dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie

    "Odziedziczyłem" stary dom i chcę skalkulować koszt wykonania elewacji. Pomóżcie w negocjacjach.
    Styropian już jest - chcę wynająć tzw. fachowców i go otynkować. Ile to może kosztować i jaka jest dobra cena za m2 warstwy zbrojonej plus tynk cienkowarstwowy?
    Podobnie ile kosztuje jakiś dobry tynk na cokół z kamieni, oczywiści wcześniej chyba dobrze by było zrobić jakiś podkład i za ile to można zrobić?
    Waham się czy nie zrobić oblicówki drewnianej na części ścian. Ile mogłaby kosztować?
    Dodam, że mieszkam w małopolsce.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    tynk 40-80 PLN
    oblicowka okolo 500-600 PLN/m3 - material

  3. #3

    Domyślnie

    Pitbull ta cena to materiał czy robocizna czy oba na raz?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    I tu bywa roznie, czesto w to cene wliczony jest tylko styropian (poniewaz najtanszy), tynki sa w bardzo roznych cenach. Genaeralnie cena za tynk to raczej robocizna (ew. wliczony styropian + kolki + klej).

  5. #5

    Domyślnie

    Skąd te ceny? Ja za robociznę dot. całego ocieplenia metodą lekką mokra usłyszałem 30 zł/m kw i mam nadzieję zejść (W-wa). Czyli sam tynk powinno byc ok. 20 góra!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Ale bez materialu a jak pisze w cenie jest styropian i czesc systemu. Najlepiej porownac to z Sekocenbudem.

  7. #7

    Domyślnie

    Za położenie styropianu grubości 8mm, wyrównaniu powierzchni klejem STOPTER ATLAS na siatce oraz położenie tynku akrylowego "KNAUF" (zacieranego) otrzymałem ofertę 50 zł za m2 z której napewno skorzystam.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Styropian 12 cm Termoorganika FS15 z felcem, system Ceresit, tynk kornik mineralny biały 2,5 mm = 32 zł. Robocizna 20 zł m2 za wszystko. Jeżeli rachunek to do tego plus 7%. Listwy startowe, narożne - zapłata wg zużycia. Powierzchnia ścian zew. 200 m2 cena około 11700 zł z rachunkiem. Firma z Białej Podl.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Pisałem już w wątku o cenach. 85PLN/m2 - "all inclusive" - materiały (styropian 12 cm + akcesoria + tynk silikonowy) - okolice Warszawy

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robertsan

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3

    Domyślnie

    Okolice Rzeszowa- material(styropian 10cm+tynk mineralny Atlas(lekki zielen)+dodatkowe akcesoria) - 6450zlotych, robota bez rachunkow 3300 -Razem za 230 metrow 9750zlotych

  11. #11

    Domyślnie

    Styropian 12 cm ,tynk mineralny baranek 2,5 mm Terranova ok 150 m2 na gotowo z fakturą 13200 pln Jakośc wykonania bardzo dobra.
    1

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Oferta na samą robociznę: 8 zł/m2 za klejenie styropianu, 8 zł/m2 za wtapianie siatki, 8 zł/m2 za wykonanie tynku akrylowego. Powierzchni okien nie odliczają.
    Materiał - zależy jaki. Siatkę kupisz za 2,60 - 3,20 zł/m2,
    klej do klejenia styropianu od 17 do 28 zł/m2, klej do zatapiania siatki od 22 do 30 zł /m2, tyki - ho ho ho bardzo różnie. Najtańsze mineralne, potem akrylowe, potem silikonowe.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Za robociznę 20 zł za m2 (styropian 12 cm bez felcu, kołkowanie, klejenie siatki, tynk akrylowy). Odliczają otwory okienne pow 2,5m2. Budynek o nieregularnym kształcie z poddaszem użytkowym.
    Pozdrawiam po dłuzszej nieobecności na forum
    Wowka

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Mam prośbę o bardziej szczegółowe informacje na temat cen tynków. Chodzi mi o to jaka jest przybliżona cena 1m2 tynku mineralnego, akrylowego, silikatowego i silikonowego (za materiał).
    Dodatkowo na ile trzeba liczyć koszt farby silikonowej na 1m2?

    (chodzi mi głównie o to, o ile tynk mineralny + farba silikonowa wyjdzie taniej niż tynk silikonowy. Cały czas chodzi mi o cenę materiału).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony