dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Przepustnica na wlocie do dolotu powietrza

    Jak taką przepustnice zrobić gdzieś przy wejściu do dolotu? Bo z rysunku by wynikało, że cięgło w podłodze w salonie by mi musiało wychodzić, albo muszę rozwalić kawał ściany zewnętrznej na przepustnicę??



    Niestety chudziak już mam. Pomysł z kominkiem pojawił się później.

    Ostatnio edytowane przez Korleon ; 01-02-2024 o 14:05

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Problem mostków termicznych jest generalnie demonizowany....Ale....Jak zrobisz pod ociepleniem z zamknięciem szczelnie na wlocie , mostek zniknie. Pomysł z cięgłem w podłodze można odpowiednio dopracować ...trochę pomyślunku...(cięgło ma ok 1 mb). Trzeba jednak pamiętać o ewentualnej wymianie jak się coś posypie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.110
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korleon Zobacz post
    Niestety chudziak już mam. Pomysł z kominkiem pojawił się później.
    Jak masz chudziak tylko, to co za problem? Wytnij bruzdę, zakop rurę, zasyp, zagęść i zalej dziurę w chudziaku.

    Albo nie rób doprowadzenia. Ja mam i zaślepiłem.

    A w ogóle to kto Ci to tak zaprojektował? Hydroizolacja ma być na wylewce? Ściana fundamentowa powinna licować się z chudziakiem, a nie z wylewką. Wylewka stykająca się z betonem ściany fundamentowej to niezły mostek do gruntu.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-02-2024 o 19:19

  4. #4

    Domyślnie

    To nie moje projekty, to grafiki z netu, żeby pokazać o co mi chodzi w kwestii tego dolotu.

    Pomysł kominka i dolot pojawił się już w trakcie budowy. Rozpruwać chudziak to chyba już nie ma sensu teraz?
    Dolot przy rekuperacji jest chyba konieczny, bo inaczej kominek musiałby wyciągać z pomieszczenia powietrze, więc ten rekuperator by się mijał z celem.

    @Kominki Piotr Batura

    No właśnie nie mam pomysłu na to. To pierwsza budowa i nie mam o niczym pojęcia.

    Żeby zrobić zamknięcie na wlocie musiałbym chyba wykuć dziurę w ścianie i bruzdę na cięgło na tyle głęboką, żeby jeszcze cięgło dało się ustawić w ścianie do ciągnięcia do siebie poziomo. Chyba kiepski pomysł, bo ściana mocno rozpruta.

    Chyba, żeby dać przepustnicę w styropianie, cięgło pod styropianem w jakiejś bruździe w pustaku i tylko przejście przez pustak do wewnątrz na linkę.

    Nie wiem jak wyglądają potem kwestie uszkodzeń i napraw tego cięgła, bo jakby przepustnica poszła od zewnątrz w styropianie, to by się dało do niej dostać od kratki wlotowej.

    Zostaje jakaś zamykana kratka z zewnątrz bez możliwości zamknięcia z domu. Dużo ludzi mi mówi, żeby nic nie dawać, tylko właśnie przy kominku, żeby ciąg odciąć.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korleon Zobacz post
    To nie moje projekty, to grafiki z netu, żeby pokazać o co mi chodzi w kwestii tego dolotu.

    Pomysł kominka i dolot pojawił się już w trakcie budowy. Rozpruwać chudziak to chyba już nie ma sensu teraz?
    Dolot przy rekuperacji jest chyba konieczny, bo inaczej kominek musiałby wyciągać z pomieszczenia powietrze, więc ten rekuperator by się mijał z celem.

    @Kominki Piotr Batura

    No właśnie nie mam pomysłu na to. To pierwsza budowa i nie mam o niczym pojęcia.

    Żeby zrobić zamknięcie na wlocie musiałbym chyba wykuć dziurę w ścianie i bruzdę na cięgło na tyle głęboką, żeby jeszcze cięgło dało się ustawić w ścianie do ciągnięcia do siebie poziomo. Chyba kiepski pomysł, bo ściana mocno rozpruta.

    Chyba, żeby dać przepustnicę w styropianie, cięgło pod styropianem w jakiejś bruździe w pustaku i tylko przejście przez pustak do wewnątrz na linkę.

    Nie wiem jak wyglądają potem kwestie uszkodzeń i napraw tego cięgła, bo jakby przepustnica poszła od zewnątrz w styropianie, to by się dało do niej dostać od kratki wlotowej.

    Zostaje jakaś zamykana kratka z zewnątrz bez możliwości zamknięcia z domu. Dużo ludzi mi mówi, żeby nic nie dawać, tylko właśnie przy kominku, żeby ciąg odciąć.
    No dobrze....Podejdźmy do kłopotu inaczej. Skoro masz problem z montażem przepustnicy, czy z wyobrażeniem sobie jak to zrobić, lepiej byś budowę kominka zlecił komuś bardziej doświadczonemu. Poszukaj takiego kogoś i problem przepustnicy oddaj mu jako pierwszy....

  6. #6

    Domyślnie

    Kanał dolotu sobie chciałbym sam zrobić. Tym bardziej, że to etap przed wylewką. Budowa kominka to etap chyba po wylewce, tak mi przynajmniej sugerowali w Kratki.pl.

    Je pierwotnie chciałem kupić wkład. Postawić go - nóżki na bloczkach betonowych, a pod spód pod wylewkę dać styropian, aczkolwiek nie wiem czy to ma sens, tam dawać ten styropian. W Kratki mi powiedzieli, że najpierw mam zrobić wylewkę.

    Wracając do przepustnicy kilka osób mi mówiła, że po cholerę Ci ta przepustnica, wystarczy przy kominku. No więc cóż już sam nie wiem. Każdy mówi co innego w budowlance.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Horas91

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Tarnow
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Problem mostków termicznych jest generalnie demonizowany....Ale....Jak zrobisz pod ociepleniem z zamknięciem szczelnie na wlocie , mostek zniknie. Pomysł z cięgłem w podłodze można odpowiednio dopracować ...trochę pomyślunku...(cięgło ma ok 1 mb). Trzeba jednak pamiętać o ewentualnej wymianie jak się coś posypie.


    Zapytam tutaj, jak awaryjne sa to rzeczy?
    Zastanawiam sie nad przepustnica sterowana elektrycznie wraz z czujnikiem spalin - warto czy to przerost formy nad trescia?

    Zastanawialem sie jeszcze aby za przepustnica elektryczna, dac zwykla. Tak aby w przypadku awari tej pierwszej, bez rozkuwania sciany miec mozliwosc zamkniecia doplywu powietrza

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horas91 Zobacz post
    Zapytam tutaj, jak awaryjne sa to rzeczy?
    Zastanawiam sie nad przepustnica sterowana elektrycznie wraz z czujnikiem spalin - warto czy to przerost formy nad trescia?

    Zastanawialem sie jeszcze aby za przepustnica elektryczna, dac zwykla. Tak aby w przypadku awari tej pierwszej, bez rozkuwania sciany miec mozliwosc zamkniecia doplywu powietrza
    Fabryczne przepustnice często były jedynym problemem serwisowym moich realizacji...Dlatego od kilku lat robię sobie solidne swoje.....Musisz zostawić dostęp do tego gadgetu, bo się zdziwisz....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony