dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pięciornik - nie wiem dlaczego marnieje

    Wiosną zasadziłam sześć krzaczków pięciornika. Pięknie się rozrosły i cudownie zakwitły. Niestety najpierw padł mi jeden, a teraz marnieje kolejny. Opadły kwiatki i krzaczek zaczął się kurczyć. Nie wiem dlaczego, bo przecież okres kwitnienia jest do października. Może wiecie, co powinnam zrobić, żeby go uratować. Martwię się o kolejne krzaczki.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    spróbuj jeden wyciągnać z ziemi i zobacz czy nie ma gruzełków na korzeniach lub pedraków w glebie (zakładam ze na liściach nie ma szczególnych objawów?).
    Mój pięciornik też marniał i źle rósł, dopóki go nie przesadziłam w inne miejsce.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za radę. Wyjęłam jeden krzaczek. Wygląda na to, że mimo iż nad ziemią pięciornik pięknie się rozrósł, to się nie ukorzenił (korzenie pozostały zbite jak w doniczce). Co mam zrobić w takiej sytuacji? Rozczapierzyć je, czy może przemyć wodą? Gruzełek i pędraków nie widać.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Moze gleba zbyt gliniasta, cięzka? Pięciorniki lubią piasek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony