dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 84
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1668
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czyk

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    1

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe

    Mam zrobione wylewki i (podobno) nie mogę już zrobić ogrzewania podłogowego. Czy ktoś ma płytki ceramiczne na podłodze bez podgrzewanej podłogi? Czy jest bardzo zimna?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Ciepła nie jest. Zwłaszcza w łazience nie jest miło stanąć bosą stopą na zimnych płytkach. Dlatego ludzie kładą różne dywaniki.
    Jeżeli masz już wylewki, to pomyśl o macie elektrycznej, przynajmniej w łazience. Włączysz chwię przed kąpielą, potem wyłączysz. Tylko trzeba pamiętać o wyłączaniu, bo inaczej pójdziesz z torbami.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Cześć.
    Nie mam jeszcze wylewek ale w łazienkach mam wykonaną instalację wod-kan. Rury od wody przechodzą przez środek podłogi w łazience. Czy w takim przwypadku nie będzie problemu z ogrzewaniem podłogowym? Można te rurki ukryć w warstwie styropianu pod ogrzewanie i na nim ułożyć rurki od podłogówki a na to wylewka?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafio

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    6

    Domyślnie

    Wylewka przychodzi na ogrzewnie podłogowe i dlatego jak już ją masz to po zawodach. Dla pocieszenia - ja też zaoszczędziłem i nie dałem ogrzewania podłogowego w łazience ale ku mojemu zdziwieniu glazura na wylewce nie jest taka zimna , przy czym zaznaczę że pod wylewką są grube deski - celowo zostawiłem starą podłogę.

  5. #5

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe

    Jak się ma ogrzewanie podłogowe a podłoga drewnianaczy może być taki układ?

  6. #6

    Domyślnie

    z tego co pamiętam - a co chyba znalazłem gdzieś w otchłaniach forum - taka opcja jest spokojnie możliwa - ponoć kwestia jest tej natury jakie ma być zastosowane drewno na podłogę (m.in. - ponieważ oczywiście wchodzi w grę ponadto prawidłowe wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego)
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    chodzi mi oto czy nie będą zbyt duże straty ciepła ponieważ drewno jest dobrym izolatorem

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    casjan

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    mogą być duże strary, jak są małe pomieszczenia to mogą być nie dogrzane
    najlepiej deska podłogowa ala barninecka

  9. #9

    Domyślnie

    Jak pamiętam to trzeba podjąć decyzję już na etapie projektowania ogrzewania tak aby pętle był gęściej poukładane (trochę drożej).
    Drewno jest izolatorem , deska grubość 15, klejona chyba warstwowo, bo będzie mocno pracować , rozsychać się. Wiem, że chyba polecają merbau.

    pozdrawiam
    Aga

  10. #10

    Domyślnie

    troche bez senu - albo podlogowka i kafle (no moze drogie panele podlogowe) albo grzejniki i drewno, dywany

    - ja mam w calym domu podlogowke (tylko) oraz 100% teraktory (do wyboru do koloru)
    www.ekajak.com - sprzet plywajacy online - kajaki, kanadyjki, lodzie...
    gg 4400550 :: skype ekajak.com :: icq 118158334 :: mail [email protected] :: web www.7t.pl

  11. #11

    Domyślnie

    nie wyrywaj włosów z głowy.......
    zrób ogrzewanie podłogowe.... połóż panele.... za parę lat się znudzi.... zerwiesz panele. połozysz płytki... kamienne... lu temu podobne.... zalezy co bedzie modne.....

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    casjan

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    ja mam deski firmy balticfloor jatoba i efekt podłogówki jest super
    można trochę zagęścić ale w małych pomieszczeniach to nic nie da- chyba że kafle

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Poszperaj na forum, w ostatnim czasie było kilka dyskusji na ten temat. Ja bardzo chciałbym deskę barlinecką + podłogówka, ale zdaję sobie sprawę że straty ciepła będą duże. Raz że drewno jest izolatorem, dwa że deska barl. ma grubość coś ok. 18 mm - czyli jest dużo grubsza od paneli. Barlinek twierdzi że nie ma rzadnego problemu z podłogówką, jednak tak naprawdę nie znam nikogo na tym forum kto by miał taki układ i powiedział że to się opłaca, nie rozsycha itp. Do wykończenia mam conajmniej 1,5 roku, także będę śledził temat. Najwyżej założę na podłogówkę cieńsze panele - ktoś na forum ma takie coś i nic się temu nie dzieje, a wygląda świetnie - nawet są fotki.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Ja się zdecydowałam na taki układ. Co prawda narazie teoretycznie, bo praktycznie bede wykańczac dom od wiosny. Dlatego od razu projektant projektuje podłogówke pod drewno, z tym ze jeszcze sie zastanawiam czy będzie to finishparkiet, czy parkiet tradycyjny gr. 15 mm.
    Tez bedę śledzić temat.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heath
    .... Najwyżej założę na podłogówkę cieńsze panele - ktoś na forum ma takie coś i nic się temu nie dzieje, a wygląda świetnie - nawet są fotki.
    Możesz podać linka ??

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    ło toć piszę: poszukaj na forum

    ale niech ci będzie: koleś ma xywke RolandB, tu jest galeria jego domu:

    http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...&q=rolandb&k=2

    a tu mnóóóóóóstwo postów na ten temat :

    http://forum.muratordom.pl/search.php?mode=results

    Pozdro

  17. #17

    Domyślnie

    o widzę że mnie ktoś tu wzywa nadaremno

    jak będą jakieś konkretne pytania to postaram się pomóc albo wskazać gdzie już o tym było ...

    pozdrawiam
    /Roland

  18. #18

    Domyślnie

    Można na ogół oczywiście tak zaprojektować ogrzewanie podłogowe z podłogą drewnianą, aby osiągnąć wymaganą temperaturę w pomieszczeniu i jednocześnie nie przekroczyć granicznej temperatury w wylewce.
    Ale pociąga to zwiększenie strat cieplnych.
    Jeżeli mamy podłogę z terakoty, zaś pod wylewką 10cm styropianu, to stosunek "oporu izolacji termicznej", do góry/w dół przyjmijmy jak 1:20 (nie dysponuje danymi - chodzi mi o przedstawienie mechanizmu).
    A więc 1/20 czyli 5% ciepła pójdzie w ziemię, a 95% ogrzeje pomieszczenie.
    Jeżeli teraz podłogę pokryjemy drewnianym parkietem grubości 15mm, to stosunek "oporu izolacji termicznej" zmieni się n.p. do 3:20.
    A więć już 3/20 czyli 15% ciepła pójdzie w ziemię, a tylko 85% będzie nas grzało.
    Jeżeli za sezon grzewczy zapłacimy za gaz 3000zł, to 15%-5% =10% , co stanowi 300 zł rocznie, za posiadanie pięknej drewnianej podłogi, z ogrzewaniem podłogowym w całym domku.

    SPROSTOWANIE
    RolandB wyliczył na danych rzeczywistych, że tylko 80zł rocznie.
    Przepraszam, że napedziłem strachu.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    nie nadaremno
    to ty zamknąłeś usta niedowiarkom

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heath
    nie nadaremno
    to ty zamknąłeś usta niedowiarkom
    no jak widać nie do końca
    /Roland

Strona 1 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony