwać sie nim nawet jak nie ma słońca. Powiedzcie ile w tym prawdy. Wychodzi na to, że w np październiku słoneczko chowa sie za chmurkami cały dzień a kolektory robią swoje i w domku jest ciepło? Czy sprzedawca z małego sklepiku chciał nas naciągnąć?

    pozdrawiam i życzę słońca
    Jest tak - solary działają jak jest słońce, a może być zimno. Na przykład w zimie jak będzie świeciło słońce solary zadziałają.

    Co do opłacalności - było o tym już z milion razy, trzeba policzyć samemu, dla własnych warunków. Solary są już stosunkowo tanie, do tego dochodzą dopłaty, które są coraz powszechniejsze. W moim mieście jest to 1500zł, ale gdy zakładałem solary nawet o tym nie myślałem, założyłem, a parę dni temu wpłynęło dofinansowanie na konto, co dodatkowo obniżyło koszt i za całość mocno zbliżyłem się do ceny samych paneli

  18. #18
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Wydaje mi się ,że nie można tak ostro podchodzić do opłacalności solarów w przeliczeniu na czas kiedy nam się miałyby zwrócić.Jeżeli chcemy mieć solary np .dlatego ,że sąsiad nie ma a my mu robimy na złość itp to ich w ogóle nie kupujmy.W obecnym czasie solary to swego rodzaju luksus ale nie do końca.Podam przykład.Kupiliśmy synkowi basem 450/122.Trzeba było zagrzać wodę.14000 l.Podgrzać wodę gazem ,kominkiem czy solarkami?Dodać do tego własną wodę z głębinówki i wiadomo już o co chodzi.Jest to jeden maleńki przykład na opłacalność montażu solarów.Ktoś pewnie powie po huk mi solary do podgrzewania wody do basenu jak naturalnie zagrzeje ją samo słoneczko tylko trochę dłużej.Będzie miał racje ale nie będzie miał solarów .Wspomaganie CO solarami w zimie gdy na chwilę wyjdzie słońce to też mała oszczędność.

    pzdr

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    a jak to jest u naszych sąsiadów z zachodu ? małe wioski a dachy całe pokryte solarami i bateriami słonecznymi ! czyżby sami za to płacili ? czy może państwo mają normalne i dopłaca bez problemów a nie jak u nas ?
    są dopłaty i specjalne kredyty, przy czym te solary, które widać w dużej ilości na dachach nie ogrzewają wody tylko wytwarzają prąd, oddawany następnie do sieci, tzw zielona energia, za co właściciel domu dostaje zwrot pieniędzy od firmy energetycznej..
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Wydaje mi się ,że nie można tak ostro podchodzić do opłacalności solarów w przeliczeniu na czas kiedy nam się miałyby zwrócić.Jeżeli chcemy mieć solary np .dlatego ,że sąsiad nie ma a my mu robimy na złość itp to ich w ogóle nie kupujmy.W obecnym czasie solary to swego rodzaju luksus ale nie do końca.Podam przykład.Kupiliśmy synkowi basem 450/122.Trzeba było zagrzać wodę.14000 l.Podgrzać wodę gazem ,kominkiem czy solarkami?Dodać do tego własną wodę z głębinówki i wiadomo już o co chodzi.Jest to jeden maleńki przykład na opłacalność montażu solarów.Ktoś pewnie powie po huk mi solary do podgrzewania wody do basenu jak naturalnie zagrzeje ją samo słoneczko tylko trochę dłużej.Będzie miał racje ale nie będzie miał solarów .Wspomaganie CO solarami w zimie gdy na chwilę wyjdzie słońce to też mała oszczędność.

    pzdr


    Nie ma czegoś takiego jak ostre podchodzenie do sprawy opłacalności. Jeśli kupiłeś solary, aby podgrzewać wodę w basenie to masz dużo większe wykorzystanie ich niż zwykły użytkownik mający na celu podgrzanie wody użytkowej do mycia. Przy dużym wykorzystaniu to może się opłacać.
    Inna kwestia to czy kupiłeś solary dla podgrzania wody w basenie, czy basen bo już miałeś solary. Jeśli przy braku solarów grzałbyś tą wodę gazem, czy innym źródłem to oczywiście jest to bardziej opłacalne.
    Tak jak piszesz każdy musi sam sobie wyliczyć opłacalność przedsięwzięcia. Inaczej będzie to wyglądało u osoby kupującej z własnych środków, inaczej kupującej na kredyt. Najważniejsza jest ilość wykorzystania ciepła jakie so;ary wytwarzają.
    Moje główne zastrzeżenie do systemu solarnego jest takie, że są one najefektywniejsze w momencie, gdy ta efektywność jest najmniej potrzebna. Gdy ktoś znajdzie do niej zastosowanie (w basenie lub zajeździe) to OK.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony