dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 183
  1. #21

    Domyślnie

    A nie myślałeś aby zlikwidowac ściankę pomiędzy pokojem 1.2 a kuchnią i umieścić kuchnię w miejscu tego pokoiku 1.2? Wtedy stół mógłby znaleźć się w tym miejscu, w którym jest teraz kuchnia. Wnętrze zyskałoby więcej przestrzeni.

    Mnie moja pani architekt przekonała, że gości miewa się z reguły rzadko i szkoda w mieszkaniu przeznaczać specjalnie jeden pokój dla nich - w domu to co innego. I jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania.

  2. #22

    Domyślnie

    myślałem ale jak zawsze o takich rzeczach mysli sie po czasie ;/ w kuchni dałem ogrzewanie podłogowe, na scianie idzie sporo elektryki, trzeba było by przekładać odpływy do zmywarki z sciany z oknem. Dobre pomysły rodzą sie zawsze po czasie ;(

  3. #23

    Domyślnie

    jak dla mnie trochę za smutna łazienka, za mało w niej życia i przygnębia, jest zimna.

    Co do pokoi to jeśli planujecie mieć dzieci, to dobry pomysł z 2 pokojami, jeden dla dzieci, drugi to sypialnia dla was (nie zawsze się chce i ma czas sprzątać) wtedy gości można ulokować w salonie a w sypialni masz swoja twierdze

    Niestety mieszkanie ma wadę małej powierzchni (ale nie przesadzaj ze 74 m2 to mało), wiec musisz się liczyć z nieprzywiązywaniem do drobiazgów i np. sztuczną choinkę odradzam - szkoda miejsca na jej trzymanie.

    Dałabym więcej drewna, czy te krzesła mają być plastikowe?

  4. #24

    Domyślnie

    czym prędzej przekładaj instalacje - bo będziesz żałować że w nie małym przecież mieszkaniu czujesz się jak w kawalerce

    im metraż mniejszy tym ostrożniej z wydzielaniem kolejnych mikroskopijnych pomieszczeń

    salon jest naprawdę w wersji mini - co jest kuriozalne w sytuacji gdy dopieszczasz swoje gniazdko tymi wszystkimi systemami high-tech

    przemyśl - za parę lat nie będzie Ci się chciało pewnych rzeczy zmieniać, to byc może ostatni moment na zmianę

  5. #25

    Domyślnie

    to jak proponujecie ustawić meble ? kuchnie zupełnie przenieść na kolejną scianę ?

  6. #26

    Domyślnie

    Ja zdecydowanie proponuję przenieść kuchnię w miejsce pokoju 1.2 i usunąć ścianę, która jest obecnie pomiędzy nimi. Zyskasz przestrzeń, miejsce na spory stół, kuchnia nie będzie ciemna, przedpokój będzie lepiej doświetlony. Jak dla mnie same zalety. Oczywiście wszystko jeszcze zależy od tego gdzie są piony kanalizacyjne i czy da się to zrobić. BTW. Co to jest za pomieszczenie 1.2a?

  7. #27

    Domyślnie

    1.2a to mała garderoba.
    Czy burząc ściankę w kuchni myślisz by tez wywalić tą w holu ? chyba nie ?
    Jak coś to zostawić chyba tą w holu...

    tak myślę ze jak by wywalić sciankę to może zrobić wyspę w jej miejscu i szafki i lodówka na sciane w małym pokoju a zlew i kuchnia po środku z wiszącym okapem ?

  8. #28

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że jakaś ścianka od strony holu by się przydała, możliwe, że przesunięta trochę w stronę salonu.

    Nie wiem co planujesz w tej garderobie (oznaczonej 1.2a), ale ja na przykład mam takie pomieszczenie w podobnym miejscu jak u Ciebie i mam tam tzw. brudną kuchnię. U mnie wchodzi się do tego pomieszczenia od strony kuchni i mam tam pralkę, lodówkę, rekuperator, gazowy ogrzewacz wody i trochę szafek na zapasy.

    Najlepiej byłoby pokazać projekt mieszkania jakiemuś architektowi wnętrz, oni widzą pewne rzeczy od razu. Moja pani architekt zrobiła cztery koncepcje podziału wnętrza i my wybraliśmy sobie taką, która nam najbardziej odpowiadała.

  9. #29

    Domyślnie

    kuchnia na ścianę - dokładnie

    natomiast garderobę proponuję wydłużyć do przedpokoju, do granicy pionów
    to trochę zasloni kuchnię i powiększy garderobę

    edit: wówczas na ścianie garderoby możesz sobie zrobić wysoką zabudowę, wrzucić tam i pralkę i lodówkę i piekarnik

  10. #30

    Domyślnie






    Łazienka jednak będzie w alabastrino dodaliśmy lustro na ścianie i wywalone półeczki.
    W kuchni pewnie będzie wielkie burzenie i wywalę tą ścianę.

    Co myślicie teraz o tym ?

  11. #31

    Domyślnie

    Powtórzę się, te płytki sa bardzo urokliwe, ale moim zdaniem nie pasują do twoich nowoczesnych wnętrz. Poza tym sa dosyć oklepane już. Bardziej widziałabym właśnie u ciebie duże rozmiarowo kafle, szarości albo coś z metalicznym połyskiem.

  12. #32

    Domyślnie

    Alexa na żywo zupełnie sie mi nie spodobała, jest sztuczna, bianco jest szary z nadrukiem szarości jak na drukarce każdą kropkę widać, siwa jest zupełnie bez wyrazu.

    Podobały mi sie jeszcze big ben od zienia z tubadzin ale zegar bigben na scianie by mi sie znudził po kilku miesiącach.

    w mojej opini jedynie alabastrino obecnie jest wystarczająco neutralne i eleganckie. Ładnie jeszcze wyglądają Navona ale połysk troche sztuczny sie wydał.

  13. #33

    Domyślnie

    A płytki z wyzszej pólki nie wchodzą w grę?
    Przepiękne kafla ma np. Grespania, Porcelanosa ...

  14. #34

    Domyślnie

    a mi się podobaja rolety... to chyba takie z Dekorii fajne rozwiązanie... mój Mąż mysli żeby też takie dać do salonu... ale zastanawialismy się jak to zrobić w oknie balkonowym, żeby było wygodnie... a tu jest fajne rozwiazanie, że są dwie ))

  15. #35

    Domyślnie

    Czy można wiedzieć w jakim programiku jest robiony ten projekt i wizualizacja??

  16. #36

    Domyślnie



    Projekt robiony w AutoCad, potem wizualizacja robiona w 3d Studio z pluginem Splutterfish Brazil.
    Wszytko znajdziesz na http://rsb3dsmax.blogspot.com/2008/0...x-plugins.html

  17. #37

    Domyślnie

    ale sie wczoraj skułem niezła impreza była ale dałem radę i wszystko obaliłem



    Teraz osoby z forum które radziły burzyć ściankę proszone są o stawienie się do wynoszenia gruzu

  18. #38

    Domyślnie

    dzielny chłopak zobaczysz że będziesz zadowolony z powiększenia tej części dziennej

  19. #39

    Domyślnie

    Trafiłam tu z wątku o Alabastrino, przyłączam się i zaczynam kibicować Brawo za ściankę! zrobiło się fajne przestronne wnętrze
    PS. do gruzu się nie podłączam.. drobna jestem..

  20. #40

    Domyślnie

    W zwiazku z prowadzonymi pracami czuje sie w obowiązku pokazać efekty zmian. Od wyburzenia scianki zmieniło sie juz kilka koncepcji i obecnie wygląda wszystko tak jak na zdjęciach poniżej.

    WSZYSTKIE POMYSŁY I UWAGI MILE WIDZIANE.



















































































Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony