dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 84
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 1668
  1. #1641
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    ...
    Tylko 100 % podłogówki nie widzi mi się ze względu na parkiety/panele w salonie i nie których pokojach ...
    Problem przy podłogówce jest też pod względem doboru mebli i późniejszego ich innego ustawienia...
    Parkiety to nie problem przy podłogówce wodnej, problemem tez nie jest dobór mebli i ich przestawianie. Nie trzeba na siłe szukać problemów które nie istnieją.

  2. #1642
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    @jankes789
    A w czym niby przeszkadzają meble/panele/parkiety przy podlogówce ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #1643
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar franco78
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Okolice Poznania
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Zamiast płaszcza wodnego do kominka planuje WM Rekuperacje zrobic....
    Tylko 100 % podłogówki nie widzi mi się ze względu na parkiety/panele w salonie i nie których pokojach ...
    Problem przy podłogówce jest też pod względem doboru mebli i późniejszego ich innego ustawienia...
    Jak polecana na forum wielokrotnie pompa ciepła Panasonic 9 KW(pasująca do mojego domu) radzi sobie w systemie mieszanym 50% podłogówki i 50 % grzejników?
    Dużo więcej pobiera prądu przy zwykłych grzejnikach (klimakonwektory 4 razy droższe od tradycyjnych grzejników)?
    Parkiet czy panele to nie problem do podłogówki (sam mam w domu 3/4 paneli). Wszytsko da się zrobić Są tutaj zadowoleni użytkownicy pdłogówki pod parkietem czy deskami. Zrób OZC i projekt podłogówki i daj sobie spokój z kaloryferami !
    Problem z meblami? jaki? Podłogówkędajesz wszedzie...

    Pomysł z WM znakomity ... po co Ci ten płaszcz wodny? To komlikuje instalację i zdecydowanie podraża.
    100% podłogówka ok. 155m2 grzanej posadzki. Wszystko napędza pompa w kotle. Kocioł Buderus GB072v1 14kW + zasobnik 120l + RC300. Beton komórkowy Solbet na klej. Styro na podłodze 18cm, na ścianie 20cm białego. Dach wełna 30cm Rockwool. Posadzka anhydrytowa. Okna 3 szyby. Ciepłe nadproża. OZC 5kW. Reku AirPack 400V. Projekt Ares Paliwo Stałe ze zmianami.

  4. #1644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Problem przy podłogówce jest też pod względem doboru mebli i późniejszego ich innego ustawienia...

    Nie wiem skąd czerpiesz te informacje, że są nieaktualne od czasów wynalezienia niskotemperaturowych źródeł ciepła.

    Owszem, w zamierzchłym PRL, z czasów kiedy nie było niczego, ludzie wpinali do podłogówki robionej systemem DIY wrzątek prosto z pieca na miał bez jakiejkolwiek regulacji, poza otwieraniem okien.

    Wówczas podłoga była odczuwalnie ciepła, były problemy z krążeniem (jak w każdym przegrzanym pomieszczeniu) i przegrzewanie się pod meblami.

    Ale mówimy o jakimś PRLowskim skansenie czy współczesnych instalacjach?
    Temperatura na podłogówkę ma max 38 stopni, zwykle o wiele mniej (ja mam ustawioną blokadę na 34 stopnie ze względu na wylewki anhydrytowe). W jaki sposób miałoby to blokować ustawienie mebli?

    Ja mam podłogówkę pod meblami w kuchni, łóżkiem, komodami, kanapą, prysznicem, wanną. Aha i pod panelami również.

  5. #1645
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    @jankes789
    A w czym niby przeszkadzają meble/panele/parkiety przy podlogówce ?
    Meble szybciej się niszczą stojąc na podłogówce?
    Parkiety/panele długo się nagrzewają i również szybko niszczą?

  6. #1646

    Domyślnie

    Przed wszystkim człowiek stojąc na podłogówce się szybciej starzeje!

    BTW, jak sobie z tym radzicie, starczą kapcie na koturnie (takim z dobrego izolatora) czy raczej iść w kierunku wrotek?

  7. #1647
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Meble szybciej się niszczą stojąc na podłogówce?
    Parkiety/panele długo się nagrzewają i również szybko niszczą?
    Takiego mitu jeszcze nie słyszałem
    To już promienie słonecznie padające przez okno na meble są bardziej szkodliwe.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #1648

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Meble szybciej się niszczą stojąc na podłogówce?
    Parkiety/panele długo się nagrzewają i również szybko niszczą?
    nie wydaje mi się, że coś się niszczy od podłogówki. samo ogrzewanie podłogowe ma sporą bezwładność, nieważne czym podłoga pokryta, ale to raczej nie jest wada, chyba że w domu weekendowym.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  9. #1649

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Do doświadczonych Użytkowników podłogówki pytania:
    Jestem na etapie adaptacji projektu domu [parter plus poddasze użytkowe-139 m2 pow. użytkowej-ogrzewanie to kominek i kocioł gazowy lub ekogroszek lub pompa ciepłą lub paliwo stałe(węgiel i drzewo)]
    Jakie są róznice w kosztach eksploatacji podłogówki w zależności od wybrania powyższych systemów grzewczych?
    Jak z trwałością podłóg - parkietów/paneli innych niż zalecane płytki i kamień np. w salonie pod podłogówką?
    Jak z kosztami eksploatacji mieszanego systemu (grzejniki i podłogówka)?
    Witam,

    Porównując powyżej wymienione technologie wytwarzania energii cieplnej w budynkach mieszkalnych, najtańszym nośnikiem ciepła jest energia uzyskiwana z gruntowej pompy ciepła następnie kocioł na ekogroszek lub pellet oraz na gaz ziemny. W porównaniu do kotła węglowego, pompa ciepła nie wymaga praktycznie żadnej obsługi. Eksploatacja kotła węglowego wymaga z kolei czynności związanych z jego czyszczeniem, oraz napełnianiem zbiornika zasypowego. Konieczne jest także przeinaczenie dodatkowego pomieszczenia na cele przechowywania paliwa węglowego, którego koszty wybudowania również powinniśmy uwzględnić przy porównywaniu kosztów inwestycji.
    Przy wyborze rodzaju ogrzewania należy pamiętać również, iż jest to inwestycja na wiele lat. Bezobsługowość rozwiązania w takim aspekcie ma kluczowe znaczenie.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  10. #1650

    Domyślnie

    Witam no i ja stoję przed wyborem podłogówka wodna w 100% czy część podłogówki + grzejniki. Do ogrzania 130m2 parter i zaadaptowane poddasze około 40m2 razem 170m2. Wszystko ma napędzać kocioł kondensat Imergas Victrix 12kw na LPG z własnego zbiornika. Pomieszczenia mokre płytki reszta panele 8-10mm. Dom z betonu komórkowego 600 + 20cm styro 0.04 + wełna poddasze 2x15cm SuperMata 0.033. Czy podłogówka jako całość instalacji wychodzi drożej?

  11. #1651
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Ok 100 % podłogówki w domu najtaniej wychodzi w eksploatacji...lecz OP nie jest zalecane w sypialniach...co o tym sądzicie?

  12. #1652
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Ok 100 % podłogówki w domu najtaniej wychodzi w eksploatacji...lecz OP nie jest zalecane w sypialniach...co o tym sądzicie?
    Dobrze że o tym nie wiedziałem i od siedmiu lat jestem szczęśliwym posiadaczem podłogówki w całym domu.

  13. #1653
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Ok 100 % podłogówki w domu najtaniej wychodzi w eksploatacji...lecz OP nie jest zalecane w sypialniach...co o tym sądzicie?
    Gdyż ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #1654
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    lecz OP nie jest zalecane w sypialniach...co o tym sądzicie?
    No właśnie czemu tak sądzisz i konkretne wytłumaczenie tego ?

  15. #1655
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Muszę żoną przysłać na ten wątek, żeby poczytała, bo boi się podłogówki.
    Tzn. on ma genetyczne problemy z krążeniem (żylakami). Jak jesteśmy u jej wujka w gościach (jedyny członek rodziny, który ma podłogówkę) to po jakimś czasie zaczynają boleć nogi - najpierw teścia, potem żonę. Rozumiem, że to kwestia złej instalacji - za ciepłą wodę daje w rurki, ale żona się obawia. Najlepiej byłoby wysłać ją gdzieś, żeby pomieszkała w domu z OP przez tydzień, dwa. Niestety, jak jeździmy w zimie na urlop w góry wszędzie grzejniki...

  16. #1656
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    kemot_p Jak żona Twoja ma czytać ten wątek, to ja napiszę że podłogówka to same żyły wodne w całym domu

    Tak na poważnie. Użytkownicy OP w dobrze ocieplonych domach donoszą, że temperatura podłogi jest wyższa od temp. powietrza w pomieszczeniach o 1-3 *C

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  17. #1657
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Muszę żoną przysłać na ten wątek, żeby poczytała, bo boi się podłogówki.
    Tzn. on ma genetyczne problemy z krążeniem (żylakami). Jak jesteśmy u jej wujka w gościach (jedyny członek rodziny, który ma podłogówkę) to po jakimś czasie zaczynają boleć nogi - najpierw teścia, potem żonę.
    Relacje rodzinne bywają skomplikowane, więc może to sprawa psychologiczna a nie fizjologiczna?
    Że już czas wracać do domu?

    Jaki dom ma wujek, w sensie jak izolowany?
    Jeżeli stary "klocek" z lat 70-80 bez izolacji i ze starymi oknami to rzeczywiście może być ciepła podłoga dla zapewnienia odpowiedniej temperatury pomieszczeń. Stąd WPROST wzięły się mity o ciepłej nie do zniesienia podłodze.
    Dzisiaj nie buduje się domów które wymagałyby podłogi o temperaturze 26-29*C.

    A mit o kurzu przy podłogówce to słowo daję, nie mam pojęcia jaki czubek mógł wymyślić...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  18. #1658
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Jeżeli stary "klocek" z lat 70-80 bez izolacji i ze starymi oknami to rzeczywiście może być ciepła podłoga dla zapewnienia odpowiedniej temperatury pomieszczeń. Stąd WPROST wzięły się mity o ciepłej nie do zniesienia podłodze.
    Nie dom jest nowy, powyżej 2010, podłogówka zasilana kotłem gazowym. Ja nic nie czuję, ale żona, szczególnie po drugiej ciąży, strasznie narzeka na tą podłogę...

  19. #1659
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie dom jest nowy, powyżej 2010, podłogówka zasilana kotłem gazowym. Ja nic nie czuję, ale żona, szczególnie po drugiej ciąży, strasznie narzeka na tą podłogę...
    Jak nie wiadomo o co chodzi - to pewno kogoś ma

  20. #1660
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Jak nie wiadomo o co chodzi - to pewno kogoś ma
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 83 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony