dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie kostka brukowa z montażem z 22% vat

    dziś facet wyceniał nam koszty kostki brukowej
    do tej pory jak zamawialiśmy materiał z robocizną to za materiał płaciliśmy 7 % vat
    gośc twierdzi, że z kostką brukową tak być nie może, bo to prace na zewnątrz a nie w środku domu
    prawda to?

  2. #2

    Domyślnie

    Coś w tym musi być, bo tak samo powiedział mi gość robiący nam przyłącze wodne (rozbudowa sieci i przyłącze). Powiedział że to się niedawno zmieniło, i właśnie dlatego że na zewnątrz, to nie może być na 7%

  3. #3

    Domyślnie

    To samo mi powiedzial gosc od kostki

  4. #4

    Domyślnie Stawka VAT

    W skrócie: usługi "w obrębie budynku" - 7%, poza - 22%.
    Od 01.01.2008 czyli troche czasu minęło (ale nie wszyscy są do tego przekonani ).
    http://interpretacje.tmxp.pl/Podatek...ku/180649.html

  5. #5

    Domyślnie

    Zgadzam sie z opinia ale, czytałe -postaram sie w najblizszym czasie wkleić interpelację izby skarbowej chyba z Wrocławia któr odpowiedział na przylącza do budynków moga być 7% była to odpowiedż dewelopera na wykonane przyłącza teletechniczne do budynku wielorodzinnego. i co może troche drożej ale pewniej a 5% różnicy VAT z US
    Lepiej pytać niz błądzić..!!

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    kup kostke z 22%
    wykonawca niech wystawi fakturę na usługi budowlane z 7% ( jak już ma być faktura)
    poproś o zwrot podatku vat za kostkę z US
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    kup kostke z 22%
    wykonawca niech wystawi fakturę na usługi budowlane z 7% ( jak już ma być faktura)
    poproś o zwrot podatku vat za kostkę z US
    Przecież to niemożliwe....A ta usługa budowlana jest objęta odliczaniem z nadanym PKWiU?

    pzdr

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    kup kostke z 22%
    wykonawca niech wystawi fakturę na usługi budowlane z 7% ( jak już ma być faktura)
    poproś o zwrot podatku vat za kostkę z US
    nie da rady,
    na kostkę na chodniki, dojazdy, nie przysługuje zwrot (poza opaską i być może tarasem, zakładam, że nie doradzamy tutaj jak oszukiwać - to łatwo sprawdzić, i komuś się może chcieć policzyć te metry przy domu),
    a wykonawca też od początku bodajże 2008 roku nie może wystawić na 7%.

    kładę właśnie 250m2 kostki

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    co do opaski wokół domu ok racja
    niesłusznie zakładałem ze można odliczyć cały vat z kostki na podjeździe
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  10. #10

    Domyślnie

    Jesli firma sprzedajaca Wam kostke z usluga polozenia twierdzi, ze musi naliczyc 22% Vatu, to podziekujcie jej. Widocznie nie zna sie na przepisach...Te 22% to bzdura![/i]

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał myszul
    Jesli firma sprzedajaca Wam kostke z usluga polozenia twierdzi, ze musi naliczyc 22% Vatu, to podziekujcie jej. Widocznie nie zna sie na przepisach...Te 22% to bzdura![/i]
    Myślę, że to firma właśnie zna się na przepisach, w odróżnieniu od Ciebie.

    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Stawka 7% na (m.in.) układanie kostki brukowej była właściwa do 31.12.2007 r. (art. 146 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o VAT) - kostka jako "infrastruktura towarzysząca".
    Od 01.01.2008 r. stawka powinna wynosić 22%.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    W wypadku wykrycia przez US błędnie naliczonej stawki VAT przez wykonawcę - 7% zamiast 22% - kto ponosi winę?
    Czytaj - kto musi dopłacić brakujące 15%?
    WARTO? WARTO!

  14. #14

    Domyślnie

    przed US odpowiada wykonawca i tylko on będzie ścigany przez US.

    ale w relacji wykonawca-klient może już być różnie, w zależności od umowy. po ściągnięciu przez US może mieć prawo dochodzić tego od klienta. a żeby nie miał - najprościej wpisać do umowy cenę sprzedaży brutto, z zaznaczeniem, że to cena ostateczna, zawiera podatek od towarów i usług, bez rozbijania na netto i vat i specyfikowania stawki.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    przed US odpowiada wykonawca i tylko on będzie ścigany przez US.

    ale w relacji wykonawca-klient może już być różnie, w zależności od umowy. po ściągnięciu przez US może mieć prawo dochodzić tego od klienta. a żeby nie miał - najprościej wpisać do umowy cenę sprzedaży brutto, z zaznaczeniem, że to cena ostateczna, zawiera podatek od towarów i usług, bez rozbijania na netto i vat i specyfikowania stawki.
    Tak na marginesie - mnie niesamowicie wkurzało, gdy podczas rozmów lub pytań dot. ceny za usługę lub materiał sprzedawca rzucał mi ceny, dopiero po jakimś czasie precyzując, że chodzi o netto.
    Buduję swój domek, przedstawiam się i pytam się jako osoba fizyczna a ten mi na koniec wyjeżdża ze swoim: "ale to netto...".
    Pewnie, że jemu to rybka, ale fakt jest taki, że i tak wszyscy po kolei przerzucą VAT na mnie...
    A co ja mogę z nim zrobić?

    (...)
    Czyli niewiele....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony