dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 84
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 1668
  1. #141

    Domyślnie

    Zabawa w cytaty :
    przy zachowaniu uczucia komfortu cieplnego oraz braku prądów konwekcyjnych
    W ogrzewaniu podłogowym element grzejny stanowi cała podłoga wraz z płytą fundamentową, która łagodnie wypromieniowuje ciepło do pomieszczenia.
    Natomiast przy ogrzewaniu podłogowym ciepło rozprzestrzenia się po całym pomieszczeniu i uwalnia się na wszystkich przedmiotach, na które to promieniowanie pada.

    Tyle cytatów a konwekcja dopiero jest w stenie wystąpić na napromieniowanych energią pionowych elementach

    cytat
    Natomiast przy ogrzewaniu podłogowym ciepło rozprzestrzenia się po całym pomieszczeniu i uwalnia się na wszystkich przedmiotach, na które to promieniowanie pada. Dzięki temu, aż ok. 70% energii oddawanej jest przez promieniowanie, a tylko 30% przez konwekcję, co zapewnia przyjemne poczucie komfortu cieplnego.

  2. #142
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    czyli najcieplej powinno być w okolicy sprzętów np. szafy

    Tymczasem najcieplej jest nad podlogą i w miarę mierzenia temp. coraz to wyżej temperatura jest coraz niższa.
    Pomyśl dlaczego?
    Powietrze nad podlogą wskutek ogrzania ulega rozrzedzeniu ......
    Dopowiedz sobie resztę.

  3. #143

    Domyślnie

    Dobra chłopaki zaczynam tracić wątek więc pragnę zadać pytanie: Co staramy się udowodnić?

    Mam nadzieję że wyższość ogrzewania powierzchniowego nad grzejnikowym. Będę tego bronił rękami i nogami.

  4. #144

    Domyślnie

    Czy to jest tak ciężko pojąć najcieplej będzie nad podłogą sprzęty, jeżeli przejmą część promieniowania to oddadzą je, jeżeli będzie to konieczne w dwojaki sposób w niepoliczalnej dla nas proporcji. Czym wyżej tym chłodniej tak ma być – brak konwekcji! Powietrze nad podłogą jest sobie troszkę rzadsze niż to wyżej i tam się kotłasi ciśnięte przez to chłodniejsze – brak konwekcji!
    A ja w obronie będę nawet gizł wrrrrrrr prosem pana rozumiem, że mam wspólników do obrony!

  5. #145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    bogusław podziwiam Cię
    masz zdrowie
    i chyba wierzysz w to co piszesz

    nie bierz przypadkiem tego, jako sarkazmu,
    naprawdę szczerze Cię podziwiam,

  6. #146

    Domyślnie

    boguś przy twojej pokrętnej argumentacji Gebels t przedszkolak
    nie doczekałem ię od ciebie ani odpowiedzi anin sprostowania???????????????

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał długi
    boguś przy twojej pokrętnej argumentacji Gebels t przedszkolak
    nie doczekałem ię od ciebie ani odpowiedzi anin sprostowania???????????????
    od odpowiada jak mu wygodnie - jak trafi na kogoś, kto sie nie daje nabrać na to, że czarne jest białe to mydli oczy czymś innym

    Pozdrawiam

  8. #148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Wróć to tempo!
    Bordoś!
    .............
    Cząsteczki powietrza ogrzewają się od powierzchni podłogi (uzyskują wiekszą energię kinetyczną). Powietrze ulega rozrzedzeniu.
    Poprzez chaotyczne zderzenia międzycząsteczkowe (ruchy Browna)
    cząsteczki ciepłe tracą część energii unoszą się (konwekcja) ku górze mieszając i zderzając się z napływającymi z góry w kierunku rozrzedzonego powietrza cząsteczek o mniejszej energii kinetycznej. Im wyżej ku górze tym mniejsza średnia energia kinetyczna poszczególnych cząsteczek.
    Powietrze im wyżej tym jest zatem gęstsze.
    Stąd warstwowy - poziomy rozkład temperatury.

    To tak w skrócie.

  9. #149

    Domyślnie

    Oj ludzie, ludzie kochani-o czym wy tu rozprawiacie?!
    Czy aby na pewno nie zgubiliście z oczu głównego tematu?
    Porzućcie wycieczki osobiste, przepychanki i udawadnianie na siłę swoich teorii - tego pojedynku nikt nie wygra a wątek zaśmiecicie dokładnie - przecież to wiadomo!
    Prośba o wyłącznie merytoryczne traktowanie tematu w następnych postach .
    pzdr.
    -romwis

  10. #150

    Domyślnie

    Nie mają jak się ogrzać, bo maję tę samą temperaturę

    I właśnie napisałem, że się kotłaszą

    A podłogówkę i tak i tak warto mieć

  11. #151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Otóż wcale się nie "kotłaszą".
    Poprzez szereg zderzeń następuje odbieranie lub odwrotnie wzrost energii kinetycznej poszczególnych cząsteczek.
    Jednakże powietrze jest dla promieniowania rzadkie.
    (Promienie sloneczne opierają się na naszych twarzach po przebyciu 150 mln km kosmicznej pustki).
    Cząsteczki gazów tworzących powietrze wielkości 2-3 A średnio przebywają drogę od zderzenia do zderzenia o dlugości 1000 A.
    W powietrzu rozgrzanym rzadszym droga ta wydłuża się, w powietrzu zimnym skraca.

    W ogrzewaniu podlogowym warstwy ogrzanego powietrza ukladają się poziomo właśnie dzięki konwekcji. Jest ona stosunkowo leniwa z powodu faktu, ze cząsteczki nie osiągają na starcie wysokiej energii kinetycznej.
    Brak ponadto efektu kominowego (dynamicznego) jaki występuje przy ogrzewaniu grzejnikowym.

    Jednakże wadą podlogówki jest ogromna bariera masy podłogi uniemożliwiająca bezpośredni i szybki dostęp do ciepła.
    Dlatego też konfiguracja systemu ogrzewania powinna zawierać zarówno element szybki jak i element powolny - stabilizujący, mogące funkcjonować oddzielnie.
    W miarę postepu zmian klimatycznych i szybkich, gwałtownych zmian temperatury, takie połączenie będzie coraz bardziej uzasadnione.

  12. #152

    Domyślnie

    Do mamutów nam daleko nie bójmy się zmian klimatycznych
    A chwilowych zmian temperatury w pomieszczeniu spowodowanych miejscowym nasłonecznieniem podłogówka się nie obawia, bo jest inteligentniejsza, od co poniektórych praw „fizyki” i posiada efekt samoregulacji a że nie jest rozrzutna nie odda ciepła tam gdzie go nie chcą a wręcz odwrotnie pochłonie je jeszcze, bo co to jest raptem te 2-3°C nadwyżki skoro dają trzeba brać.

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bordoś
    Do mamutów nam daleko nie bójmy się zmian klimatycznych
    A chwilowych zmian temperatury w pomieszczeniu spowodowanych miejscowym nasłonecznieniem podłogówka się nie obawia, bo jest inteligentniejsza, od co poniektórych praw „fizyki” i posiada efekt samoregulacji a że nie jest rozrzutna nie odda ciepła tam gdzie go nie chcą a wręcz odwrotnie pochłonie je jeszcze, bo co to jest raptem te 2-3°C nadwyżki skoro dają trzeba brać.
    tłumaczenie bogusławowi efektu samoregulacji przypomina napierdzielanie głową a mur i to bez kasku
    On po prostu nie uznaje II zasady termodynamiki

  14. #154
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Im powietrze rzadsze, tym też cieplejsze
    Im zaś cieplejsze, tym piórko szybciej opada
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Coś trzeba robić . Sprzedaż spada - nawet rynki wschodnie nie ratują.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  16. #156
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie


    Wstydźcie sie......

  17. #157

    Domyślnie

    A świstak siedzi…..

  18. #158
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Żeby nie było - postawiłem na podłogówkę elektryczną.

    Podłogówkę, bo:
    - jest to rozwiązanie najbardziej eleganckie wizualnie
    - nie dmucha powietrzem o temp. 800 stopni tak jak akupiece
    - w ogóle nie dmucha, a więc nie wnieca kurzu, nie szumi
    - zapewnia korzystniejszy rozkład temp, a więc lepsze wykorzystanie energii dla potrzeb ludzi
    - dzięki dużej bezwładności pozwala na korzystanie w większości z taniej taryfy

    Elektryczną bo:
    - nie mam gazu ziemnego
    - mieszkam w parku krajobrazowym, więc węgiel i miał odpadają
    - olej i gaz z butli wychodzą w podobnej cenie przy znacznie wyższych kosztach instalacji i konserwacji
    - instalacja musi być bezobsługowa, więc drewno też odpada

    Do tego dom jest dość przyzwoicie ocieplony - max+15 cm styro, 25 cm wełny w stropie i w połaciach, ma duże okna od południa i mniejsze od północy (jedno zresztą zlikwidowałem, po co komu okno w szafie?), od północy jest osłonięty skarpą. Taras jest drewniany i samonośny, więc mostki cieplne też starałem się zredukować do minimum.

    Do tego będzie kominek z DGP (wiem - dmucha i kurzy... ) i konwektory w sypialniach. Jak to się sprawdza, napiszę za rok . Co do wyboru kable/rurki to instalator mnie przekonał, że jest to bardziej kontrolowalne źródło ciepła, można np. wyłączyć żądane strefy jednym psztyczkiem albo ustawić różne temperatury, przy których one się załączają - to przy podłogówce wodnej jest o wiele trudniejsze, a czasem niemożliwe.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  19. #159

    Domyślnie

    czytam ostatnio duzo to forum i widze ze w tym poscie wypowiadali sie specjalisci :1950, a takze uzytkownicy :kbab czy inni wiec mam nadzieje ze ktos mi odpowie na moje pytania.
    mam dom o pow. 300mkw., dosyc duzo okien, na dole zamierzam dac terakote na poddaszu panele, i na calosci ogrzewanie podlogowe,dosyc male lazienki.
    1.Zastanawiam sie czy moc pieca 20kw wystarczy, [dodam ze sciany z BK 42 CM ].
    2.jak gesto klasc rurki i o jakim przekroju fi16 czy 18
    3. piec kondensacyjny na gaz ziemny, ale nie wiem z jakim zasobnikiem bo ten dom w sezonie letnim ma sluzyc jako pensjonat z 9 lazienkami docelowo duzo cieplej wody potrzebnej ale tylko latem , wiec myslalam tez o kolektorach slonecznych, ale tez nie chce zima grzac cwu z ogromnym zasobnikiem.
    4.na parterze w zimie ma byc cieplej niz na poddaszu bo nie bedzie ono uzywane, ktos juz pisal o tym w tym watku mowa byla o dwoch obiegach jeden na dole jeden na gorze
    5. zastanawiam sie nad piecem kondensacyjnym czy warto przeplacac i kupowac te drozsze .Czy za 5.000 w ogole kupie jakis niedrogi piec kondensacyjny {termet.beretta}PROSZE O RADY

  20. #160
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Ja wprawdzie należę do tych "Innych" ale czy nie zastanawiałeś się nad zrobieniem całkowicie osobnego systemu CWU dla gości z fest kotłem i solarami? I oczywiście pasowałoby rozdzielić układ ogrzewania na parter i na piętro, do tego odizolować piętro zamkniętą klatką schodową, może nawet z drzwiami ocieplanymi?
    Tak sobie gywaguję, nie znam projektu i innych uwarunkowań.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

Strona 8 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony