dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar przemek220
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie Kominek wentylacyjny Roben

    Witam. Czy kominki wentylacyjne ROBEN'a mają regulowany kąt tak żeby dopasować je do kąta nachylenia dachu ? Na moim dachu mam takie kominki dwa i wyglądają fatalnie bo nie trzymają pionu. Wygląda to masakrycznie tandeciarsko.

  2. #2

    Domyślnie Re: Kominek wentylacyjny Roben

    Cytat Napisał przemek220
    Witam. Czy kominki wentylacyjne ROBEN'a mają regulowany kąt tak żeby dopasować je do kąta nachylenia dachu ? Na moim dachu mam takie kominki dwa i wyglądają fatalnie bo nie trzymają pionu. Wygląda to masakrycznie tandeciarsko.
    Nie montowane są na sztywno...

  3. #3

    Domyślnie

    Wygląda to masakrycznie tandeciarsko.
    Za pol roku zapomnisz o tym detalu, na wszystko nowe i lekko skopane zwraca sie na poczatku uwage ... do czasu

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bombel79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    ja niedlugo mam miec ukladany dach z creatona i mam 8 kominkow (grzybkow) dopiero teraz zwrócilem uwage ze one sa pod katem 90 st wzgledem dachowki, czyli przy pochyle dachu 38 st beda radosnie sterczaly krzywo... na prawde nie da sie nic zrobic???

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AGA i TOM

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam a czy przez te kominki skropliny wam nie ciekną do pomieszczenia bo mi fachowiec zamontował kominek ale sąsiad nastraszył mnie że bedzie misię skraplac

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Tożsamość określenia słownego nie zawsze jest równoznaczna z faktycznym określeniem przedmiotu ...
    Przenieście ten wątek do działu o dachach ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Tożsamość określenia słownego nie zawsze jest równoznaczna z faktycznym określeniem przedmiotu ...
    Przenieście ten wątek do działu o dachach ...
    Pozdrawiam.
    ale się czepiasz Panów.Przecież w tym dziale bez zdrobnienia rozmawiamy także o kominach .To o co ci kaman???Umniejsza to twojej godności kominkowej stricto i tylko kominkowej-kominki ciepłe..........itp???
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 16-11-2012 o 11:08

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Pamiętajcie panowie ,że kominki w dachu to nie wszystko.One są po co???a po to by odprowadzać gorące powietrze np. w lecie ,wentylować itp.Powinny mieć wentylatory .każdy jeden i czujniki temp by je włączać lub wyłączać.Ja tak mam i sobie chwalę..

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Sformułuję więc inaczej o czepialski ... ogólnie to wątek o domowych urządzeniach ogniowych ...
    Jak kominki dachowe zaczną dym odprowadzać lub go wytwarzać to śmiało poruszymy ten temat falą szeroką, zadowalającą poziomem dysputy najwybredniejsze ucho ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Sformułuję więc inaczej o czepialski ... ogólnie to wątek o domowych urządzeniach ogniowych ...
    Jak kominki dachowe zaczną dym odprowadzać lub go wytwarzać to śmiało poruszymy ten temat falą szeroką, zadowalającą poziomem dysputy najwybredniejsze ucho ...
    Pozdrawiam.
    Witam
    To ja się bardzo cieszę ,że choć na chwilę spadły ci klapy z oczu i zakumkałeś to czego zawsze czepiam się w wypowiedziach.Wyszukiwarka ci to wszystko wytłumaczy jeśli przeczytasz to ze zrozumieniem..Ignorujący czepialskich i nie tylko,na koniec dopowiem żeś wreszcie homo sapiens a moje uszy i oczy wreszcie to dostrzegły z dogłębną analizą

  11. #11

    Domyślnie

    Roben ma nowe kominki wentylacyjne. W tym modelu nie ma chyba znaczenia kąt pochylenia dachu bo nie sterczy za bardzo.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	148607
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  12. #12

    Domyślnie

    Warto przeczytać o kominkach wentylacyjnych. Znalazłem przypadkiem podczas szukania zdjęcia.Uwaga na inne kominy i kominki! Kominek wentylacyjny nie nadaje się do odprowadzania spalin z kotła gazowego, olejowego ani innych urządzeń grzewczych. Nie należy go także mylić z kominkiem odpowietrzającym, dostępnym w naszej ofercie. Największą różnicą między tymi dwoma elementami jest ich średnica. Kominek wentylacyjny ma 150 mm średnicy, co umożliwia podłączenie go do grawitacyjnej instalacji wentylacyjnej. Natomiast kominek odpowietrzający o średnicy ok. 100 mm zgodnie z normą nie może pełnić tej funkcji. Służy on wyłącznie do odpowietrzania pionów kanalizacyjnych (wyrównywania ciśnienia w rurach). Oprócz średnicy, kominki różnią się też wysokością oraz sposobem wykończenia.
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  13. #13
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał grigo Zobacz post
    Warto przeczytać o kominkach wentylacyjnych. Znalazłem przypadkiem podczas szukania zdjęcia.Uwaga na inne kominy i kominki! Kominek wentylacyjny nie nadaje się do odprowadzania spalin z kotła gazowego, olejowego ani innych urządzeń grzewczych. Nie należy go także mylić z kominkiem odpowietrzającym, dostępnym w naszej ofercie. Największą różnicą między tymi dwoma elementami jest ich średnica. Kominek wentylacyjny ma 150 mm średnicy, co umożliwia podłączenie go do grawitacyjnej instalacji wentylacyjnej. Natomiast kominek odpowietrzający o średnicy ok. 100 mm zgodnie z normą nie może pełnić tej funkcji. Służy on wyłącznie do odpowietrzania pionów kanalizacyjnych (wyrównywania ciśnienia w rurach). Oprócz średnicy, kominki różnią się też wysokością oraz sposobem wykończenia.
    My tu z forestem szablami wywijamy we słusznej spawie a tobie to kobyła w łebek czasnęła???Tak z uporem maniaka będziesz się reklamował???
    ......Nie należy go także mylić z kominkiem odpowietrzającym, dostępnym w naszej ofercie...........
    Adminie przenieś jegomościa w inne rewiry bo ........zaiste chyba żart z kobyłą jest dobrze trafiony

  14. #14

    Domyślnie

    Niktspecjalny ty masz chyba jakąś manie maniakalno prześladowczą. Wystarczyły dwa posty byś zdołał odkryć, że jestem na FM podstawionym przedstawicielem Robena. Jedno trzeba Ci przyznać, umiesz czytać ze zrozumieniem, co zdarza się u ludzi coraz rzadziej !!!
    Teraz detektywie wejdź na http://www.roben.pl/227458.xml i zobacz cz tekst ze strony nie został przypadkiem skopiowany bez redagowania. Potem poszperaj w moich postach i zobaczysz że niedawno przykryłem dom Robenem. Mam jeden daszek do odpowietrzenia kanalizacji bo robię reku. Jakbym robił grawitację to przyjechało by o trzy daszki więcej. Miały by średnicę fi-100 która według producenta nie nadaje się do takich zastosowań.
    Może Ci się to wydać dziwne ale na tym forum zdarzają się ludzie którzy nie próbują niczego sprzedać, piszą tylko jak mają coś istotnego do powiedzenia i starają się bezinteresownie pomóc innym.
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Niestety ten też się nie nadaje do wentylacji grawitacyjnej, jego usytuowanie ponad dachem względem połaci dachu jest sprzeczne z warunkami technicznymi, a dokładnie par. 140. pozwoliłem sobie wysłać @ do producenta z prośbą o zwrotne info nt. deklaracji zgodności – aprobaty technicznej i się nie doczekałem, na stronie www też nie ma nic. Do kanalizy ok, do wentylacji dachu ok, do wentylacji grawitacyjnej – lipa.
    ...

  16. #16

    Domyślnie

    Jak to określił mój kierbud "Radosna twórczość architektów nie ma granic" Po co się zastanawiać jak najlepiej ustawić komin by objąć wszystkie potrzebne pomieszczenia wentylacją grawitacyjną skoro można wstawić w ścianę rurkę fi-100 i zakończyć tym śmiesznym daszkiem.
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  17. #17
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał grigo Zobacz post
    Jak to określił mój kierbud "Radosna twórczość architektów nie ma granic" Po co się zastanawiać jak najlepiej ustawić komin by objąć wszystkie potrzebne pomieszczenia wentylacją grawitacyjną skoro można wstawić w ścianę rurkę fi-100 i zakończyć tym śmiesznym daszkiem.
    Jeśli juz skoro uparcie brniesz w zagadnieniach kominkowych jako urządzeń grzewczych itp.Mam na dachu takich kominków dziewięć dłuższych gdzie i wysokość równa jest wysokości kalenicy.W związku z tym ,że mam czarny dach i by mi za gorąco nie było ............dach mój oddycha dzięki nim i wentylatorom które każdy z nich ma.Termostaty dwa i na zasadzie różnicy temperatur wszystko działa bez zarzutu.Jeden z nich jest oddechem z kanalizy POŚ

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ciekawy wątek... Chyba mam coś do powiedzenia (a raczej pokazania) w tym temacie.
    Mój kominek wentylacyjny Robena (odpowietrzanie kanalizy) po dwóch latach

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010870.JPG
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	41,4 KB
ID:	154136

    Sam z siebie się rozsypał. Co wy na to?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ciekawy wątek... Chyba mam coś do powiedzenia (a raczej pokazania) w tym temacie.
    Mój kominek wentylacyjny Robena (odpowietrzanie kanalizy) po dwóch latach

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010870.JPG
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	41,4 KB
ID:	154136

    Sam z siebie się rozsypał. Co wy na to?
    Musisz zmienić nawyki. Pić mniej agresywne trunki....

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Musisz zmienić nawyki. Pić mniej agresywne trunki....
    hmmm, może i masz rację... Od jutra koniec z czarnkowskim!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony