dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 84
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1668
  1. #201

    Domyślnie

    re ja14
    W wielu domach takie rozwiązanie z powodzeniem w letnie upały zastępuje klimatyzatory. Przypomnę, że autorowi chodziło o ciepło dostarczone do ogrzania pomieszczenia, w którym temperatura jest o 8 st.C wyższa. Na tej podstawie twierdził, że ogrzanie takiego pomieszczenia jest tańsze. Autor postawił śmiałą tezę, że izolacja podłóg w ciepłych domach bez piwnic podnosi koszty ogrzewania, bo nie wykorzystuje darmowego ciepła z ziemi. To nie jest moje zdanie, ale jestem skłonny się z nim zgodzić.

  2. #202

    Domyślnie

    Czy nikt tego artykułu nie czytał???? Może ktoś znalazłby na ten artykuł namiary. Najprawdopodobniej czytałem to przy ogrzewaniu podłogowym prądem, chodziło o rozmieszczenie przewodów grzewczych w dolnej, czy w górnej części płyty.

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab
    re ja14
    Przypomnę, że autorowi chodziło o ciepło dostarczone do ogrzania pomieszczenia, w którym temperatura jest o 8 st.C wyższa. Na tej podstawie twierdził, że ogrzanie takiego pomieszczenia jest tańsze.
    to jest bzdura - może chodziło o to, że powietrze do wentylacji jest brane stamtąd zamiast z dworu?

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab
    re ja14
    W wielu domach takie rozwiązanie z powodzeniem w letnie upały zastępuje klimatyzatory. Przypomnę, że autorowi chodziło o ciepło dostarczone do ogrzania pomieszczenia, w którym temperatura jest o 8 st.C wyższa. Na tej podstawie twierdził, że ogrzanie takiego pomieszczenia jest tańsze. Autor postawił śmiałą tezę, że izolacja podłóg w ciepłych domach bez piwnic podnosi koszty ogrzewania, bo nie wykorzystuje darmowego ciepła z ziemi. To nie jest moje zdanie, ale jestem skłonny się z nim zgodzić.
    Autor artykułu był kompletnym ignorantem. I to by było na tyle.

  5. #205

    Domyślnie

    re fotograf
    Znowu usiłujesz temat rozmydlić. Nic nie mówiłem o wentylacji pomieszczeń a jedynie o dobrej izolacji i wykorzystaniu "darmowego" ciepła z ziemi. Na początku też myślałem, że to bzdura, jednak praktyczne spostrzeżenia skłaniają mnie do zmiany zdania. Zaraz podam temperatury w garażu, jednak mogą być niedokładne bo będą odczytane ze zwykłych mało dokładnych termometrów. Teraz we Wrocławiu na zewnątrz jest 8 st.C.

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Piszesz, że we Wrocławiu jest teraz 8 stopni? To się dobrze składa. Proponuję żebyś teraz pootwierał wszystkie okna w domu to w ten sposób wykorzystasz darmowe ciepło powietrza.

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab
    re fotograf
    Znowu usiłujesz temat rozmydlić. Nic nie mówiłem o wentylacji pomieszczeń a jedynie o dobrej izolacji i wykorzystaniu "darmowego" ciepła z ziemi. Na początku też myślałem, że to bzdura, jednak praktyczne spostrzeżenia skłaniają mnie do zmiany zdania. Zaraz podam temperatury w garażu, jednak mogą być niedokładne bo będą odczytane ze zwykłych mało dokładnych termometrów. Teraz we Wrocławiu na zewnątrz jest 8 st.C.
    ale co ma nieogrzewany garaż do ogrzanego domu? na fizyce chodziłes na wagary czy jak? jak masz w pokoju 20 stopni a w gruncie 8 to jak chcesz ogrzać dom gruntem? jest to możliwe ale przez pompe ciepła ale nie bezpośrednio !!!

  8. #208

    Domyślnie

    Uffff znalazłem. Można się z tym nie zgodzić ale warto o tym wiedzieć, zwłaszcza jak okaże się że to prawda!!!!
    http://www.standard.com.pl/pompy_ciepla/podlogowe.php

    aby długo nie szukać to zacząć od końca strony.

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A może tak. Jak by na to nie patrzeć, to jest to przrgroda. Liczymy wiec:
    Temperatura gruntu +8, a pomieszczenia +20
    1. Dla warstwy "betonu" 15cm na gruncie U=4,11, a rozkład temeratur; przy gruncie + 10 a na powierzchni posadzki +14
    2. Dla warstwy 5cm betonu, 10cm styropianu, 10cm betonu U=2,15 a rokład temperatur; przy gruncie +9, a na powierzchni posadzki +17.
    Pozdrawiam
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #210

    Domyślnie

    re fotograf i ja14 co myślicie o tym artykule??
    Temp we Wrocku szybko spadła 6 st.C i deszcz leje, jak przestanie to sprawdzę temp w garażu.

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab
    re fotograf i ja14 co myślicie o tym artykule??
    Temp we Wrocku szybko spadła 6 st.C i deszcz leje, jak przestanie to sprawdzę temp w garażu.
    my tu o domy a Ty znów o garażu - garażu nieogrzewanego nie ma co porównywać z domem - a link Twój sie nie otwiera - ale po tytule wnosze, że chodzi o pompe ciepła

  12. #212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Rafał Kamrowski.
    Oczywistością jest, że moja wypowiedź nie tyczyła Ciebie, lecz niektórych obenych w tym wątku "dyskutantów".
    Wybacz mi jeśli wygląda to na uwagę pod Twoim adresem.

  13. #213

    Domyślnie

    cytat z artykułu

    pompy ciepła

    Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie systemu na warstwie chudego podkładu betonowego - bez poziomej izolacji cieplnej. Takie rozwiązanie jak i te pokazane powyżej umożliwia nam wykorzystanie 8 stopni C, które otrzymujemy w "prezencie" od natury, a które ciągle emituje z gruntu. Odcięcie warstwą izolującą w postaci np. styropianu pozbawia budynek takiej możliwości, a użytkownicy za uzyskanie tych 8 stopni muszą zapłacić.

    są tam jeszcze rysunki z położeniem rur grzewczych na dole i górze betonu.

    może ta się otworzy, jeśli tak to tekst jest w zakładce pompy ciepła/ogrzewanie podłogowe

    http://www.standard.com.pl/index.php

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Wyżej jest opis i zdjecie, które mówi o kładzeniu "rur" na zagęszczonym piasku.
    Przyjmując, że autor pisząc "grunt" miał na myśli piasek, to rozwiazanie takie jest o tyle uzasadnione, że biorąc pod uwagę że współczynnik lambda dla piasku, jest prawie taki sam jak styropianu.
    Natomiast z pozostałym stwierdzeniem o "oszczedności" jakoś nie moge sie zgodzić.
    Pozdrawiam

    Przepraszam BABOL, przy odczytywaniu z tabeli "zgubiłem jedno miejsce po przecinku. Taki jełop jestem Oczywiscie totalna bzdura.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Wyżej jest opis i zdjecie, które mówi o kładzeniu "rur" na zagęszczonym piasku.
    Przyjmując, że autor pisząc "grunt" miał na myśli piasek, to rozwiazanie takie jest o tyle uzasadnione, że biorąc pod uwagę że współczynnik lambda dla piasku, jest prawie taki sam jak styropianu.
    Natomiast z pozostałym stwierdzeniem o "oszczedności" jakoś nie moge sie zgodzić.
    Pozdrawiam
    Lambda piasku taka sama jak styropianu? Coś się koledze chyba pomyliło?

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie tylko pomyliło Wyżej już sie "pokajałem"
    Jeszcze raz przepraszam
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  17. #217

    Domyślnie

    autor tekstu napisał że,
    "8 stopni C, które otrzymujemy w "prezencie" od natury, a które ciągle emituje z gruntu", oraz
    "Odcięcie warstwą izolującą w postaci np. styropianu pozbawia budynek takiej możliwości, a użytkownicy za uzyskanie tych 8 stopni muszą zapłacić"

    Wg tej interpretacji inwestując w izolację godzimy się z wyższymi opłatami za ogrzewanie, ale czy to prawda????

    Temp pod sufitem w garażu 7,75 (ok 7 i 3/4 st.C), na płycie (dla dokładności okryłem termometr) ok 8,9. Różnica 1,15 st.C. To świadczy o tym, że grzejnik w garażu działa i chociaż co dziennie brama jest otwierana, oraz czasem wstawiamy zmrożony samochód to temperatura jest dodatnia, bo grunt rzeczywiście ciągle emituje ciepło.

  18. #218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.144
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Wniosek: należy przeprowadzić się do garażu....

  19. #219

    Domyślnie

    re boguslaw
    napisz co myślisz o w/w artykule
    Już chyba wiesz, że na tego typu zaczepki nie reaguję.

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab
    autor tekstu napisał że,
    "8 stopni C, które otrzymujemy w "prezencie" od natury, a które ciągle emituje z gruntu", oraz
    "Odcięcie warstwą izolującą w postaci np. styropianu pozbawia budynek takiej możliwości, a użytkownicy za uzyskanie tych 8 stopni muszą zapłacić"

    Wg tej interpretacji inwestując w izolację godzimy się z wyższymi opłatami za ogrzewanie, ale czy to prawda????

    Temp pod sufitem w garażu 7,75 (ok 7 i 3/4 st.C), na płycie (dla dokładności okryłem termometr) ok 8,9. Różnica 1,15 st.C. To świadczy o tym, że grzejnik w garażu działa i chociaż co dziennie brama jest otwierana, oraz czasem wstawiamy zmrożony samochód to temperatura jest dodatnia, bo grunt rzeczywiście ciągle emituje ciepło.
    jest tylko pytanie czy taka płyta jest w stanie wyemitować tyle ciepła aby ogrzać takie pomieszczenie jak garaz do np 7 stopni w zimie przy temperaturach np - 10 stopni.

    A powiedz czy Twój garaż jest połaczony z domem scianą , może temperatura w garażu to kwestia przenikania ciepła z domu
    Jacek

Strona 11 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony