dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 79 z 84
Pokaż wyniki od 1.561 do 1.580 z 1668
  1. #1561

    Domyślnie

    Dzieki. Poszukam.

  2. #1562

    Domyślnie

    Witam.
    Czy można dawać rurki ogrzewania podłogowego pod szafkami w kuchni , pod wanną i brodzikiem? Czy są jaieś istotne przeciwskazania?
    Pozdrawiam

  3. #1563

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Witam.
    Czy można dawać rurki ogrzewania podłogowego pod szafkami w kuchni , pod wanną i brodzikiem? Czy są jaieś istotne przeciwskazania?
    Pozdrawiam
    Można, ale jesli chodzi o szafki to po co?, pod brodzikiem jak najbardziej o ile mowa o brodziku z płytek, pod wannę tez polecam i dodatkowo zastosować wentylację pod wanną.
    Projekt Ewa 118m2 + 28m2 pomieszczenia gospodarcze , dach 2 spadowy, 29cm wełny (Isover 15cm 0,39 + Isower Pure One 14cm 0,35) , sciany ytong 36cm, podłoga 9cm, rekuperator, kocioł Viessmann vitodens 200
    + 150l + Pogodowy, dodatkowo kominek z cegły szamotowej, WM Mitsubishi L350

    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  4. #1564
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bamek

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    24

    Domyślnie

    Jakiś czas temu śledziłęm pilnie to forum (i inne też) bo będąc w trakcie budowy domu cały czas zastanawiałem się nad wyborem rodzaju ogrzewania. Decyzja o ogrzewaniu podłogowym zapadła na samym początku, zostawał wybór zasilania. W całym domu (parter + poddasze - 173 m2) jest w 100% podłogówka. Parter wylana płyta fundamentowa z ociepleniem brzegowym, strop lekki ceramiczny z porothermu. Ściana jednowarstwowa porotherm 44 cm. Dach dachówka ceramiczna ocieplony wełną 30 cm. W pomieszczeniach poddasza (mieszkalne, podwyższone - ściana kolankowa 4 pustaki) po dwa okna dachowe. Wprtowadziliśmy się pod koniec września i mamy przed sobą pierwszą zimę. Po długich rozważaniach jako żródło ciepła została wybrana pompa ciepła z pionowym wymiennikiem. Pompa ciepła Ecopower C11, wymienniki pionowe 240 mb.Trochę to kosztowało, ale dotychczasowe działanie jest bardzo pozytywne. Po prześledzeniu wielu forów zdecydowaliśmy się tylko na czujnik pogodowy zewnętrzny i jeden czujnik wewnętrzny umieszczony w miejscu, w którym temperatura jest strategiczna dla nas. Na rozdzielaczach tylko przepływomierze bez żadnych innych regulatorów. Grubość wylewki ok 10 cm. Z tego krótkiego okresu, ale ze zmienną pogodą łącznie ze śniegiem i przymrozkiem wrażenia bardzo pozytywne. W całym domu bardzo stabilna temperatura 22-23 stopnie (córka jest zmarźlakiem), tylko w moim pokoju jest 19-20 stopni (oczywiście celowo, tyle ma być i nie więcej). Osiągnąłem to lekkim przytłumieniem przepływu na rozdzielaczu w pętlach mojego pokoju. O zużyciu energii na razie nie piszę, bo ze względu na nowy dom nie będzie to miarodajne, ale mamy podlicznik na pompę i mam zamiar śledzić jak wygląda zużycie i koszty z tym związane. Oczywiście dwie taryfy G12. Mamy kominek który na razie dosyć często jest używany, ale jego funkcja jest tylko estetyczna, nie ma żadnych rozprowadzeń. Niemniej po napaleniu odczuwa się wzrost temperatury prawie w całym domu i widać, że ma to wpływ na pracę pompy, ale to efekt uboczny. Prawdopodobnie ma na to wpływ to, że parter jest otwarty, drzwi wejściowe i do zejścia do garażu.. Oczywiście drzwi w pokojach, ale w zasadzie zamykane są tylko do spania, więc kubatura jest dosyć otwarta i jest ułatwione rozchodzenie się ciepła, co daje dodatkowe wyrównanie temperatury w całym domu. Rekuperacji jeszcze nie ma, instalacja jest przygotowana, ale rekuperator dopiero w przyszłym roku, pompa była ważniejsza.
    Pozdrawiam wszystkich i z chęcią podzielę się moim (na razie małymi) doświadczeniami.
    Bamek

  5. #1565

    Domyślnie

    Witam,
    prześledziłem ten wątek oraz kilkanaście innych w temacie wyboru sposobu ogrzewania.
    W przyszłym roku zacznę budowę domu z poddaszem użytkowym, bez piwnicy ( np. http://www.mgprojekt.com.pl/spokojny ). Ściany ocieplone 25 cm styro, dach 40 cm wełny.
    Jestem zdecydowany na ogrzewanie podłogowe w całym domu (ok 130-150m w zależności od projektów), natomiast zastanawiam się jak to ogrzać:
    1) przez jakiś czas rozważałem pc, ale to trochę drogo wychodzi
    2) w pobliżu jest gaz (Wielkopolska, okolice Poznania)
    3) Żona nalega na kominek w salonie
    Moje pytanie - czy do podłogówki warto jest montować piec gazowy? Chciałem też zrobić dodatkowy bufor na 800-1000l. Skoro jest podłogówka oraz planowany bufor to zacząłem też rozważać kominek z PW. NIe wiem jeszcze czy zrobić reku oraz GWC na glikol (dodatkowe koszty). Jeśli nie piec gazowy, to piec na paliwo stałe (groszek, pellet, etc)?
    Podsumowując - dobrze ocieplony dom do 150m2 z ogrzewaniem podłogowym w 100% + bufor na jakieś 800l (do kąpieli, mycia garów) z kominkiem - te wszystko musi być. Chciałbym, żeby cała instalacja grzewcza była w miarę prosta w obsłudze, drewno i trochę popiołu w salonie (kominek) mnie nie przeraża
    Co do pozostałych szczegółów budowy (dach - blacha, blachodachów,...; sposób budowy - ytong, porotherm...) to jeszcze rozważam na co starczy środków, niestety w lotto jeszcze nie wygrałem
    z góry dziękuję za pomoc
    Michał

  6. #1566
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Podłogówka w całym domu jak najbardziej. Co do reszty, to najpierw wybierz projekt, koniecznie zleć komuś obliczenie OZC, a wtedy dość łatwo będzie można wyliczyć czym bardziej ci się będzie opłacać grzać. Odpuść sobie tylko paliwa stałe. Dom ma być dla ciebie a nie ty dla domu.

  7. #1567
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bamek

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał debren Zobacz post
    Witam,
    Chciałem też zrobić dodatkowy bufor na 800-1000l. Skoro jest podłogówka oraz planowany bufor to zacząłem też rozważać kominek z PW. NIe wiem jeszcze czy zrobić reku oraz GWC na glikol (dodatkowe koszty). Jeśli nie piec gazowy, to piec na paliwo stałe (groszek, pellet, etc)?
    Podsumowując - dobrze ocieplony dom do 150m2 z ogrzewaniem podłogowym w 100% + bufor na jakieś 800l (do kąpieli, mycia garów) z kominkiem - te wszystko musi być. Michał
    A jaką rolę przy podłogówce ma spełniać bufor? Bo zbiornik CWU i bufor to chyba dwie rózne sprawy.
    Bamek

  8. #1568

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe - koszt wykonania

    Witam, chciałbym wykonać w mieszkaniu ogrzewanie podłogowe Jest to parter kamienicy we Wrocławiu. Są to 2 pokoje (salon z aneksem ok 20m2, sypialnia około 10m2) i przedpokój 5m2, dodatkowo jest jeszcze łazienka. Co mam na razie w mieszkaniu:
    1. Piec dwufunkcyjny Junkers Cerapur ZWB-28-3C - nowy z zamkniętą komorą spalania w salonie.
    2. Grzejniki - 2 w salonie, 1 w sypalni, 1 w łazience).
    3. W łazience dodatkowo zrobione ogrzewanie podłogowe - zawór do włączania w przedpokoju (bez regulacji) - wykorzystywana woda z CO z pieca.

    W całym mieszkaniu oprócz łazienki są panele. Chciałbym w łazience zostawić ten grzejnik (do ręczników). Ile kosztowało by wykonanie takiej instalacji? Jak długo trwałby montaż czegoś takiego? A także o ile podniosłaby się podłoga w mieszkaniu i czy można by ułożyć panele, które są teraz? Czy znacie kogoś dobrego z Wrocławia albo okolic?

    Dzięki za pomoc.

  9. #1569

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bamek Zobacz post
    A jaką rolę przy podłogówce ma spełniać bufor? Bo zbiornik CWU i bufor to chyba dwie rózne sprawy.
    ależ skąd, jak najbardziej może to być jedna wspólna i dobrze pracująca sprawa

  10. #1570

    Domyślnie

    Bufor przydaje się na przykład, kiedy używamy pompy ciepła i selektywnego sterowania poszczególnych pomieszczeń przy pomocy termostatów. Pompa o mocy np. 10kW przegrzeje się i wyłączy w wypadku, kiedy tylko jedno pomieszczenie np. potrzebuje 0,5kW energii, gdyż cała reszta wróci do pompy (tylko w wypadku kiedy system uzbrojony jest w termostaty). W wypadku zastosowania bufora, nadwyżka energii zostanie w nim zmagazynowana i przy kolejnym zapotrzebowaniu któregoś z pomieszczeń pompa ciepła nie włączy się tylko system wykorzysta nadwyżki energii z bufora - czysta oszczędność energii elektrycznej. Bufor może zostać uzbrojony w przepływowy podgrzewacz wody przez co uzyskujemy również ciepłą wodę użytkową ze zmagazynowanej w buforze energii. Drugim zastosowaniem może być użycie bufora przy kominku z płaszczem wodnym, podobna zasada jak przy pompie ciepła aczkolwiek w Polsce zgodnie z prawem potrzebne jest jeszcze naczynie otwarte, które bezpośrednio uzyskuje energię z kominka (zagranicą stosowane są również rozwiązania ze zbiornikiem zamkniętym).
    Ekoheat: projekt ogrzewania podłogowego, materiały instalacja, kolektory słoneczne, pompy ciepła.

  11. #1571

    Domyślnie

    Witam.
    Na wstępie należałoby policzyć zapotrzebowanie na ciepło każdego z pomieszczeń. Na optymalne dobranie systemu ogrzewania podłogowego do mieszkania wpływ mają rodzaje ścian i ich izolacji, wsp. przenikania ciepła okien, kubatura pomieszczeń, rodzaj podłogi i kilka innych znaczących kwestii. W wypadku starych budynków ma to jeszcze większe znaczenie, dla uzyskania optymalnego komfortu cieplnego.

    Co do kosztów wykonania to zależy właściwie od tego, jakiej konfiguracji OP potrzebuje budynek i co dokładnie miałoby wchodzić w skład montażu. Podłoga podniosłaby się o minimalnie 100mm (50mm styropianu i 50mm razem folii i wylewki anhydrytowej)jeżeli poszukuje Pan wodnego ogrzewania podłogowego bez kucia podłogi (ze źródła ciepła wnoszę, że tak właśnie jest). Co do ułożenia paneli, nie wiem, jakiego rodzaju panele są użyte i czy nadają się do OP i do ponownego ułożenia - sugerowałby zadać to pytanie producentowi paneli.
    Mam nadzieję, że te informacje pomogą choć odrobinę.

    Pozdrawiam.
    Ekoheat: projekt ogrzewania podłogowego, materiały instalacja, kolektory słoneczne, pompy ciepła.

  12. #1572

    Domyślnie

    Witam,

    specjalizujemy się w projektowaniu systemów ogrzewania podłogowego.

    W razie zainteresowania serdecznie zapraszam.

    Pozdrawiam.
    Ekoheat: projekt ogrzewania podłogowego, materiały instalacja, kolektory słoneczne, pompy ciepła.

  13. #1573

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Witam.
    Czy można dawać rurki ogrzewania podłogowego pod szafkami w kuchni , pod wanną i brodzikiem? Czy są jaieś istotne przeciwskazania?
    Pozdrawiam
    Generalnie nie stosuje się ogrzewania podłogowego pod szafki kuchenne, gdyż ogrzewanie tego typu powierzchni nie ma sensu (energia w dużej mierze dostaje się do szafki zamiast do pomieszczenia) stąd raczej nie stosuje się ogrzewania pod, chyba że planowana jest dość częsta zmiana układu szafek kuchennych. Pod wanną można zastosować OP jeżeli wanna stoi na nogach i nie jest zabudowana. W wypadku zabudowanej wanny energia również ma znacznie mniejszą możliwość dostania się do pomieszczenia, więc nie ma sensu ogrzewania takiej powierzchni. Co do brodzików, jeżeli brodzik jest częścią podłogi (wykończony np płytkami) a łazienki mają to do siebie, że mają stosunkowo małą powierzchnię podłogi, warto ułożyć OP pod brodzikiem aby dołożyć kilka watów do pomieszczenia z OP. Jeżeli wstawia się kabinę prysznicową, nie układa się pod nią ogrzewania.

    Pozdrawiam.
    Ekoheat: projekt ogrzewania podłogowego, materiały instalacja, kolektory słoneczne, pompy ciepła.

  14. #1574
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Libunia

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Witam
    Mam taki projekt ogrzewania podlogowego i mam pytanie czy to jest poprawnie wykonane:

    parter

    http://imageshack.us/photo/my-images...rzewanie1.jpg/

    poddasze
    http://imageshack.us/photo/my-images...grzewanie.jpg/

    Dom ma 142m2
    Ocieplenie
    15cm sciany
    Podloga 13 cm
    ogrzewanie pompa ciepla

  15. #1575
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daro1969

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-709
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam .
    Szanowni forumowicze czy ktoś może podrzucić jakiś fajny schemacik instalacji ogrzewania - kocioł na paliwo stałe z podajnikiem ,podłogówka ,zasobnik cwu z cyrkulacją ,grzejniki ( dwa w łazienkach góra dół ).

  16. #1576
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    Ja mam pytanie, czy nie za dużo jest pompek w mojej instalacji. Ogrzewanie wyłącznie podłogowe napędzane ekogroszkiem. mam dwa rozdzielacze po osiem sekcji każdy. rurek będzie z 1200m.
    Czy każdy rozdzielacz musi mieć swoją pompę mieszającą skoro na piecu jest zawór 4d?

  17. #1577
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sława05
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Przymierzam się do budowy domu. Założenia mamy takie: podlogówka w części dziennej, łazienki, hol, natomiast w sypialniach się zastanawiamy nad ogrzewaniem ściennym - nie chcemy kaloryferów. Nie wiem jak to będzie działać w połączeniu z podlogowka i kotlem na ekogroszek. Może jakieś sugestie?

  18. #1578

    Domyślnie

    Cytat Napisał sława05 Zobacz post
    Przymierzam się do budowy domu. Założenia mamy takie: podlogówka w części dziennej, łazienki, hol, natomiast w sypialniach się zastanawiamy nad ogrzewaniem ściennym - nie chcemy kaloryferów. Nie wiem jak to będzie działać w połączeniu z podlogowka i kotlem na ekogroszek. Może jakieś sugestie?
    A dlaczego nie podlogówka 100 % ? Wyjdzie taniej, efekt będzie ten sam i mniejsze ryzyko błędu. pNajlepiej poszukaj na grupie budującej forumowicza, który ma 100% podłogowego i porozmawiaj o doświadczeniach z użytkowania.

  19. #1579

    Domyślnie

    ogrzewanie ścienne to też "podłogówka 100%", sława05 nie chce kaloryferów. U forumowiczów ścienne budzi emocje, ale ja takie popieram, zresztą można je dołożyć potem. Moi projektanci mają nakazane uwzględnić w projekcie podłogówki że ściankę pod parapetęm chcę wyłożyć rurkami, W niedużej sypialni, gdzie łózko ma 4 m2 to może okazać się dobrym pomysłem.

  20. #1580

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    ogrzewanie ścienne to też "podłogówka 100%", sława05 nie chce kaloryferów. U forumowiczów ścienne budzi emocje, ale ja takie popieram, zresztą można je dołożyć potem. Moi projektanci mają nakazane uwzględnić w projekcie podłogówki że ściankę pod parapetęm chcę wyłożyć rurkami, W niedużej sypialni, gdzie łózko ma 4 m2 to może okazać się dobrym pomysłem.
    Skoro ścienne to też podłogówka to dobrze wiedzieć, po co sie komplikuje układ i znać konsekwencje, z tym związane. Oczywiście łużko bez nóżek w małej sypialni jest ważnym argumentem tylko każdy musi sie zastanowić czy dla niego również. A moze prościej kupić łużko z nóżkami?

Strona 79 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony