dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Schody betonowe

    Jak prawidłowo wykonać schody betonowe aby potem nie mieć nieprzyjemności typu odeszły od budynku itp.
    Remontuje mały domek gdzie dotychczas wszyscy biegali po pustakach zamiast schodów i nadszedł czas aby to zmienić.
    Początkowo chciałem wylać płytę betonową (zbrojoną) pod całymi schodami a następnie murować stopnie z bloczków betonowych. Czy to jest słuszne i zgodne ze sztuką ? Jeśli nie to jak wykonać to wszystko prawidłowo.
    Teren na którym mają się znajdować schody jest gliniasty a docelowa wysokość ostatniego stopnia to 83cm.

  2. #2

    Domyślnie Re: Schody betonowe

    Cytat Napisał Samur_aj
    Jak prawidłowo wykonać schody betonowe aby potem nie mieć nieprzyjemności typu odeszły od budynku itp.
    Remontuje mały domek gdzie dotychczas wszyscy biegali po pustakach zamiast schodów i nadszedł czas aby to zmienić.
    Początkowo chciałem wylać płytę betonową (zbrojoną) pod całymi schodami a następnie murować stopnie z bloczków betonowych. Czy to jest słuszne i zgodne ze sztuką ? Jeśli nie to jak wykonać to wszystko prawidłowo.
    Teren na którym mają się znajdować schody jest gliniasty a docelowa wysokość ostatniego stopnia to 83cm.
    Najprostsza odpowiedź to - zgodnie z projektem, bo jak pewnie sobie zdajesz sprawę budowa schodów wymaga pozwolenia na budowę a więc i projektu... Schody nie będą miały już powiązania z ławami budynku więc zrób je jak najcięższe i z fundamentem o tej samej głębokości co dom.

  3. #3

    Domyślnie

    Projekt to i jest tylko jakiś bałwan to rysował 20 lat temu i wyznaczył 2 stopnie a w rzeczywistości wyjdzie 5.
    Schody z jednej strony przylegają do ganku gdzie ławy na poziomie gruntu do 70cm pod ziemią a z drugiej strony do podpiwniczonego budynku a tam ławy zaczynają się od 130.
    Robienie drugiego projektu mi się nie widz.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zrób wykop na głębokość przemarzania baj beton i masę gruz betonowego lub kamienia budowlanego.
    Bloczki mogą być, ale górę i tak trzeba wylac w całości.
    Powodzenia

  5. #5

    Domyślnie

    Przynajmniej już coś wiem. Dla zobrazowania całości wrzucę mały szkic.


    Zrób wykop na głębokość przemarzania baj beton
    Wykop mam zrobić pod całe schody czy tylko po obrzeżach (1 stopień), a może po krawędziach dookoła przewidzianych schodów.
    W moim regionie widzę że ławy robi się na głębokości ok 70-100.

    Bloczki mogą być, ale górę i tak trzeba wylac w całości.
    Rozumiem że chodziło że bloczki mogą być zamiast gruzu a stopnie wylewane.

    Ganek już jest chodzi o same stopnie.
    Ganek budowany 10 lat temu i tak zostało że biegają po pustakach bo poprzedniemu inwestorowi zabrakło chęci i pieniędzy.
    Budynek natomiast budowany w latach 70.
    Ganek jest bez podpiwniczenia jeśli to coś zmienia.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Można robić po boka ale ty masz glinę, nie wiem jak z wodą gruntową, dlatego proponuję wybrać wszystko ,jako gruz mogą być oczywiście pustaki, ważne aby beton dobrze oblewał kawałki, mogą być bardzo duże i dużo.

    70 cm to nigdzie w Polsce nie jest dopuszczane.

  7. #7
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  8. #8

    Domyślnie

    Na palach, zaraz ktoś napisze że szalunki i rusztowania trzeba.
    Cały ganek stoi już 10 lat i ma się dobrze a nie ma tam żadnego pala. Zakopany jest w ziemi jakiś metr.
    Ma ktoś podglądowy przekrój schodów. Chodzi mi o kolejność warstw.
    Np. wykopać dół o głębokości jednego metra do środka zbrojenie porem ława itp.
    A może tak - zebrać górną warstwę ziemi np 40cm. Wysypać gruzem 5cm następnie w połowie wysokości zbrojenie z pręta 10 w kratownicy o oczkach 15x15 i na to wszystko 35cm betonu. Resztę ułożyć z bloczków.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony