dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jakie drzewo w moim przypadku?

    Witam!

    Mam dosyć nietypowy problem. Moja pergola pomiędzy mną a sąsiadem ma wymiary około 3 na 2 metry. Sądziłem, że powstrzyma wrzaski z drugiej strony, ale niestety jedynie nieznacznie przytłumiło. Chciałbym jeszcze coś zrobić i myślałem o postawieniu kilku drzewek np. w donicach, aby dodatkowo się odgrodzić, ale też żeby wyglądało to ładnie. Taras jest drewniany na legarach czyli nie może być to zbyt ciężkie, abym nie powyginał desek oraz ściągnął to swobodnie w celu corocznej impregnacji tarasu. Nie może też być zbyt lekkie, gdyż często akurat w tę stronę domu ostro wieje wiatr lubiący wszystko przewracać. Macie jakiś pomysł?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zlikwidować taras w miejscu granicy z sąsidem i zbudowac mur (z gabionów czy kształtek betonowych nie musi mieć głębokiego fundamentu). Na mur puścić pnącze.

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety to już niemożliwe, za dużo kasy wydane i wygląda to bardzo fajnie. Problem jednak z intymnością i jakimś zagospodarowaniem tej drewnianej ściany. Są jakieś drzewka do donic, które wyrosną np. do 2 metrów maks?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    one nie załatwią ci problemów "wrzasków z drugiej strony"
    Ale pełno jest takich roślinek. Wszystkie szczepione na pniu krzewy - migdałki, lilaki Meyera, karagany, itd.
    Można też posadzić trawy ozdobne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony