dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 59
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 1161
  1. #641
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Na str. 13 tego wątku jest taki rzut 3d całego domu, wizualizacji nie mam. Sama projektowałam łazienki, na papierze.
    ------------
    Z91 L GP2

  2. #642

    Domyślnie

    Chyba wątek został zawieszony.. to zrozumiałe wkońcu idą Święta..
    Życzę wszystkim z tej okazji ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

  3. #643
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar snukran
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kleszcze koło Koszalina
    Posty
    22

    Domyślnie Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia

    Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla Wszstkich budujących, tych co już mieszkają i zmierzają wybudować Z 91. Życzy Sławek z Koszalina.
    Ps.
    Czekam na dalsze wieści z budów i wykończeń oraz przemyśleń.
    Pozdrawiam

  4. #644
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malcolm
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    112

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanie do osób które już wybudowały swój dom Z91. Czy daliście 10 słupów żelbetonowych usztywniających konstrukcję a może inaczej to zrobiliście?


    "Witam
    Kupiłem niedawno projekt Z91. W projekcie tym zaskoczyły mnie wprowadzenie dodatkowo 10 słupów żelbetonowych (SZ1) usztywniających konstrukcje. Komplikuja one znacznie budowe scian, które wygladały poczatkowo na proste i tworzy dodatkowe mostki termiczne. Takze na zamieszczonych zdjeciach z realizacji zauwazyłem ze budynek nie ma tych słupów. Czy w takim razie mozna z nich zrezygnowac ?
    3 styczeń 2012 10:49
    Słupy żelbetowe, o których Pan pisze pełnią ważną rolę - stężają konstrukcję-aby dom nie 'rozjechał się' pod obciążeniem wiązara.
    Pierwotnie konstrukcja przewidywała stężenie podbitką od spodu wiązara z płyt OSB, jednak kliencie pomijali ten ważny element (!) dlatego konstruktor wprowadził dodatkowe elementy.
    Jeżeli wykona Pan stężenie płytami od spodu wiązara można pominąć słupy . "


    http://www.z500.pl/projekt/z91,Niewi...oject-comments

  5. #645

    Domyślnie

    A widzisz, wprowadzili słupy, bo ludzie olewali stężenie dolne wiązarów płytami z OSB. Ja je zrobiłem (stężenie).
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  6. #646
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lydka20

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Pniewy
    Kod pocztowy
    62-045
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Czy są osoby an forum które budują z91 w okolicach Poznania i które zgodziłyby się pokazać swój dom na żywo.


    pozdrawiam

    Lidia

  7. #647
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar snukran
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kleszcze koło Koszalina
    Posty
    22

    Domyślnie Już niedługo PNB :)

    Jeszcze max 65 dni i chyba będzie PNB. I do roboty.

  8. #648

    Domyślnie

    Cytat Napisał snukran Zobacz post
    Jeszcze max 65 dni i chyba będzie PNB. I do roboty.
    Dlaczego tak długo (akurat 65 dni). kiedy ruszacie? wiosną czy teraz bo zimy nie widać

  9. #649

    Domyślnie

    mam pytanko odnośnie kuchni, a konkretnie usadowienia zlewu pod oknem czy nie ma problemu z jego otwieraniem. Na jakiej wysokości macie baty i jaka jest odległość pomiędzy blatem a parapetem. Dodatkowo czy ktoś robił barek na łączeniu kuchni i salonu. pozdrawiam

  10. #650

    Domyślnie

    Mam 25 cm między blatem a parapetem. Z zewnątrz nikt nie widzi co kroję, co mam na blacie, szyba się nie chlapie. Chwalę sobie to rozwiązanie.
    Bateria jest wyjmowana na wypadek otwarcia okna (Kludi Bajonett) - są też takie uchylane do blatu (łamane).
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 13-01-2012 o 10:22
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  11. #651
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar snukran
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kleszcze koło Koszalina
    Posty
    22

    Domyślnie Hey

    Cytat Napisał beata.i Zobacz post
    Dlaczego tak długo (akurat 65 dni). kiedy ruszacie? wiosną czy teraz bo zimy nie widać
    Bo taki czas przewiduje prawo budowlane. To jest czas (65) po którym można się odwołać gdy starostwo nie wyda PNB. Wiem standardowo jest to do 60 dni. Wiem, że może być też i krócej i na to liczę.

  12. #652

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Mam 25 cm między blatem a parapetem. Z zewnątrz nikt nie widzi co kroję, co mam na blacie, szyba się nie chlapie. Chwalę sobie to rozwiązanie.
    Bateria jest wyjmowana na wypadek otwarcia okna (Kludi Bajonett) - są też takie uchylane do blatu (łamane).
    zdradź jeszcze na jakiej wysokości od podłogi masz blaty kuchenne. ja chciałam zrobić wyżej niż tzw. standard szafek bo jestem wysoka i męczy mnie wiecznie lekki pochył

  13. #653

    Domyślnie

    Blat w kuchni 91 cm od podłogi - też do najniższych nie należymy Natomiast górna krawędź umywalki w łazience: 95 cm. W WC jedynie górna krawędź umywalki jest kapkę wyżej niż standard: 87 cm.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  14. #654

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Blat w kuchni 91 cm od podłogi - też do najniższych nie należymy Natomiast górna krawędź umywalki w łazience: 95 cm. W WC jedynie górna krawędź umywalki jest kapkę wyżej niż standard: 87 cm.
    właśnie tak planowałam w kuchni myśle że mąż się zgodzi, a w łazience nie pomyślałam ale też jak dla mnie idealnie. Jeżeli chodzi o meble kuchenne macie na cokole czy nóżkach. Mnie podobają się na nóżkach (nie wiem czy znajdę stosowne) i chyba lepiej można tą wysokość przyregulować

  15. #655

    Domyślnie

    Meble są na nóżkach, a cokół tylko je przykrywa.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  16. #656
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malcolm
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał snukran Zobacz post
    Bo taki czas przewiduje prawo budowlane. To jest czas (65) po którym można się odwołać gdy starostwo nie wyda PNB. Wiem standardowo jest to do 60 dni. Wiem, że może być też i krócej i na to liczę.
    My również czekamy na PnB, powinniśmy dostać w tym samym czasie. Kiedy planujecie zacząć budowę? Będziecie prowadzić dziennik budowy?

  17. #657
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar snukran
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kleszcze koło Koszalina
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malcolm Zobacz post
    My również czekamy na PnB, powinniśmy dostać w tym samym czasie. Kiedy planujecie zacząć budowę? Będziecie prowadzić dziennik budowy?
    Rozpoczynamy jak pozwoli pogoda i woda na wiosnę.
    Woda bo mamy na działce wysoki poziom wód gruntowych, a trzeba jakiś tam wykop pod fundament jednak wykopać. Co do dziennika budowy na portalu "muratora" to nie wiem, jak czas pozwoli to może.
    Pozdrawiam z mroźnego Koszalina.

  18. #658

    Domyślnie

    Pytanie do tych co już wybudowali, kto zrobił okna tarasowe z trzech części - przesuwne (szer.jak w projekcie)?
    a tak na marginesie, oby do wiosny

  19. #659
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malcolm
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał beata.i Zobacz post
    Pytanie do tych co już wybudowali, kto zrobił okna tarasowe z trzech części - przesuwne (szer.jak w projekcie)?
    a tak na marginesie, oby do wiosny
    Na trzy części? Interesujące, możesz napisać które części są przesuwna a które fix? Czy może każdą da się przesunąć?

    Sam myślałem jakie okno tarasowe dać przy szerokość jak w projekcie. Prawdopodobnie będzie tak: cztery części po około metr, dwa zewnętrzne są fixami a dwa w środku na HSie. Czyli po rozsunięciu dostanę otwór 2mx2,3m. Myślałem również o drzwiach harmonijkowych gdzie po otwarciu powstaje zdecydowanie większy otwór ale cena pewnie też będzie zdecydowanie większa.

    Pozdrawiam.

  20. #660

    Domyślnie

    myślałam o takim myku: fix + okno balkonowe 2-drzwiowe z jednym ruchomym skrzydłem.

Strona 33 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony