dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie LUXENS - farba, farby: rodzaje, opinie, malowanie, kolory

    Jestem już przed końcem prac remontowych i przychodzi pora, kiedy trzeba wybrać farby. Oglądałem dużo próbek różnych firm, ale stwierdzam, że kolory od Luxens są najbliższe moim potrzebom. Zaznaczam, że chce kupić gotowe farby, nie "bawić" się w mieszanie.

    Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat farb tej firmy? To są farby robione dla Leroy Merlin. Producent to firma Unicell.

    Jak z kryciem, trwałością, odzwierciedleniem kolorów?

    Dzięki za wszelkie informacje.

  2. #2

    Domyślnie

    A cena jaka jeśli można wiedzieć
    Pozdro... kielo

  3. #3

    Domyślnie

    Cena 65zł za 10 litrów. Dla porównania np. Dekoral jest parę złotych tańszy.

  4. #4

    Domyślnie

    My malowaliśmy luxensem (gorzka czekolada) jedną ścianę na korytarzu.
    Nie wiem czyja/czego to wina, ale wyszły jakieś smugi.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Mąż malował wczoraj, narzekał i mówił nigdy więcej
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuje, o takie odpwiedzi mi chodziło.

    Jak ktoś by miał jeszcze jakieś uwagi co do tej firmy, chętnie wysłucham

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    moi rodzice robili remont, czyli luxens był którąś już warstwą na przestrzeni lat, trzeba było malować 4 razy, żeby pokryło (a podkład był z raufazy malowanej w międzyczasie już ze 3 razy)

  8. #8

    Domyślnie

    Kupiłem wczoraj próbki i dałem mojemu malarzowi do wypróbowania. Chodziło o kolor i wypróbowanie samej farby. Byłem zobaczyć co i jak i wróciłem moment temu.

    Jednym słowem porażka. Farba tak sobie kryje, sam jej skład też jest daleki od "normalności", gdyż powstają takie grudki przy malowaniu co widać gołym okiem.

  9. #9

    Domyślnie

    Jasne kolory są do zakceptowani natomiast ciemne maja tendencje do smurzenia malowanie co najmiej na trzy razy . Farba przciaga raczej ceno nie jakoscia chyba lepiej odrzałować kilka złotych wiecej i nie zastanawiać sie czy farba pokryje .

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    unicell

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Witam!

    Szanowni Państwo !


    Reprezentuję firmę Unicell Poland, producenta farb Luxens
    ( marka Luxens jest marką własną sieci Leroy Merlin).

    Farba Luxens jest z założenia produktem z tz. "średniej półki", tj.
    powinna posiadać dobre parametry i przystępną cenę.

    Z naszego rozpoznania produktów konkurencji ( przeprowadzonego
    przez zewnętrzne laboratorium Instytutu Farb i Lakierów w Gliwicach,
    oraz przez nasze wewnętrzne laboratorium ), parametry krycia odpowiadają
    farbom z wyższej półki czyli znacznie droższym. Nie będę oczywiście przytaczał
    konkretnych nazw, bo nie chodzi tutaj o szkalowanie konkurencji.
    Natomiast trudno jest oczekiwać że farby Luxens przewyższą parametrami
    produkty dwukrotnie droższe.

    Oczywiście nie każdy kolor posiada taką samą siłę krycia, jest rzeczą
    naturalną iż w przypadku kolorów ciemniejszych ( takich jak np. gorzka czekolada ), aby uzyskać pełne krycie należy ( w niektórych przypadkach)
    nanieść 3 warstwy. Jest to zjawisko naturalne - i dlatego proszę zwrócić
    uwagę iż w paletach kolorów wielu producentów dominują kolory pastelowe.

    Jeżeli będą Państwo mieli konkretne pytania lub uwagi dotyczące naszych
    produktów, to proszę o kontakt poprzez formularz na stronie internetowej
    a postaramy się rzetelnie odpowiedzieć na wszelkie pytania.


    z poważaniem,
    Dział kontroli jakości
    Unicell Poland

  11. #11

    Domyślnie

    U nas po wypróbowaniu różnych wielu doszliśmy do wniosku: Luxens niet, Dulux (oprócz białej )niet, dekoral gotowy tak, wszystko co mieszaliśmy na bazie Bondexu super, Flugger tak, Tikurilla - tak

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    XXXL

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Re: Witam!

    " Farba Luxens jest z założenia produktem z tz. "średniej półki", tj."

    Przyznam że nie malowałem farbami lateksowymi nigdy dotąd i gdy to zrobiłem po raz pierwszy to skończyło się to przeszukiwaniem internetu w poszukiwaniu przyczyn kompletnej porażki jakiej doznałem po malowaniu jak się okazało farbą tej marki.
    Wyboru farby a konkretnie jej gatunku dokonałem przypadkowo kierując się kolorem i opisem opakowania.
    Jako laik nie zdawałem sobie sprawy jak można wpakować się kupując kiepską farbę.
    Nie kierowałem się ceną a z opisu nie wynikało że kupuję coś niskiej jakości.W końcu cena nie musi wynikać z jakości a z wielu innych czynników choćby podatków.
    Jakkolwiek farba została kupiona.Po piątej warstwie położonej na zagruntowanym podłożu zacząłem się zastanawiać co jest nie tak.
    Każda kolejna warstwa zostawia smugi po wałku o wyrazistości i barwie zależnej od grubości danej warstwy i nic to nie ma wspólnego z kryciem bo nie ma co kryć kładąc farbę sześć razy.
    Zainwestowałem pieniądze i co gorsza masę pracy w coś z czego trudno się wycofać.
    Na farbę dobrej marki o ile jej cena byłaby wyższa wydałbym z pewnością mniej nie kupując ilości na tyle malowań.
    Napracowałem się a efekt jest gorszy niż przed - bo przed malowaniem ściany miały jednolitą barwę.
    Teraz należy pogodzić się z tym mizernym efektem albo nauczony doświadczeniem kupić coś dobrego w podobnym kolorze i malować jeszcze raz.
    Teraz pytanie serio - ile warstw farby lateksowej może przyjąć zagruntowana płyta kartonowo gipsowa?
    Czy mogę ją pomalować razy osiem ?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    hmm miałam wziąć ją do pomalowania pom. gosp. i chyba jednak wezmę śnieżkę

  14. #14

    Domyślnie

    Tak jak pisałam wcześniej - malowaliśmy luxensem jedną ścianę na korytarzu, kolor gorzka czekolada. Smugi jak cholera!!!!
    Poszły 3 wartswy i nic. Mąż się wkur..... i pojechał do sklepu po Dulux Intense. Po jednokrotym pomalowaniu Duluxem smugi zniknęły.
    Także nie polecam Luxensa.
    Ciemne kolory - badziewie!

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Oburzona6

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    hmmm, zacznę tak, witam wszystkich wkur***nych!
    wpisałam w google , luxens gorzka czekolada cennik (miałam nadzieje , że coś znajdę na ten temat - wydałam niezłą ilość kasy na 2x aromatyczne mango i jedną gorzką czekoladę) więc aby jechać do Liroya M. musiałabym mieć wyliczone pieniądze;/ oczywiście pierwsze co włączyłam to forum, dzięki kur*a Bogu.

    JUDKA, dziewczę kochane , napisz błagam czego użyliście na tę ciemną ścianę! odcień, marka...
    Święta racja, nakładam 3 warstwą i są paskudne mazy , najpierw myślałam ,że to wina wałka, a tu proszę...

    chaotycznie napisane, fakt, ale uwierzcie, że to z nerwów. -.- ;P

  16. #16

    Domyślnie

    Oburzona,
    Pomalowaliśmy to Duluxem Intense kolor czekoladowa mokka:
    http://www.dulux.pl/p_intensive.html
    Puszka 1.25 l kosztuje ok. 28 - 30 zł
    Kolory niemalże identyczne. Nie sugeruj się kolorem na puszce, bo jest zupełnie inny niż w rzeczywistości.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Oburzona6

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki wielkie!

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    XXXL

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Re: Witam!

    No to pomalowałem i trzeba zacząć od nowa.
    Mam pytanko do bardziej doświadczonych.
    Mam do zamalowania dwa kolory oba w latexie
    Jeden nazywa się "dojrzały bakłażan" i jako facet nazwałbym go odmianą fioletu a drugi to "syreni śpiew" i jest to rodzaj szarości.
    Pierwszy wyszedł masakrycznie że szkoda gadać - farby mimo sześciu malowań zostało mi jeszcze na pięć warstw ale pójdzie na śmietnik przez te mazy.
    Ten szary był malowany na większej powierzchni i po czwartym razie przy intensywnym oświetleniu widać że nie pokrył równo
    Jest prawie dobrze ale to prawie doprowadza mnie do rozpaczy.
    A że się właśnie skończył to wolę kupić coś innego niż eksperymentować dalej .

    Pytanko takie ; czy ten Latex można bez obaw zamalować np. akrylem (innej marki) a generalnie farbą innego typu ?
    Jak kupić teraz podobne kolory - paleta kolorów w ofercie innych marek jest szeroka ale nie sądzę by taki zakres "był od ręki" w każdym sklepie - czy oni to mieszają czy to są "gotowce" (np dekoral i jego setki numerków)

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewahelena1

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam pomalowane ściany Fluggerem. Kolory dość ciemne. Wszystkie trzy pokoje w odcieniach szarości. Kolor kładziony był dwa razy. Jestem zadowolona z efektu. Dodam, że ściany nie są idealnie gładkie. Pozdrawiam

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    XXXL

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Re: Witam!

    Odpowiem sobie sam - może ktoś skorzysta na tych doświadczeniach
    Pomalowałem w końcu mazy po Luxensie farbą na T
    Malowałem takim samym wałkiem jak poprzednio
    Idealnie gładka ściana bez przebarwień i mazów
    O sile krycia się nie wypowiem bo nie mam laboratorium a farbę z mieszalnika dobrałem jak najbardziej podobną do poprzedniej.
    Ponieważ nie mogłem jej kupić mniej to malowałem 2 razy
    Efekt zadowalał po pierwszym ale malnołem z uwagi na nadmiar farby raz jeszcze.
    Przez ten Luxens zmarnowałem tylko tydzień (popołudnia na budowie)
    i kasę za tą farbę - gdyby Luksens nie zostawiał mazów i lepiej krył to koszt malowań byłby zbliżony bo tej drugiej farby było o połowę mniej i jak sądzę bez owego podkla.
    Jeśli klienci masowo tego nie reklamują to zapewne dlatego że po pierwsze szukają winy w sobie , w wałku , w braku umiejetności a że koszt zmarnowanej farby nie jest nigdy sumą astronomiczną a udowodnienie wadliwości produktu w takim przypadku trudną więc firma może robić
    "gazele biznesu " kosztem klienteli.
    Ps.
    Co do malowania pomieszczeń gospodarczych to się nadaje
    By nie wylać do kanalizacji pomalowałem nieotynkowaną ścianę w szopie
    pędzlem ławkowcem i dobrze przylega a na tak nierównej powierzchni nawet trudno szukać wad koloru.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony