dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 71 z 84
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 1668
  1. #1401
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Nie jestem pewien czy kolega astonauta jest nastawiony na słuchanie argumentów posiadaczy podlogówki. Pytań też nie zadaje - od razu widać że wie lepiej. Kolego, błędnie rozumujesz...
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  2. #1402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Nie jestem pewien czy kolega astonauta jest nastawiony na słuchanie argumentów posiadaczy podlogówki. Pytań też nie zadaje - od razu widać że wie lepiej. Kolego, błędnie rozumujesz...
    Z ust mi to wyjąłeś

  3. #1403
    Banned
    astronauta

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-652
    Posty
    89

    Domyślnie

    nie zadaje, bo po prostu nie jestem przekonany do podłogówki, może i racja, ze trochę się uparłem, ale tak słyszałem...to nie lepiej jest połączyć podłogówkę z grzejnikami, czyli takie powiedzmy ogrzewanie mieszane? jak uważacie, mnie tam do podłogówki nikt nie przekona

  4. #1404
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    A tutaj usłyszysz że podłogówka daje radę, jest komfortowym i ekonomicznym systemem ogrzewania. Połączenie w jednym układzie grzejników i podłogówki jest ekonomicznie nieuzasadnione na przykład przy kotłach kondensacyjnych, gdzie dąży się do pracy układu na jak najniższej temperaturze. Poza tym takie połączenia (podłogówki i grzejników) komplikują instalację.
    Nikt tu nie będzie nikogo na siłe przekonywał.... to Twoje pieniądze i Twój dom.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  5. #1405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał astronauta Zobacz post
    nie zadaje, bo po prostu nie jestem przekonany do podłogówki, może i racja, ze trochę się uparłem, ale tak słyszałem...to nie lepiej jest połączyć podłogówkę z grzejnikami, czyli takie powiedzmy ogrzewanie mieszane? jak uważacie, mnie tam do podłogówki nikt nie przekona
    No właśnie w ten sposób powstają obiegowe, tak na prawdę nieuzasadnione opinie.
    Co ciekawe, to często powtarzają je niektórzy fachowcy, szczególnie ci, którzy nie są zbyt biegli w wykonywaniu takowych instalacji

  6. #1406

    Domyślnie

    Cytat Napisał astronauta Zobacz post
    nie lepiej jest połączyć podłogówkę z grzejnikami, czyli takie powiedzmy ogrzewanie mieszane?
    Nie, nie lepiej. Ja mam niestety taki system (dół podłogówka, góra grzejniki) i zdecydowanie wolałbym samą podłogówkę.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  7. #1407
    Banned
    astronauta

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-652
    Posty
    89

    Domyślnie

    czyli albo to albo to, tak? nie łączyć raczej? co do fachowców, to masz rację, wielu już spotkałem "znających się na wszystkim"-dlatego juz wolę fora, bo chociaz z doswiadczenia piszecie

  8. #1408

    Domyślnie

    poczytajcie co tu napisano na temat komfortu cieplnego na podłodze w tabeli nr1 http://www.ciop.pl/24151
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  9. #1409
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Aleś się przejął!
    Babę w domu masz jaką?
    Zapytaj ją czy będzie szczęśliwa w domu, gdzie jest zimą 18stC, bo tak podali W TABELI i tak zbudujesz...
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #1410

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Aleś się przejął!
    Babę w domu masz jaką?
    Zapytaj ją czy będzie szczęśliwa w domu, gdzie jest zimą 18stC, bo tak podali W TABELI i tak zbudujesz...
    Adam M.
    mam i właśnie narzeka że ją nogi bolą najprawdopodobniej od ogrzewania podłogowego które ma w pracy, wiem powiesz że to zmęczenie a ja powiem że ona biega dziennie 8km razem chodzimy po górach i jak smakuje zwykłe zmęczenie dobrze wie, a na dodatek popatrz na początki życia człowieka czy naturalnie ogrzewało go coś od podłoża czy raczej z góry i z boku a podłoże odbijało tylko to ciepło, i jeszcze jedno doświadczenie kiedy zajdziesz dalej gdy nad głową masz palące słońce 50stopni czy na bosaka idąc po asfalcie rozgrzanym do tej samej temperatury??????
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  11. #1411
    Banned
    astronauta

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-652
    Posty
    89

    Domyślnie

    Adam M.-DOBRE;d...18stC to odpowiednia tem do snu, także może Pani Żona będzie zadowolona. Co do ogrzewania, o którym pisze Kajman, to slyszalem, ze robiąteraz ogrzewania ścienne i sufitowe, ale czy to dobre rozwiązanie, to nie mam pojęcia, ja tam jestem za tradycyjnym ogrzewaniem, grzejnik i tyle, ewentualnie grzałki do niego

  12. #1412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał astronauta Zobacz post
    Adam M.-DOBRE;d...18stC to odpowiednia tem do snu, także może Pani Żona będzie zadowolona. Co do ogrzewania, o którym pisze Kajman, to slyszalem, ze robią teraz ogrzewania ścienne i sufitowe, ale czy to dobre rozwiązanie, to nie mam pojęcia, ja tam jestem za tradycyjnym ogrzewaniem, grzejnik i tyle, ewentualnie grzałki do niego
    To właściwie tak samo jak podłogówka, tyle, że w ścianie. Ma szybszą reakcję niż podłogówka, a grzejące ściany wcale nie są ciepłe w dotyku. Po prostu nie są zimne.

  13. #1413
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajmanxxl Zobacz post
    poczytajcie co tu napisano na temat komfortu cieplnego na podłodze w tabeli nr1 http://www.ciop.pl/24151
    przecież prawdę piszą,
    ale nie piszą, że podłogówka jest be,

  14. #1414
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzysztof czajka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    163

    Domyślnie

    a ja tam mam podłogówkę poprowadzoną tylko w łazience i co na razie jestem zadowolony z takiego rozwiązania. W pozostałych pomieszczeniach normalnie zamontowane grzejniki. Wydaje mi się, że to dość dobre rozwiązanie.

  15. #1415
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Każdemu to, co go grzeje najlepiej!
    To wolny kraj!
    (podobno)
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #1416
    Banned
    astronauta

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-652
    Posty
    89

    Domyślnie

    no jasne, ze wolny, nikt Ci nie każe robić podłogówki ani wieszac grzejników, same spostrzeżenia tylko są podane...a od tego jest forum, zeby dzielić sie informacjami i opiniami, bo zdanie: róbcie co chcecie, to wolny kraj...nic wartościowego do dyskusji nie wnosi

  17. #1417

    Domyślnie

    ja u siebie zrobilem tak na parterze zrobilem pelna podłogówke 7 pętli, pociągnalem tez instalacje do grzejników ale to tak na wszelki wypadek jakby podlogowka nie dawala rady to sobie podlacze grzejniki. Na poddaszu dalem na calosci podłogówke i grzejniki, podłogówke chce ustawić na dość niskim przeplywie bo chce zeby sluzyla do dogrzewania pomieszczen a głównym systemem beda grzejniki, tak to sobie wymyslilem. Wszedzie petle slimakowe rozstaw na poddaszu 15 cm bez zageszczonych stref brzegowych, natomiast na parterze co 12 cm i zageszczone strefy brzegowe. Instalacja grzejników zrobiona na rozdzielaczach.

  18. #1418

    Domyślnie

    ja nie napisałem że podłogówka jest zła czy be, tylko chciałem zwrócić uwagę na temperaturę z jaką ona działa, interesując się dalej skłaniam się do typu ogrzewania płaszczowego którego częścią jest podłogówka ale właśnie cały system działa na niskich temperaturach
    Ostatnio edytowane przez kajmanxxl ; 18-07-2011 o 15:40
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  19. #1419
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    kajmanxxl
    możesz mi wytłumaczyć co to jest ogrzewanie płaszczowe?
    Piszesz, że cała instalacja pod takie ogrzewanie chodzi na niskich temperaturach. Pod normalną wodną nie może?

  20. #1420

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_mlody Zobacz post
    kajmanxxl
    możesz mi wytłumaczyć co to jest ogrzewanie płaszczowe?
    Piszesz, że cała instalacja pod takie ogrzewanie chodzi na niskich temperaturach. Pod normalną wodną nie może?
    wytłumaczyć to może jeszcze nie bo i dla mnie to nowość ale tu http://www.bibliotekawavin.pl/katalog_518.html i tu http://www.isomax.com.pl/elementySys...html#schemat01 o tym piszą
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

Strona 71 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony