dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Netia09

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    31

    Domyślnie pomoc w aranżacji łazienki 8,5 m kw.

    witam,
    Bardzo proszę o pomoc w zaaranżowaniu wnętrza łazienki o powierzchni 8,5 m kw. (3,5m x 2,4 m).
    Łazienka dopiero się muruje więc mam możliwość przesunięcia i zmiany wymiarów drzwi, zmiany okna.
    Łazienka wydaje się duża ale kompletnie nie mam na nią pomysłu.
    Zamieszczam zdjęcie podglądowe łazienki wraz z wymiarami. Zastanawiam się nad przesunięciem części ściany ( na obrazu zaznaczona na czerwono) aby zwiększyć miejsce na toaletę i bidet. Dodatkowo mam dylemat z oknem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	62,2 KB
ID:	388790  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    U ciebie starczy obrócić wannę o 90 stopni i się wszystko mieści.


    Albo na przykład tak:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	388796  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-05-2017 o 12:17

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Netia09

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    31

    Domyślnie

    Do Elfir:

    łazienka na zdjęciu super. Nie wiem jak z rurami bo tu gdzie u mnie jest WC to jest już rura do WC wkopana. Marzyły mi sie umywalki przy oknie, żeby było chociaz troche dziennego swiatła ale chyba tak nie wyjdzie. To może zrobić długie do ziemi i wąskie okno w takim razie? Miałoby to sens?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    okno do ziemi ma sens, jeśli ci przez nie nikt nie zagląda do środka. Bo robienie wielkich przeszkleń w łazience, które trzeba będzie wiecznie zasłaniać roletami mija się chyba z celem?

    Tutaj jeszcze inspiracje w podobnym do ciebie układzie wnętrza:








    i podobnym do mojej propozycji:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-05-2017 o 17:14

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Netia09

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    31

    Domyślnie

    dziękuję za zdjęcia. sporo już tego oglądałam ale nie myślałam, że na etapie budowy domu już będę musiała podejmować decyzje co do aranżacji łazienki. Co do okna do ziemi to bardzo podoba mi się ten pomysł, od strony łazienki jest las więc nie będzie potrzeby zasłaniać rolety, ale wtedy będę musiała umieścić wszystkie łazienkowe sprzęty na dwóch scianach.
    z tą wnęką to myślałam o takim rozwiązaniu jak na zdjęciu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	388826   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	388827  

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Netia09 Zobacz post
    witam,
    Bardzo proszę o pomoc w zaaranżowaniu wnętrza łazienki o powierzchni 8,5 m kw. (3,5m x 2,4 m).
    Łazienka dopiero się muruje więc mam możliwość przesunięcia i zmiany wymiarów drzwi, zmiany okna.
    Łazienka wydaje się duża ale kompletnie nie mam na nią pomysłu.
    Zamieszczam zdjęcie podglądowe łazienki wraz z wymiarami. Zastanawiam się nad przesunięciem części ściany ( na obrazu zaznaczona na czerwono) aby zwiększyć miejsce na toaletę i bidet. Dodatkowo mam dylemat z oknem.
    Moim zdaniem nieco dziwnie wygląda ustawienie na jednej ścianie bidetu, toalety i 2 umywalek, oczywiście dużo zależy od sprzętów i fantazji, jednak odnoszę wrażenie, że tworzy to swego rodzaju pociąg z wagonami (nie bijcie pisałam "moim zdaniem").
    Jeśli zdecydujesz się na rozwiązanie ze zdjęcia zwróć uwagę na odległość między wanną a drugą umywalką, może brakować miejsca na swobodne poruszanie się.

  7. #7

    Domyślnie

    To co Elfir proponuje mi sie bardziej podoba bo umywalki są blisko wejścia a z nich się najczęściej korzysta. WC przy samym wejściu nie jest dobrą lokalizacją jesli to łazienka przy sypialni bo przy spuszczeniu wody w nocy bedzie hałas. Zaś przy siku będzie również hałas jeśli drzwi nie będą zamknięte. W nocy to może być uciążliwe

    Ja bym zrezygnował z bidetu i zastąpił go bidetką bo moim zdaniem jest to rozwiazanie bardziej praktyczne i nie zajmuje miejsca.
    Przy wannie przydaje się miejsce na stolik np do odłożenia książki, komórki, piwka etc. W jednej z łązienek mam przy samej wannie WC i to jest rozwiazanie super bo opuszczona deska robi za stolik. Jako że w wannie spedza sie zazwyczaj sporo czasu to taka półka na talerze z jedzeniem, piciem, telefon i inne akcesoria jest na wagę złota.
    Nie wiem co powiedzą miłośnicy 2 umywalek, ale osobiscie zrezygnowałem z tego w łazience 13m2 mimo ze miałem 2 umywalki już kupione. Nie żałuję. zależy zapewne od stylu zycia, mi w ogole nie jest to potrzebne - prędzej by się przydały 2 prysznice w jednej łazience niż 2 umywalki
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 13-05-2017 o 09:29

  8. #8

    Domyślnie

    W łazience zdecydowanie przyda się też szafa do powieszenia szlafroków oraz miejsce siedzące np na potrzeby ubierania się, odkładania ręczników etc. Duży i wygodny blat do umywalki również stanowi o wygodzie korzystania z łazienki.

    Nie polecam robienia WC przy wejściu ani naprzeciw wejścia. WC jak najgłębiej tak aby nie było go widać patrząc od strony sypialni lub korytarza
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 13-05-2017 o 09:30

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Netia09

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Nie wiem co powiedzą miłośnicy 2 umywalek, ale osobiscie zrezygnowałem z tego w łazience 13m2 mimo ze miałem 2 umywalki już kupione. Nie żałuję. zależy zapewne od stylu zycia, mi w ogole nie jest to potrzebne - prędzej by się przydały 2 prysznice w jednej łazience niż 2 umywalki
    ja zrobiłam ten błąd, że zrezygnowałam w domu z jednej łazienki i tym samym mam tylko tą jedną łazienkę i oddzielne WC z umywalką. Plan domu był na rodzinę z 1 dzieckiem, ale jest już dwoje dzieci dlatego te umywalki wydają mi się takie wygodne. Nie wiem czy to jest słuszne rozwiązanie bo nigdy nie miałam dwóch umywalek.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Netia09

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania333 Zobacz post
    Moim zdaniem nieco dziwnie wygląda ustawienie na jednej ścianie bidetu, toalety i 2 umywalek, oczywiście dużo zależy od sprzętów i fantazji, jednak odnoszę wrażenie, że tworzy to swego rodzaju pociąg z wagonami (nie bijcie pisałam "moim zdaniem").
    Jeśli zdecydujesz się na rozwiązanie ze zdjęcia zwróć uwagę na odległość między wanną a drugą umywalką, może brakować miejsca na swobodne poruszanie się.
    też się boję takiego "pociągu z wagonami" dlatego jest jeszcze możliwość zrobienia wnęki - żeby ta łązienka była bardziej przestronna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony