dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 84
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 1668
  1. #1381

    Domyślnie

    Cytat Napisał paullonger Zobacz post
    przede wszystkim tak by dzialalo dobrze....Z gory dzieki za wszelkie sugestie
    Obliczenia obliczeniami, ale rzeczywistość może (choc nie musi) okazać się nieco inna zwłaszcza, gdy pojawią się nieplanowane niedokładności wykonania ocieplenia. Ja bym dla bezpieczeństwa zagęścił nieco rurki. Jeśli rurki dasz za rzadko, to podłogówka nie będzie Ci dogrzewać i wtedy sprawdzą się czarne proroctwa instalatora. Wtedy kiszka nie do naprawienia... Gdy dasz rury nieco za gęsto, to tylko wydasz ciut więcej kasy na rury. Gdyby gdzieś za mocno się grzało, to daną sekcję przydławisz na rozdzielaczu i po problemie. Ja bym proponował zamiast 20, czy 30 cm pomyśleć nad odpowiednio 15 i 20, a potem policzyć ile drożej to wyjdzie i podjąć decyzję. Sekcje masz krótkie, więc nie powinno być problemu z ich ilością.
    Pod murowanym prysznicem, czy kominkiem chyba nie ma co dawać rurek.
    Czy w Twoim kondensacie można ustawić maksymalną temperaturę musisz sprawdzić w instrukcji obsługi i instalacji. Pewnie można.
    Co do obiegówek, to może wystarczyć ta z kotła (a może nie, to się okaże, a mocno to zależy od średnicy rur biegnących do rozdzielaczy). Od kotła poprowadź grubszą rurę (np. 32) do punktu rozgałęzienia na 2 rozdzielacze. Grubsza powinna być też na piętro do dalszego rozdzielacza, żeby niepotrzebnie nie zwiększać oporów przepływu. Jeśli masz 7 sekcji pex 16, to daje przekrój przepływu koło 1000mm2, czyli podobnie jak jednej rury koło 32mm, więc nie ma co prowadzić do odległego rozdzielacza rury 22mm, tylko przynajmniej 28mm. Nie pisałeś o tym, więc wspominam.
    Ostatnio edytowane przez rwxw ; 21-05-2011 o 10:01
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  2. #1382
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    U nas pod murowanym brodzikiem są rurki i bardzo mi z tym dobrze

  3. #1383
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Powiedzcie mi a jak sprawdza sie podlogówka pod panelami?słyszalem, ze muszą to byc jakies inne panele, przystoswane do ogrzewania podlogowego a sa one sporo drozsze...mam nadzieje ze to mit i bez problemów mozna montowac standardowe panele na ogrzewanie podlogowe.

  4. #1384

    Domyślnie

    witam ja też mam takie samo pytanie jak ty też mnie interesuje jak się sprawdza podłogówka pod panelami?
    Cytat Napisał zbyszek1982 Zobacz post
    Powiedzcie mi a jak sprawdza sie podlogówka pod panelami?słyszalem, ze muszą to byc jakies inne panele, przystoswane do ogrzewania podlogowego a sa one sporo drozsze...mam nadzieje ze to mit i bez problemów mozna montowac standardowe panele na ogrzewanie podlogowe.

  5. #1385
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Mnie sie sprawdza bardzo dobrze, panele jakieś pierwsze z brzegu. Swoją drogą - teraz latem panele bardzo sie nagrzewają od słońca wpadającego przez okno, podłogówka nigdy tak nie grzała zimą, jakoś nikt nie bierze tego pod uwagę.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  6. #1386
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Mnie sie sprawdza bardzo dobrze, panele jakieś pierwsze z brzegu. Swoją drogą - teraz latem panele bardzo sie nagrzewają od słońca wpadającego przez okno, podłogówka nigdy tak nie grzała zimą, jakoś nikt nie bierze tego pod uwagę.

    A panele gdzie kupowałeś?W Ostrowcu Świętokrzyskim w castoramie?
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  7. #1387
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Panele kupiłem u mnie w Jędrzejowie, jakieś tanie - kryterium był wygląd. Za parę lat - przy okazji odświeżania domu- i tak wymienię je na inne...
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  8. #1388
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    a czy montowalisice w pomieszczeniach gdzie jest ogrzewanie podlogowe wspomagajacy jakis grzejnik nascienny?Nie do konca ma przekonanie do samej podlogówki, troche sie martwie ze moze mi nie dogrzac salonu-35m w panelach...jak myslicie?

  9. #1389

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek1982 Zobacz post
    a czy montowalisice w pomieszczeniach gdzie jest ogrzewanie podlogowe wspomagajacy jakis grzejnik nascienny?Nie do konca ma przekonanie do samej podlogówki, troche sie martwie ze moze mi nie dogrzac salonu-35m w panelach...jak myslicie?
    jak chcesz to zamontuj tylko po co? wystarczy zagęścić pętle i po sprawie. co ci da wspomagający grzejnik z temperaturą zasilania 30-35 st.?

  10. #1390

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamut 74 Zobacz post
    co ci da wspomagający grzejnik z temperaturą zasilania 30-35 st.?
    Da. Ja ogrzewam takimi grzejnikami całe pięterko (na parterze podłogówka). Dziś oczywiście nie montowałbym ani jednego grzejnika (poza drabinkami w łazience), ale cóż, teraz jest za późno.
    Cytat Napisał zbyszek1982
    a czy montowalisice w pomieszczeniach gdzie jest ogrzewanie podlogowe wspomagajacy jakis grzejnik nascienny
    Tak, ja mam na dole w salonie 2 grzejniki - cały czas zakręcone i niepotrzebne. Bałem się, że podłogówka nie wystarczy. Co do wspomagania podłogówki, to żadnym kosztem możesz pociągnąć rurkę pex od okolic rozdzielacza do miejsca ewentualnych grzejników. Jak podłogówka nie wystarczy, to zamontujesz grzejniki, jak wystarczy, to niepotrzebnie wydasz kilkadziesiąt zł na rurki - koszt żaden,a będziesz się czuć bezpieczniej.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  11. #1391

    Domyślnie

    Cześć, wiem, że wygrzebuję wątek sprzed dwóch lat, ale postanowiłam coś odgrzebać, niż zakładać kolejny z tytułem "ogrzewanie podłogowe" i jednym bzdurnym problemem.

    Mianowicie: wytłumaczcie mi proszę jedną rzecz, czy pod prysznicem, który chcę zrobić bezbrodzikowy, daje się też podłogówkę, czy zostawia zimną wyspę "bo i tak jak się wodę puści, to jest ciepło"? I czy w ogóle konstrukcja spadkowa prysznica bezbrodzikowego pozwala na montaż podłogówki? Czy to jest szczelne i bezpieczne?

  12. #1392
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Może lepiej wykonać obliczenia i zaprojektować tę podłogówkę.

  13. #1393

    Domyślnie

    daje sie bez problemu, i miło i przyjemnie jest stać na ciepłej posadzce a nie czekać aż się od prysznica nagrzeje, czy konstrukcja pozwala na montaż to zalezy od grubości wylewki w danym przypadku, ja mam ~8cm i bez problemu, przy 4,5 cm moze być ciężko, to wszystko rozmierzyć sobie lokalnie trzeba, oczywiscie jest szczelnei ii bezpoiecznie bo czemu by miało nie być?
    problem jaki niektórzy poruszają to wysychanie syfonu jeżeli się dłuuugi (nie wiem - kilka miesięcy?) czas nie korzysta, ale osobiście takiego przypadku nie znam

  14. #1394

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Może lepiej wykonać obliczenia i zaprojektować tę podłogówkę.
    Na pewno nie zaszkodzi, ale czy pomoże ? "Obliczenia" są tylko zgrubnym szacunkiem, bo nie znasz rzeczywistego zapotrzebowania budynku na ciepło zanim nie zaczniesz grzać, chyba że wszystko kontrolowałeś w 100%, dom jest w totalnym zaciszu i zrobiłeś dokłądne ozc. Moim zdaniem wystarczy stosowanie zasad maksymalnej długości pętli nie przekraczającej 100m i odpowiednio małego rozstawu rur np. 15cm.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  15. #1395
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    B_BoSia

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    też zakladam ogrzewanie podłogowe. Czy może ktoś podesłać wzór Umowy na podłogówkę na priva: [email protected]. Z góry dziękuję. Bosia.

  16. #1396

    Domyślnie

    Witam, czy ktos z doswiadczeniem moze powiedziec czy rozstaw przewdow PEX co 15cm w ukladzie slimakowym, dla pomieszczenia ok14m2, bedize ok? Budynek dosc dobrze ocieplony bedzie. Sterowanie tej petli za pomoca RTLa, czy ktos ma takie rozwiazania u siebie i czy takie cos sie sprawdzi czy nie bedzie za cieplo.

  17. #1397

    Domyślnie obieg grawitacyjny a ogrzewanie podłogowe

    witam wszystkich. Będę modernizować dom swojej mamy, między innymi wymiana instalacji "co" , pewne jest że zastosujemy wodne ogrzewanie podłogowe w pewnej części domu, a w pozostałej grzejniki płytowe. Problem polega na tym że chcemy mieć zasilanie grawitacyjne i wymuszone w jednym, wymuszone na co dzień, a grawitacyjne jak przyjdzie zima stulecia i załatwi zasilanie energii elektrycznej na 2 tyg. Pytanie moje brzmi: Jak nisko mam postawić piec żeby ogrzewanie grawitacyjne działało wszędzie jednakowo? ( piwnicę trzeba wykopać bo jej nie ma, tylko jak głęboko?)

  18. #1398
    Banned
    astronauta

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-652
    Posty
    89

    Domyślnie

    ja to w ogole nie jestem za podłogówką, bo grzeje tylko przy podłodze, a zeby ogrzac dom potrzebna jest cyrkulacja, dlatego juz lepszym wyjsciem jest mieszane ogrzewanie, tak jak u Pana powyżej, czyli podłogówka plus grzejniki

  19. #1399
    Banned
    astronauta

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-652
    Posty
    89

    Domyślnie

    a widzisz, nie ma...kazdy głupi wie, ze przy podłogowym ogrzewaniu wykorzystano ten motyw, ze ogrzewa nam stopy, bo jak w stopy ciepło to i całemu ciału jest cieplo!

  20. #1400

    Domyślnie

    Cytat Napisał astronauta Zobacz post
    a widzisz, nie ma...kazdy głupi wie, ze przy podłogowym ogrzewaniu wykorzystano ten motyw, ze ogrzewa nam stopy, bo jak w stopy ciepło to i całemu ciału jest cieplo!
    w stopy masz cieplo bo stykaja sie bezposrenio z posadzka. Ale powietrze rowniez sie ogrzewa. Musisz porozmawiac z kims kto ma podlogowke w calym domu i zapytac jak to sie sprawuje. Zapewniam ze wyprowadzi cie momentalnie z tego blednego myslenia.

Strona 70 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony