dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 84
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 1668
  1. #361

    Domyślnie

    Tez planuje podlogowke w calym domu i myslalam o tych drabinkach w lazienkach ale.....
    cena mnie zbila z nog.
    Chcialam zeby te drabinki byly zasilane z podlogowki ale ten kto mo robil wycene zrobil to inaczej, na dwa odrebne obiegi.
    Caly material na podlogowke na 270m.kw z robocizna wyszlo 30.000zl
    do tego:
    -grzejniki lazienkowe 1800zl
    -montaz tych grzejnikow 1000zl
    -sprzeglo hydrualiczne 1000zl
    -rozdz. modul. do C.O.- 1200zl
    - i pare innych drobiazgow.
    Razem przyjemnosc ogrzewania mieszanego mialaby mnie wyniesc ponad 43.000zl.
    Dlatego wlasnie chce samo ogrzewanie podlogowe i chyba daruje sobie jakiekolwiek grzejniki.

    Jeszcze wroce do wyceny podlogowki:

    -montaz podlogowki- 4000zl ok 260-270 m.kw, czy to nie za duzo? Jezeli policze ila chca za 1 metr to wychodzi ok. 15zl. to jest sama robocizna tylko kladzenie folii na to rurek i montaz rozdzielaczy.
    -montaz kotlowni (czyli pieca kondensacyjnego) 1000zl

    Moze ktos napisze jakie sa to ceny , do przyjecia czy nie bardzo .Dodam ze kupowalabym tez od nich od razu materialy.
    Proponuja system Giacomini, szczerze mowiac pirewszy raz sie z ta firma zetknelam chociaz ostatnio caly czas sprawdzam wszystko na internecie
    Bede wdzieczna za opinie.

  2. #362

    Domyślnie

    4000zł za 270m2 podłogwego to wychodzi chyba po 15zł co jest w dzisiejszych czasach tak tanio że chyba bym poszukał kogoś droższego bo mam wrażenie że kolesie jacyć niebardzo. A montaż kotłowni też stawka raczej niewygórowana. Obecne średnie stawki to: za ogrzewanie podłogowe m2 40-60zł, montaż kotłowni od 1400zł w górę. A co do grzejników łazienkowych to jednak radzę zrobić bo później może być problem z suszeniem ręczników. Można je podpiąć pod obieg podłogowego i dobrać grzejniki na niższy parametr. Koszt grzejniki, montaż, i dodatkowe "oczka" w rozdzielaczu.

  3. #363

    Domyślnie

    A co do Giacomini jest OK tylko nie mam przekonania do ich systemu Giacoquest wygląda co najmniej tandetnie. Oczywiście jak zwykle polecam produkty Comap

  4. #364

    Domyślnie

    DZIEKUJE Turcin za odpowiedz.
    Moze ceny za robocizne wydaja sie tanie ale mieszkam w Bieszczadach wiec moze stad taka roznica. Na szczescie ceny sa tutaj troche inne niz w Warszawie przynajmniej za robocizne bo materialu niestety nie.

    Chcialam zrobic tak jak Ty radzisz podpiac grzejniki do podlogowki ale facet mnie nie zrozumial i stad obliczyl te grzejniki jako osobny obieg a co zatym idzie od razu cena podrosla.
    Mowilam tez zeby doliczyli zrobienie zaworu termostat. do kazdego pokoju czy to sie rzeczywiscie sprawdza?

    A tak w ogole to fachowiec ktory to liczyl i byl w domu odradzal mi kladzenie paneli na podlogowke. Nie wiem czy nie jest na biezaco czy rzeczywiscie dobrze radzi.

  5. #365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sigi
    Witam , mam pytaniie odnosnie podlogowki, w moim domu 124m2 podlogowka bedzie jedynym zrodlem ogrzewania , firma ktora bedzie to robic daje na chudziak folie nastepnie steropian 10 znowu folie nastepnie rurki no i mate wylewka 6 cm chcialem pod rurki srebrzysta folie , ale szef firmy powiedzial ze to ktos kiedys wymyslil i w sumie nie jest to potrzebne, nie wiem czy chce mnie poprostu zbyc i zrobic to taniej co o tym sadzicie. Podlogowka bedzie zasilana pompa ciepla Nibe 8 kw ktora daje temp. do 65", nie wiem czy tez nie wyprowadzic koncowek do grzejnikow jak by za malo grzalo . Pozdrawiam
    Ta folia to niby co ma robić - odbijać swiatło. Ja co prawda mam ale nie na całej powierzchni. I co? i nie ma różnicy. Taka folia z gotowym styropianem systemowym jest potwornie droga. Ja dałem na części folię paroizolacyjną srebrną taką jak daje się pod regipsy czasami. Druga sprawa z kaloryferami- po co - to nie zadziała PC nie wypuszacza w obieg 65 stC. (Zresztą wtedy chyba jej COP jest bardzo mały). Taką temperaturą to może ewentualnie CWU grzać. Przecież podłogówkę zasilasz niską temperaturą. Podłogówka na całej powierzchni dzała i nie ma co kombinować z rurkami pod grzejniki - oczywiście polecam najpierw projekt

  6. #366

    Domyślnie

    Cytat Napisał djbobo
    DZIEKUJE Turcin za odpowiedz.
    Moze ceny za robocizne wydaja sie tanie ale mieszkam w Bieszczadach wiec moze stad taka roznica. Na szczescie ceny sa tutaj troche inne niz w Warszawie przynajmniej za robocizne bo materialu niestety nie.

    Chcialam zrobic tak jak Ty radzisz podpiac grzejniki do podlogowki ale facet mnie nie zrozumial i stad obliczyl te grzejniki jako osobny obieg a co zatym idzie od razu cena podrosla.
    Mowilam tez zeby doliczyli zrobienie zaworu termostat. do kazdego pokoju czy to sie rzeczywiscie sprawdza?

    A tak w ogole to fachowiec ktory to liczyl i byl w domu odradzal mi kladzenie paneli na podlogowke. Nie wiem czy nie jest na biezaco czy rzeczywiscie dobrze radzi.
    Regulacja temperatury pewnie się przyda w pokojach. Proponuję rozwiązanie z głowicami elektrotermicznymi i regulatorem temperatury w pokoju. Na wkładkę termostatyczną zakłada się głowicę w zależności od ilości obiegów podłogówki spina się ze sobą głowice razem z regulatorem. Tylko trzeba przewody elektryczne przeciągnąć do rozdzielacza zasilanie 230V i od danego rozdzielacza do stref grzewczych do regulatora temperatury.

  7. #367

    Domyślnie

    Do mających 100% podłogówki.
    A jak z aranżacją wnętrz? sypialnie na poddaszu średnio 10 m2 - meble i łóżka należy dobrać na nogach - to jest rozwiązanie, które jednak niespecjalnie mnie zadawala. Kolejnym rozwiązaniem jest zachowanie minimum 60 cm wokół ścian bez instalacji - strata powierzchni grzewczej.
    Jak wygląda to u Was?
    Pozdrawiamy

    SIMON & EVE

  8. #368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Poczytaj o tym jak się robi (jak można i jak należy) podłogowe.
    Adam M.

  9. #369

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Poczytaj o tym jak się robi (jak można i jak należy) podłogowe.
    Adam M.
    wskaz lekturę lub wątek
    Pozdrawiamy

    SIMON & EVE

  10. #370

    Domyślnie

    simon & eve

    1. skąd wzięliście info, że 60cm od ściany trzeba zostawić bez podłogówki?
    2. info nt podłogówki warto poszukac w google stosując 'ogrzewanie podłogowe' lub na ulubionym forum szukając 'podłogówka' i podobnych. Warto poczytac sporo materiałow aby wyrobić sobie własne zdanie. Tego nie uzyskasz czytając jeden lub tylko kilka watków. Oczywiście jeśli nie masz czasu to wówczas najlepszym rozwiązaniem jest dobry projektant z doświadczeniem w projektowaniu takich systemów.

    nie jest to próba spławienia lub wymigania sie od odpowiadania ale opcja szukaj to naprawdę podstawa . Jesli mimo wszystko będziesz miał problemy - pytaj śmiało

    pozdrawiam
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  11. #371
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekSz
    skąd wzięliście info, że 60cm od ściany trzeba zostawić bez podłogówki?
    Nie trzeba, ale jeżeli w tym miejscu mają być np. szafy (syndrom meblościanki ), to jest to wskazane.

  12. #372

    Domyślnie

    Cytat Napisał SIMON & EVE
    Kolejnym rozwiązaniem jest zachowanie minimum 60 cm wokół ścian bez instalacji - strata powierzchni grzewczej.
    Wręcz przeciwnie - w strefie brzegowej czyli przy ścianach zewnętrznych, stosuje się większe zagęszczenie rurek. Można nie ukłądać w miejscach mebli montowanych na stałe, ale należy ułożyć w każdym miejscu w którym kiedyś może mebli nie być.

  13. #373

    Domyślnie

    HenoK:
    można zostawić wolne miejsce jesli masz 100% pewność że tam zawsze będzie cos stało i to nie na nóżkach. Troszkę to silne założenie więc uważam, że lepiej jest kłaść na całej powierzchni a nawet (jak to zauważył przedmówca ) zagęścić w strefie brzegowej.
    Podłogówka poradzi sobie z przykryciem meblami - w tych miejscach po prostu będzie mniej ogrzewała pomieszczenie ale jesli któregoś dnia najdzie nas ochota na jakies zmiany to miejsce sie przyda jak znalazł
    pozdrawiam
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  14. #374
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    W pełni się z tobą zgadzam .

  15. #375

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Cytat Napisał SIMON & EVE
    Kolejnym rozwiązaniem jest zachowanie minimum 60 cm wokół ścian bez instalacji - strata powierzchni grzewczej.
    Wręcz przeciwnie - w strefie brzegowej czyli przy ścianach zewnętrznych, stosuje się większe zagęszczenie rurek. Można nie ukłądać w miejscach mebli montowanych na stałe, ale należy ułożyć w każdym miejscu w którym kiedyś może mebli nie być.
    Zagęszczenie się stosuje przy ścianach zewnętrznych w miejscach gdzie mamy otwory okienne do samej ziemi lub drzwi. Nie ma potrzeby dookoła przy ścianie zewnętrznej zagęszczać rur.

  16. #376
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    rafio napisał:
    Wylewka przychodzi na ogrzewnie podłogowe i dlatego jak już ją masz to po zawodach. Dla pocieszenia - ja też zaoszczędziłem i nie dałem ogrzewania podłogowego w łazience ale ku mojemu zdziwieniu glazura na wylewce nie jest taka zimna , przy czym zaznaczę że pod wylewką są grube deski - celowo zostawiłem starą podłogę.
    Czy ta wylewka nie pęka? Te daski podłogowe leżą na stropie? Jak to dokładnie rozwiązałeś?
    Mam podobny dylemat i szukam podpowiedzi. Nie wiem, czy ściagać deski podłogowe, czy nie

  17. #377

    Domyślnie

    witam!
    Mam problem Otóż w lazience na poddaszu gdzie mialo byc ogrzewanie podlogowe zostały zrobione wylewki i zostalismy tylko z kaloryferem sciennym, ponieważ osoba odpowiedzialna za dopilnowanie tematu poprostu zapomniała, ze chcemy tam ogrzewanie podłogowe. Hydrualicy stwierdzili, ze to nie jest problem.Wyrąbali rowki i włożyli w nie rurki, po czym stwierdzili, ze bedzie dobrze. Szlag mnie trafil, bo według mojej skromnej wiedzy wydaje mi się,że to jest żle. Prosze napiszcie cos, zeby mnie pocieszyc.

  18. #378

    Domyślnie

    nie wiem czy to cie pocieszy, ale masz super avatarek



    a gleboko te rowki zrobili ?? podlozyli cos pod rurki ?

  19. #379

    Domyślnie

    hihih dziekuje, też mi sie mój avatarek podoba
    Co do rowków to są zrobione na okolo 4cm i w to włożona jest rurka, która została juz zacementowana.Tyle wiem i bardzo mnie to drażni. Licze, że nie potrzebnie.

  20. #380
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Eltom
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdula
    Hydrualicy stwierdzili, ze to nie jest problem.Wyrąbali rowki i włożyli w nie rurki, po czym stwierdzili, ze bedzie dobrze.
    Co chcesz: zrobili wszystko, żebyś był zadowolony...
    Ela i Tomek
    Dziennik
    Komentarze

Strona 19 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony