dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 84
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 1668
  1. #341
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    sorry ze tak pozno odpowiadam, ale od jakis 3 dni nie moge sie zalogowac w forum
    (moze jakis ban za lzenie naciagaczy oferujacych bezsensowne GWC???)

    musialem dzisiaj zainstalowac netscape i znowu mam dostep

    coz co moge dodac na temat tego "pomyslu, aby nie dawac izolacji"- bzdura i tyle!!!- w malych firemkach czesto pracuja przypadkowi ludzie, ktorzy nie maja zielonego pojecia o czym gadaja, ale w niczym im to nie przeszkadza (np niejaki brzeczkowski )

    ten kto to wymyslil moze sobie podac reke z gosciem od tego plaskiego GWC

    na prawde nic tu dodac nei moge bo wszystkie prawidlowe argumenty obalajace te herezje juz tutaj padly
    do HenoK- dzieki, ze wierzysz w moje symulacje, jednak czasami nie trzeba az symulowac aby "zobaczyc" wynik
    po prostu doswiadczenie pozwala takie "problemy" rozwiazywac w glowie na podstawie pamiecie z dokonanych w przeszlosci obliczen- cos jak siecie neuronowe

    dziwie sie ze nikt niei pomyslal zeby mi nadac tytul najlepszego doradcy z dziedziny wymiany ciepla, bo z tego co widze nie mam tu konkurenta
    ale ...moze to dlatego ze ostatnio za malo sie udzielam na forum

  2. #342
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.dworek
    na prawde nic tu dodac nei moge bo wszystkie prawidlowe argumenty obalajace te herezje juz tutaj padly
    do HenoK- dzieki, ze wierzysz w moje symulacje, jednak czasami nie trzeba az symulowac aby "zobaczyc" wynik
    po prostu doswiadczenie pozwala takie "problemy" rozwiazywac w glowie na podstawie pamiecie z dokonanych w przeszlosci obliczen- cos jak siecie neuronowe

    dziwie sie ze nikt niei pomyslal zeby mi nadac tytul najlepszego doradcy z dziedziny wymiany ciepla, bo z tego co widze nie mam tu konkurenta
    ale ...moze to dlatego ze ostatnio za malo sie udzielam na forum
    Leonie, taki wniosek padnie z mojej strony, bo jestem pod wrażeniem twoich symulacji pokazanych w wątkach model cieplny DOMU- praktyczne zastosowanie i Prawda o pompach ciepla
    Uważam, że zbyt pochopnie wydajesz negatywną opinię o rozwiązaniu bez cieplnej izolacji poziomej posadzki.
    Oczywiście pod uwagę należałoby wziąć całoroczne zapotrzebowanie na ciepło (w tym również chłód) dla zapewnienia komfortu cieplnego w pomieszczeniu.

  3. #343

    Domyślnie

    Tylko podpinam sie pod temat.
    Na czasie. Musze niebawem decydowac. Planuje pompe ciepla, wiec raczej poglodowka. Ale nie cierpie paneli, uwielbiam drewno. Hmmm...

  4. #344

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    No i jeszcze mały kasmyczek do Waszego ogródka.....

    W ciepłym domu straty ciepła następują przede wszystkim na ścianach zewnętrznych.
    Można przyjąć, że w ciepłym domu temperatura po obu stronach przegród wewnętrznych jest wszędzie taka sama.
    Zatem pokazywanie na rysunkach zachęcających do "podłogówki" ciemnoniebieskiego napływu zimna ...brrrr... z całego pomieszczenia i jego punktowe nagrzewanie grzejnikiem to potężne przekłamanie.

    Grzejnik umieszcza się jako strażnika od razu na wejściu chłodu, a więc zaraz pod oknem, na ścianie zewnętrznej, przy drzwiach wejściowych etc...
    Ciepłe powietrze jest kurtyną chroniącą wnętrze i natychmiast mieszające się z chłodem in statu nascendi....
    I co Wy na to?
    Na zdjęciach tak jest ponieważ ściany zewnętrzne promieniują chłodem. Dlaczego sądzisz ne zdjęciach pokazane są ściany wewnętrzne? Jeżeli był na fotce grzejnik i wisiał pod oknem to raczej na ścianie zewnętrznej. Promieniowanie przegród ma bezpośredni wpływ na temperaturę komfortu cieplnego. Jeżeli są chłodne to musisz podnieść temperaturę powietrza dla uzyskania komfortu. Natomiast jeżeli masz ogrzewanie powierzchniowe na podłodze i np na ścianach zewnętrznych taką samą temperaturę komfortu cieplnego możesz uzyskać przy niższej temperaturze powietrza ponieważ wyższa temperatura jest na przegrodach.

  5. #345

    Domyślnie

    jakis czas nie zaglądałe na forum a tutaj taki piekny temat

    Cytat Napisał boguslaw
    No i jeszcze mały kasmyczek do Waszego ogródka.....

    W ciepłym domu straty ciepła następują przede wszystkim na ścianach zewnętrznych.
    Można przyjąć, że w ciepłym domu temperatura po obu stronach przegród wewnętrznych jest wszędzie taka sama.
    Zatem pokazywanie na rysunkach zachęcających do "podłogówki" ciemnoniebieskiego napływu zimna ...brrrr... z całego pomieszczenia i jego punktowe nagrzewanie grzejnikiem to potężne przekłamanie.

    Grzejnik umieszcza się jako strażnika od razu na wejściu chłodu, a więc zaraz pod oknem, na ścianie zewnętrznej, przy drzwiach wejściowych etc...
    Ciepłe powietrze jest kurtyną chroniącą wnętrze i natychmiast mieszające się z chłodem in statu nascendi....
    I co Wy na to?
    boguslaw: wygląda na to, że masz u siebie taki super układ mieszany, którego , jak rozumiem, najwazniejsza zaleta jest to że może szybko zmienic temp w pomieszceniu wg potrzeb jego uzytkownika. Gratulujemy!
    Tym niemniej widoczne sa dwa dodatkowe aspekty o których być może z czasem zechcesz pomyśleć:
    1. co w przypadku pomieszceń gdzie uzytkownik nie ma potrzeby nagłego zmieniania temp? czy tam tez warto zastosowac system mieszany, tak na wszelki wypadek? oczywiście w hotelach gdzie w pokoju gośc raz jest a raz go nie ma ma to sens ale w domach mieszkalnych już mniejszy bo oszcędności wynikajace z zastosowania systemu obniżającego temp w domu w czasie gdzy domownicy sa w pracy sa porównywalne z efektami niższej temp utrzymywanej w domu ogrzewanym tylko podłogówką.
    2.co w przypadku sytuacji kiedy 1 godzina systemu mieszanego to zbyt długi czas nagrzewania - pewnie rozwiązaniem będzie system ogrzewania ciepłym powietrzem. Rewelacja ale wówczas po co podłogówka i kaloryfery?

    Przemyśl rozwiązanie specjalne: podłogówka i wentylacja mechaniczna z mozliwościa podgrzewania powietrza (nagrzewnica wodna lub elektryczna) + termostaty we wszystkich pomieszceniach. Może to będzie najlepsze rozwiązanie.

    pozdrawiam
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  6. #346
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    WojtekSz
    Nie patrz na problem tylko z punktu rozpoczęcia grzania lecz jego zakonczenia
    Precyzyjne (o małej masie całkowitej) grzejniki kończą proces grzania dokładnie
    o czasie osiągniecia temperatury zadanej....
    Tymczasem całe tony rozgrzanej (choćby tylko o jeden stopień powyżej temperatury zadaj) podłogi grzeją nadal.

    Zawsze może zaistnieć potrzeba zwiększenia temperatury - wzrost wilgotności powietrza, zmęczenie, przemarznięcie w ogródku, itp.
    Zwiększenia minimalnego np. o pół stopnia.
    Ja to mogę uczynić przy swoich grzejnikach w ciągu 10 minut.....
    Zrób to przy samej podłogówce- powodzenia.


    co w przypadku sytuacji kiedy 1 godzina systemu mieszanego to zbyt długi czas nagrzewania - pewnie rozwiązaniem będzie system ogrzewania ciepłym powietrzem. Rewelacja ale wówczas po co podłogówka i kaloryfery?
    Jeśli zastosować układ powolny jakim jest podłogówka to jest go sens uzupełniać jedynie o system szybki, niemal beinercyjny. Zdecydowanie nie o
    masywne, zawierające dużo wody grzejniki lecz o maksymalnie w całości lekkie .

    U mnie jest odwrotnie: systemem domiunującym jest szybki system grzejnikowy a podłogówka jest elementam wspomagającym (poza łazienkami).

  7. #347

    Domyślnie

    boguslaw:

    rozumiem, że pojmujesz, ze zbudowanie domu to sztuka kompromisów. U mnie celem było wygodne mieszkanie w domu bez niepotrzebnych kaloryferów. W tym celu postawiłem na podłogówkę godząc sie z pewnymi niedogodnościami np rezygnując ze zmniejszania temp nocnej w sypialni (podłogówka ogrzeję sypialnie do stałej całodobowo temp ok 18C)

    jeśli twoim celem jest posiadanie domu przy którym celem nadrzędnym jest regulowanie temp kaloryferów z dokładnością do 1 stopnia no to pewnie osiągnąłeś pełen sukces. Gratuluję

    Pewnie zgodzisz sie, ze sa ludzie którzy w celu zrealizowania pewnej minimalnej zmiany komfortu cieplnego założą sweterek lub napiją sie gorącej herbaty lub czegoś tam innego wg indywidualnych preferencji. Natomiast temperatura pomieszczeń będzie po prostu średnią dla realizacji potrzeb wszystkich domowników.

    a tak szczegółowo:

    1. kaloryfery działają dokładnie jak podłogówka tyle, że szybciej - nie kończą dokładnie po osiągnięciu zadanej temp chyba, że stosujesz specjalne termostaty naścienne a nie te na kaloryferach zazwyczaj schowane za zasłonami. W technice to się nazywa przeregulowanie po to aby systemy wykrywania temp mogły to wykryć i zareagować.
    2. regulacja temp z dokładnością 1..2 stopni jest w praktyce technicznie nierealna bez systemu wymuszonego mieszania powietrza w pomieszczeniu. jeśli używałeś kiedyś piekarnika bez i z wymuszonym obiegiem to wiesz o co chodzi.
    3. jesteś niekonsekwentny - system ogrzewania powietrzem jest zdecydowanie szybszy od najlepszych kaloryferów a dodatkowo zapewnia wymuszony obieg powietrza co daje lepszy rozkład temperatur. Twoje obstawanie przy swoim rozwiązaniu silnie przypomina dyskusje nad przewagami ściany 2w nad 3w i odwrotnie

    pozdrawiam
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  8. #348
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    WojtekSz.
    Dziwne są te twoje tezy....
    Nie reguluję temperatury pracy kaloryferów z dokladnością do 1 stopnia. Gdzie to wyczytałeś?

    A widziałeś kiedyś efekty pracy regulusów?

    [quote]kaloryfery działają dokładnie jak podłogówka tyle, że szybciej - nie kończą dokładnie po osiągnięciu zadanej temp

    Praktycznie rzecz biorąc kończą.
    jesteś niekonsekwentny - system ogrzewania powietrzem jest zdecydowanie szybszy od najlepszych kaloryferów a dodatkowo zapewnia wymuszony obieg powietrza co daje lepszy rozkład temperatur

    Jestem konsekwentny. Piszę, że układ powolny należy wspomagać ukladem maksymalnie szybkim, którego jednym z przedstawicieli jest ogrzewanie nadmuchowe.
    Nie każdy jednak lubi odglos pracujacych wentylatorow w domu......

  9. #349
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Źle oznaczyłem akapity ale się zorientujesz....

  10. #350

    Domyślnie

    bogusław:
    odczytałem
    1. o 1 stopniu piszesz opisując przygode z potrzeba podgrzania domu po powrocie z zimnego ogrodu
    2. czy kiedykolwiek byłes w domu z poprawnie zrealizowana wentylacją bo zakładam, że w filharmonii to kiedys na pewno byłeś? Wszędzie tam wentylacja moze byc niesłyszalna (sic!) bo poziom natężenia dzwieku nie przekracza 20db a to nie przeszkadza w smacznym drzemaniu po obiadku
    pozdrawiam
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  11. #351
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    WojtekSz pisze:
    jeśli twoim celem jest posiadanie domu przy którym celem nadrzędnym jest regulowanie temp kaloryferów z dokładnością do 1 stopnia no to pewnie osiągnąłeś pełen sukces. Gratuluję
    Chodzi mi o temp. powietrza a nie kaloryferów.......
    No to może wyłożę nieco szerzej w czym rzecz.
    Jeśli mam szybki, o małej masie układ grzejnikowy mogę go zawsze użyć do małej, krótkotrwałej lub długotrwałej korekty temperatury.
    Układ grzejnikowy o małej masie całkowitej już po około 10 minutach osiąga
    swoją pełną moc nominalną dla zadanej temperatury czynnika grzewczego.
    Temperatura wnętrza podlega kontroli przyt pomocy czujnika naściennego
    temperatury. Po podniesieniu temperatury powietrza o dajmy na to
    jeden stopień C, cykl grzania kończy się.
    Układ grzejnikowy o małej masie szybko ulega schłodzeniu nie powodując przegrzania powietrza powyżej zadanego poziomu.
    Jeśli ustawienie termostatu ściennego ustawimy do poziomu pierwotnego po pewnym, stosunkowo krotkim czasie temperatura pomieszczeń powróci do poziomów wyjściowych, gdyż sprzęty i sam budynek zaabsorbuje ciepło zgodnie z II zasadą termodynamiki.

    Takie działanie przy samej podłogówce lub przy jej przewadze w konfiguracji źródeł ciepła jest niemożliwe z uwagi po pierwsze bardzo długiego procesu jej nagrzewania oraz jeszcze dłuższego procesu jej stygnięcia (mniejsza delta T).

  12. #352

    Domyślnie

    Pierwszy raz widzę żeby ktoś pisał o tym że podłogówka przez swoją bezwładność powoduje przegrzanie pomieszczenia. Poza tym przy układach tak jak piszesz o małym zładzie problem jest ze źródłem ciepła ponieważ ma bardzo krótkie cykle pracy i pracuje nieefektywnie.

  13. #353

    Domyślnie

    Cytat Napisał turcin
    Pierwszy raz widzę żeby ktoś pisał o tym że podłogówka przez swoją bezwładność powoduje przegrzanie pomieszczenia. Poza tym przy układach tak jak piszesz o małym zładzie problem jest ze źródłem ciepła ponieważ ma bardzo krótkie cykle pracy i pracuje nieefektywnie.
    Za mało cztasz bogusława
    u niego nawet zasady termodynamiki nie istnieją

  14. #354
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Pierwszy raz widzę żeby ktoś pisał o tym że podłogówka przez swoją bezwładność powoduje przegrzanie pomieszczenia. Poza tym przy układach tak jak piszesz o małym zładzie problem jest ze źródłem ciepła ponieważ ma bardzo krótkie cykle pracy i pracuje nieefektywnie.
    Co do pierwszego zdania: Kiedyś jest ten pierwszy raz......
    Co do drugiego zdania: NIEPRAWDA !!!
    Cykle grzania w dobrze skonfigurowanej instalacji sa akurat takie jak potrzeba.
    Powtarzasz mantrę z czasów gdy na rynku były kotły o mocy "sztywnej" i z rteguly bardzo dużej i z czasow, gdy insztalatorzy "na wszelki wypadek" dawali wiekszy kocioł.


    długi. Powiedz coś nowego....
    To ty właśnie nie uznajesz nie tylko zasad dynamiki lecz w ogole żadnych zasad.........

  15. #355

    Domyślnie

    [quote="boguslaw"]
    Pierwszy raz widzę żeby ktoś pisał o tym że podłogówka przez swoją bezwładność powoduje przegrzanie pomieszczenia.

    Co do pierwszego zdania: Kiedyś jest ten pierwszy raz......
    boguslaw: czy mógłbyc prosze wyjasnic szerzej co miałeś na mysli?

    pozdrawiam
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  16. #356

    Domyślnie

    Cytat Napisał turcin
    Pierwszy raz widzę żeby ktoś pisał o tym że podłogówka przez swoją bezwładność powoduje przegrzanie pomieszczenia. Poza tym przy układach tak jak piszesz o małym zładzie problem jest ze źródłem ciepła ponieważ ma bardzo krótkie cykle pracy i pracuje nieefektywnie.
    A co
    Mi tej zimy podłogówka nawet o 0,1C nie przegrzala pomieszczenia.
    Z drugim zdaniem zgadzam się 100% i dlatego teraz zrobilbym podłogówkę w całym domu. Bo w ku..... mnie jak kociioł przy grzejnikach co chwilę załącza sie i wyłacza i znowu załącza i tak w kółko.
    A co do szybkiego podnoszenia temp. to mam kominek i ostry ogień załatwia sprawę w 5 minut a tego nawet grzejniki nie potrafią.

  17. #357
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    A co do szybkiego podnoszenia temp. to mam kominek i ostry ogień załatwia sprawę w 5 minut a tego nawet grzejniki nie potrafią.
    W całym domu ??
    Za pięć minut rozpalisz w kominku i podgrzejesz caly dom ???

    Ja mam równą temp. w całym domu za dziesięć minut po leciutkim dotknięciu jednego klawisza sterownika małym paluszkiem.
    Kocioł jest w przyziemiu, całkowicie niesłyszalny w częśći mieszkalnej.

  18. #358

    Domyślnie

    Witam , mam pytaniie odnosnie podlogowki, w moim domu 124m2 podlogowka bedzie jedynym zrodlem ogrzewania , firma ktora bedzie to robic daje na chudziak folie nastepnie steropian 10 znowu folie nastepnie rurki no i mate wylewka 6 cm chcialem pod rurki srebrzysta folie , ale szef firmy powiedzial ze to ktos kiedys wymyslil i w sumie nie jest to potrzebne, nie wiem czy chce mnie poprostu zbyc i zrobic to taniej co o tym sadzicie. Podlogowka bedzie zasilana pompa ciepla Nibe 8 kw ktora daje temp. do 65", nie wiem czy tez nie wyprowadzic koncowek do grzejnikow jak by za malo grzalo . Pozdrawiam

  19. #359
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Renata27
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Witam serdecznie?
    Ja w całym mieszkaniu (parter i poddasze) będę robić podłogówkę; doradzono mi jeszcze żeby w łazienkach oprócz tego założyć grzejniki (te tzw. ozdobne) żeby można było np. suszyć ręczniki.
    Napiszcie czy faktycznie są potrzebne?

    Pozdrawiam

  20. #360
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renata27
    Witam serdecznie?
    Ja w całym mieszkaniu (parter i poddasze) będę robić podłogówkę; doradzono mi jeszcze żeby w łazienkach oprócz tego założyć grzejniki (te tzw. ozdobne) żeby można było np. suszyć ręczniki.
    Napiszcie czy faktycznie są potrzebne?

    Pozdrawiam
    Zazwyczaj są one potrzebne nie tylko jako suszarki. Powierzchnia w łazience jest ograniczona przez zainstalowane wanny, kabiny natryskowej, muszli klozetowej. Dodatkowo temperatura obliczeniowa w łazience jest o kilka stopni wyższa niż w pozostały pomieszczenaich. Grzejnik podłogowy nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej mocy. Musi ją uzupełnić grzejnik-suszarka albo np. ogrzewanie ścienne.

Strona 18 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony