dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 190
  1. #181

    Domyślnie

    Warto !!!
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  2. #182
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asaf
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    398
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Ta okropna pogoda sprzed kilku dni całkowicie zniszczyła winorośle.
    Wszystko zmarzło.
    Wczoraj skończyłem kurnik nowy na działce i przewiozłem 64 kury i 2 koguty z innej naszej posesji. Mają jak w bajce. Kurnik stoi w lesie i wokół mają mnóstwo jedzenia w postaci zielonych roślin, ślimaków i nawet widziałem kurę z jaszczurką w dzióbku.
    Są szczęśliwe na ogromnym wolnym wybiegu.
    W sadzie się zazieleniło i zakwitło.
    W tunelu foliowym zaczynają kwitnąć pomidory.
    Aha , małe kaczuszki do dalszego chowu są po 10 zł szt. takie czterotygodniowe.
    W ubiegłym roku wykopałem dla kaczek stawek koparką i zbudowałem im wiatę przy stawie, czyli wszystko gotowe żeby je tam wpuścić.
    W ubiegłym roku pływało ich 30 i 8 gęsi.
    Jakie dobre jest mięsko z takich wolno wybiegowych stworów to wam nie mówię bo teraz większość ludzi jest na diecie
    Wiosna jest super.
    Kaznodziei Salomona 12;1
    Komentarz
    Dziennik

  3. #183
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asaf
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    398
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Wracam myślami do budowy. Dalej chciałbym budować. Pojawia się światełko w tunelu. Nasz dom w górach , o którym kiedyś pisałem że jest na sprzedaż znalazł kupca. Załatwiam dokumenty do sprzedaży. Wprawdzie na konto jeszcze nic nie wpłynęło ale wszystko jest na dobrej drodze.
    Spłacimy część kredytów i kiedy pojawią się pieniądze albo sprzedam inne nieruchomości to może uda się zacząć.
    Ostatnie 3 dni kosiłem na okrągło,całymi godzinami. Część rekreacyjną i sad.
    Zamówiłem kaczki 50 szt. Skoro wszystko gotowe to wychowamy je na porządne kaczki. Duże. Soczyste. Pyszne.
    Podprowadziłem do domku wodę bieżącą , podłączyłem gaz.
    Pszczoły ruszają się jak pszczoły.
    Ale moja wiedza jest ograniczona a pszczelarze nie są zbyt wylewni.
    Za 2 tygodnie pszczoły zaczną się roić i znowu dokupimy nowe.
    Zielska zadusiły szkółkę iglaków i już nie mam siły tam kopać. Chyba odpuszczę.
    Kaznodziei Salomona 12;1
    Komentarz
    Dziennik

  4. #184
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asaf
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    398
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Minęły 3 miesiące.
    Domu w górach nie sprzedałem bo kupujący się wycofali w tygodniu notariusza.
    Sad się w tym roku obudził , ale że wszystko 3 maja zmarzło więc owoców w tym roku nie będzie.
    Winnica też się odrodziła po majowych mrozach.
    Pasieka się rozrasta, mam już około 30 rodzin i zaczynam budować ule. Jest szybciej niż z budową domu.
    W dużym tunelu foliowym zasypały nas pomidory i ogórki, są papryki i cukinie.
    Kaczki wszystkie zjadły kuny i lisy.
    Kury wszystkie zadusiły lisy.
    Zwierzaków już nie ma.
    Budowy nie ma.
    Jestem jednak pełen nadziei.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Kaznodziei Salomona 12;1
    Komentarz
    Dziennik

  5. #185
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariola3108
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    1.240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    WOW ale działeczka

  6. #186
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sintesi

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    44
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    ...20lat później:
    Witam wszystkich, chciałem założyć nowy dziennik budowy, ale znalazłem ten prowadzony przez poprzedniego właściciela. Przekombinował i od kilkunastu lat wszystko leży odłogiem. Kupiłem już traktor z kosiarką i myśląc podczas koszenia tego ugoru o kolejnych zakupach w stylu koparki, quada, wywrotki, transporterów i jakiegoś agregatu trafiłem na zarośnięty kontener. Nie uwierzycie, ale po rozwaleniu czterech kłódek gerdy okazało się, że w środku są wszystkie pojazdy z mojej długiej listy. Teraz już tylko znaleźć dobrego grafika od map do celów projektowych co potrafi szybko rysować. ...

    Resztę dopowiedzcie sobie sami...

    P.S. Bez urazy...

  7. #187

    Domyślnie

    sintesi !

    Poleciałeś po bandzie ! Asaf zaczynał z zerem wiadomości - umiejętności w sadownictwie i o roli. Owszem popełnił wiele błędów, za wiele chciał naraz, ale kto z nas ich nie popełnia.
    A jednak i tak w bardzo krótkim czasie nauczył się bardzo wiele i sporo osiągnął.
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  8. #188
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asaf
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    398
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    17 miesięcy minęło od ostatniego wpisu.
    Co się wydarzyło w tym czasie ?
    Dalej żyjemy tylko musimy więcej i inaczej pracować. Marzenia o budowie trwają nadal ale możliwości finansowe oddalają się zamiast przybliżać.
    Na działce dalej spędzamy dużo czasu ale wszystko dzieję się wokół upraw i pszczół. Pasieka urosła do 80 rodzin pszczelich. Pobudowałem 2 drewniane pawilony w każdym po 20 rodzin pszczelich. W tym roku pierwszy raz było już kilkaset kilogramów miodu.
    Pierwszy też raz było już trochę owoców w sadzie i winogron w winnicy. Duży tunel foliowy każdego roku generuje dużo papryki, pomidorów i ogórków.
    Na razie staram się spłacać długi i zmniejszać zaległości. Nie udało się sprzedać żadnej nieruchomości więc posuwamy się powoli .
    Od wielu miesięcy staramy się ratować firmę i pewnie się uda. Przez moje budowlane zapędy zaniedbałem sprawy firmowe i już od dłuższego czasu staram się wszystko ogarnąć z powrotem. Czasy tak się zmieniły że samo się już nic nie dzieje.
    Jak niektórzy wiedzieli jestem piekarzem i prowadzę piekarnię od lat 23. Kiedyś robiliśmy dużo i wszystko było łatwe, pracowników było ok 40.
    Teraz jest ich 10 żona pracuje w sklepie a ja w nocy przy produkcji chleba. Jeśli to kogoś interesuje to tu dużo informacji : www.facebook.com/piekarniasmolorz
    Wypowiedziałem wojnę polepszaczom i mieszankom gotowych chlebów. Robimy prawdziwe pieczywo i powoli się odbijamy.
    Wszystkich czytających serdecznie pozdrawiam.
    Asaf
    Kaznodziei Salomona 12;1
    Komentarz
    Dziennik

  9. #189
    Te*konto usuniete
    Guest
    Te*konto usuniete

    Domyślnie

    Piękne Ranczo, Piękny Sposób na Życie

  10. #190

    Domyślnie

    Bogdanie !
    Znam Cię od dawna z profesji, imienia i nazwiska. Tak "smaczny" piekarz jest znany w okolicy. Mam znajomego w Kędzierzynie i on zawsze jak przejeżdża w okolicy Twojego sklepu, to robi tam duże zaopatrzenie.
    Ponieważ sam przedstawiłeś się nam z imienia i nazwiska, to już będę pisał " po imieniu ".
    Masz racje. Masz 100% racji. Dość produktów chlebom - podobnych.
    W Łodzi , w śródmieściu jeszcze kilka lat temu trudno było kupić dobry chleb czy bułki. Teraz, od roku, dwóch już jest kilka sklepów z prawdziwym chlebem robionym na zakwasie. Czyli jednak ludzie nie chcą jeść gniotów na polepszaczach.
    Problemem są bułki. W Biedronce kosztują one 25 gr i jednak dla wielu ludków ta cena ma znaczenie.
    Życzę Ci i Żonie powodzenia w biznesie i walce z kiepskim pieczywem.
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony