dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Rozmieszczenie rzeczy w szafkach kuchennych

    Witajcie,
    Chciałabym się Was poradzić w kwestii przeznaczenia szafek w kuchni. Na razie wstępny plan kuchni jest taki:



    Nie przewiduję wiszących szafek.

    zaczynając od strony lodówki, widzę to wszystko tak:
    - lodówka
    - wąska szafeczka z szufladą typu cargo, a w niej pieczywo, deska do niego i nóz
    - zmywarka
    - szafka pod zlewem, a w niej w górnej szufladzie (o ile w ogóle w meblach ikeowskich da się pod zlewem umieścić płytką szufladę) na razie nie wiem co, na drzwiczkach zmywaki, płyn do zmywania, a w głębokiej szufladzie standardowo kosze na segregowanie śmieci, proszki do zmywarki, szmatki i miska do sprzątania kuchni
    - szafka z płytką szufladą na sztućce i głębszą (moze dwiema) na talerze, miseczki
    - szafka narozna z karuzelą na garnki, patelnie
    - szafka z płytą indukcyjną, a pod płytą płytka szuflada na przyprawy i przybory do mieszania w garnkach, nizej podstawowe produkty spozywcze, typu mąka, kasze, cukier, puszki itp.
    - szafka słupek z piekarnikiem, pod piekarnikiem mikser i inne sprzęty, a nad nim blachy, wałek, stolnica itp.
    - w części spizarnianej (o ile się na nią zdecyduję) wiadomo: zapasowe produkty suche i puszki (przetwory w piwnicy poza domem).

    Co myślicie o takim układzie? Czy nie zapomniałam o czymś istotnym?

    Na razie widzę jedną potencjalną kolizję - mieszam w garze i coś jeszcze na szybko szykuję na blacie między zlewem a kuchenką, a przy tym blokuję dostęp do talerzy, więc druga osoba nie moze w łatwy sposób nakryć do stołu.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Jak chcesz mieć szufladę pod zlewem, skoro tam jest zlew wpuszczony właśnie? Podobnie płyta indukcyjna - przecież ona zajmuje miejsce także w dół...

    Gdzie są szklanki, kubki, kieliszki itd.? ścierki, podkładki?
    Gdzie trzymasz oleje, oliwy, wodę, soki?

    Całość wygląda nieco chaotycznie: różne szafki (otwierane kalsycznie i szuflady), różne wysokości. Korzystanie z płyty może być niewygodne, jeśli tuż obok będzie wysoki słupek - co zrobisz z tą przerwą 12 cm?

  3. #3

    Domyślnie

    Zgadzam sie z joliską, dla mnie w takim rozplanowaniu brak logiki
    Co sądzisz o takim układzie - w miejscu szaf spiżarnianych lodówka i wysoki słupek z piekarnikiem, na kolejnej ścianie najpierw jakaś szafka, może być nawet wąskie cargo, bo płyta przy ścianie będzie mniej wygodna, szafka narożną może 90 na 90, niestety nie wiem czy jest taka w ikei
    Kolejna ściana - wyglada tak, jakby szafka miała wisieć na oknie nad zlewozmywakiem, zmywarkę i zlewozmywak przesunelabym w lewo, żeby nie były na wejściu do kuchni, a w kącie, gdzie planowałaś lodówkę może być wysoka zabudowa, mozna ja zrobić częściowo przeszkloną, żeby wygladała lżej

  4. #4

    Domyślnie

    mamik
    Zdecydowanie popieram ten układ.

    Joliska
    Pod indukcją spokojnie zmieści się szuflada, bardzo często w kuchniach właśnie pod płytą są słupki z szufladami.
    Często też robi się dodatkową szufladę wewnętrzną pod zlewem, ale tutaj istotna jest jego głębokość, bo nie zawsze ma to sens.

  5. #5

    Domyślnie

    Popieram dziewczyny, mi pierwsze co rzuciło się w oczy to totalnie nienewralgiczne miejsce na lodówkę - najczęściej używany sprzęt w domu, przez kilku na raz domowników np rano podczas śniadania - wieczne przepychanki w tym kącie (lodówka, chlebak). Dodaj do tego jeszcze ludzi przy stole i poniedziałkowy poranek
    Płyta indukcyjna czasem jak dużo się gotuje trochę się nagrzewa, więc w szufladzie pod nią nie dawałabym jedzenia i przypraw, a sztućce itp.
    Zlewozmywak w połowie okna może wyglądać dziwnie, jeśli się na taki zdecydujesz -pomyśl o kółeczku lub jakiejś asymetrii (choć czy to dobrze wygląda trzeba poszperać na zdjęciach lub zaplanować w programie 3D)
    zlew narożny daje dużo wolnego blatu roboczego, ale takich rozwiązań nie ma w ikea

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony