dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie balustrada z gotowych elementów...tymi rękoma ect.ect.

    Wczoraj zrobiłem/wspawałem balustradę na balkon... wszelkie elementy zakupiłem na allegro u allegrowicza "ar-met" ( nie chcę reklamować ale po prostu piszę skąd wziąłem bazę do budowy) ... z bardzo potrzebnych rzeczy to oczywiście spawarka" migomat", szlifierka kątowa duża i mała, miara, imadło...
    ...pierwsze - to oczywiście wykonanie rysunku technicznego, niestety w moim wypadku zrobiłem w założeniu coś trochę innego, potem musiałem zmienić konstrukcję, materiału niestety zabrakło (teraz czekam na dosyłkę jednego elementu- rury 20x20 kutej - 220cm dł.)
    ... czas wykonania to ok, 8h czyli cała sobota z przerwami na obiadek i kawki... całkowity koszt elementów to 486zł z czego 60zł to wysyłka.
    Zakupione elementy to : rura 25x25,rura 20x20,płaskownik 20x5, maskownice, kule, tralki, mam też jeszcze rozety ale wykorzystam je gdzie indziej ...
    ...przed zakupem tych elementów na allegro wybrałem się do Poznańskiej Castoramy...efekt był taki iż wróciłem obejrzawszy tylko elementy a zwłaszcza ceny - minimum 2x droższe , w niektórych przypadkach i 3x...



    Balustrada została dospawana do starych zabetonowanych elementów z poprzedniej balustrady.
    Przed:

    Po:


    Na moim terenie za taką balustradę trzeba zapłacić od 300zł/1mb i więcej... 7m balustrady spokojnie dało cenę 2100zł ...za te pieniądze można spokojnie wypożyczyć spawarkę kupić materiał, a i tak połowa zostanie w kieszeni ...

    Jak tylko dostanę ten brakujący element trzeba będzie poświęcić balustradzie jakieś jeszcze 2h na prace typowo ślusarskie ,spawanie i przede wszystkim szlifowanie... i tyle samo czasu poświęcę na malowanie, a właściwie moja żona obiecała, że mnie z tej czynności wyręczy

    Ale są też minusy...byłem sam, nie miałem dodatkowych rąk więc często moje oczy były narażone na działanie łuku spawalniczego... dzisiaj rumianek na oczy i ciemne okularki ale balustrada prawie gotowa

  2. #2

    Domyślnie

    Gratuluje pomysłu i wykonania.mam prośbę mógłbyś podać od kogo kopiłeś wszystkie elementy?Na PW

    Już znalazłem

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Kupiłem wszelkie elementy od "ar-met" gdyż chyba miał najbogatszą ofertę, choć nie był najtańszy... jakość elementów dobra.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za opinie .kupiłem kiedyś u kogoś innego na allegro już nie pamiętam miał tanio elementy typu C i S ale jak się okazało z jakością marnie.Teraz wolę zapłacić 30-50gr na elemencie więcej a mieć dobrej jakości.Inaczej już wygląda wtedy gotowy wyrób.

  5. #5

    Domyślnie

    wyszło całkiem nieźle..... gratulacje !

    trzeba tylko umieć spawać....
    BOHO
    Warszawa

  6. #6

    Domyślnie

    No akurat Mig Magiem łatwo załapać podstawy do takiego czegoś.A jakby ktoś jeszcze pokazał to już całkiem spoko.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Zamówiłem sąsiadowi elementy na taki sam balkon, będzie spawał sam...zrobię zdjęcia i wstawię. Mnie czeka jeszcze wymiana tralek w balustradzie na schodach wejściowych

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    rafal 194 akurat sie mylisz sa osoby ktore wola spawarke elektryczna od migomata i nie rozumie dlaczego nie moga zalapac miga ale to ich problem
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  9. #9

    Domyślnie

    Zgodzę się ze wolą spawarkę ale umieją ją spawać.A mi chodziło nie o to kto co woli tylko ze jeżeli umiesz spawać spawarko to migomatem tez pospawa po paru luźnych próbach ustawienia posuwu z amperażem.I jest łatwiej bo nie masz żużlu itp.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    tak zgodze sie z toba ze jak potrafisz ustawic posow i amperaz to oki ale daj laikowi co niemial z tym nic wspulnego i uzywal tylko elektrycznej zeby ustawil to wszystko
    chyba wiesz czego sie spodziewac
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    oto dokończona już balustrada na balkonie

    a tu zaczęta wymiana tralek na schodach wejściowych, czyli maximum efektu za minimum pieniędzy...to są te same tralki zakupione u tego samego producenta, musiałem je jednak przyciąć na wysokości ok 64cm.

    ...trochę starałem się poćwiczyć spawanie elektrodówką - wrócę jednak do" migmaga"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony