dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 14
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 275
  1. #241

    Domyślnie

    Moja prośba jest podobna. Którą z tych roślin polecilibyście na stronę północną by stworzyć żywopłot wysoki na około 3 metrów, ma być wąski bo od granicy działki do domu jest 4,5 metra i ma się tam "zmieścić" dojazd do garażu? Glebę mam podłą - żółty piasek do głębokości 1 metra a głębiej warstwa iłowa przez którą nie może przebić się żadna roślina.
    Druga moja prośba - jakie drzewka owocowe będą rosły na takim gruncie?

  2. #242

    Domyślnie ŻYWOPŁOT Z IGLAKÓW - polecane gatunki, rozstawa, cięcie, pielęgnacja

    mam do obsadzenia koło 250 m ogrodzenia, mam dostęp do połmetrowych sosenek i teraz pytanie - czy ma to sens przy załozeniu obrywania odrostów od góry?
    co ile posadzić? ile od siatki odsunąć?

  3. #243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Nie ma sensu.
    No chyba, że to 'Waterei'.

  4. #244

    Domyślnie

    niestey zwykła sosenka
    co zatem jest najekonomiczniejsze, szybko zakryje siatkę i nie jest trujące?
    Ten aspekt jest dla mnie bardzo ważny bo przy koniach nie może być następujących roślin
    tuja, trzmielina , cis, dziurawiec, bukszpan, akacja, bukszpan, liguster, oleander, rododendron, jałowiec i wilcza jagoda

  5. #245

    Domyślnie

    Sadzenie sosny jako żywopłot jest dobrym pomysłem . Ja mam ok 40 m posadzonej sosny w trzech rzędach . Odstęp między drzewkami to już dowolna sprawa u mnie 1 m . Cięcie najlepiej robić jak są już wykształcone odrosty .To wcale drzewu nie przeszkadza . I bardzo fajnie się zagęszcza .Najważniejsze dobrze jak jest kwaśna ziemia .

  6. #246

    Domyślnie

    Wojtek masz może zdjęcia?
    trzy rzedy jeden za drugim?
    ja spotkałam sie jeszcze z takim układem + + + +
    + + +

  7. #247

    Domyślnie

    Zdjęć niestety nie mam . Mogę sobie na coś takiego pozwolić ponieważ za siatką mam ok3 h nieużytków pełną samosiejek sosny . I jak któreś drzewko wypadmie to żaden problem dosadzić . Szpaler ma ok 1.5 wysokożci i tyle będę utrzymywał .

  8. #248

    Domyślnie

    odnawiam wątek!

    mam w planach sadzenie szmaragdów wysokosci ok 80cm (w doniczkach). jednak niechce miec zwartego zywopłotu, w jakiej odległowsci powinnam je posadzic od siebie? chce zeby odstepy nie były za duze jednak aby nie była to zwarta sciana a rządek oddzielnych tuj.

    z góry dziękuje za pomoc.

  9. #249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    co 1,5 m skoro ma być widać przerwy.

  10. #250

    Domyślnie

    a co ile sadzi się cyprysik lawsona Columnaris? Mąż posadził co 70 cm i zastanawiam sie czy nie za gęsto. Może co 100 cm byłoby lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Amor ; 30-04-2010 o 10:47

  11. #251

    Domyślnie

    Uwielbiam czytać te wątki o tujach! Naprawdę! Człowiek może się tyle od Was ludzie nauczyć! Dzięki!

    Moje 80-100cm tujki czekają na przesadzenie z donic. Są równomiernie zagęszczone, ale moim zdaniem dość wąskie (max20cm), idą w górę. Smaragd zresztą. Z tego co już przeczytałam one tak mają, że raczej do góry niż na boki, wobec tego planuję co 0.5-0.7m. Pytania do ekspertów mam takie:

    Panowie, Elfir, czy w miejscu niekoniecznie nasłonecznionym lepiej posadzić gęściej, czyli co pół metra? Ogrodzenie długie nie jest, także nie zbankrutuję
    Pytanko no2: Czy w celu zagęszczenia i 'zachęcenia' tuj do rozpanoszenia się wszerz mogę je przyciąć już w tym sezonie po posadzeniu? Jeśli tak to ciąć od razu czy odczekać ze dwa miechy?

    Nawozów nie planuję. Póki co liczę się skuszą na wodę i nożyce

  12. #252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja projektuję Smaragdy co 0,8 m, Brabanty co 1 -1,2 m. bo potem są maile w stylu "brązowieją mi igły w środku, co robić?!"
    Przycinać można, nawet po posadzeniu.

  13. #253

  14. #254

    Domyślnie do znawców iglaków i chętnych doradzić

    Zastanawiam się nad zrobieniem żywopłotu z następujących jałowców :
    - j. chiński Blue Point
    -j. chin. Spartan
    -j. chin. Spearmint
    -j. pospol. Meyer
    -j. pospol. Suecica
    -j.skalny Silwer Star
    chciałabym połączyć ze sobą dwie ew. trzy rośliny . Czy możecie mi doradzić dobre połączenie . Niestety zmuszona jestem sama kombinować przy nasadzeniach ( myślę że jak większość z nas- finanse ) , a że jestem laikiem dlatego pytam .

  15. #255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    http://pinus.net.pl/p.php?p=sprzedaz
    wg. kolegi Pinusa, jałowiec chiński Spartan jest najlepszy na żywopłoty

  16. #256
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sylvester46

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    gmina somonino
    Kod pocztowy
    83-312
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam na działce ponad 200 thuj smaragd ,które posadziłem 9 lat temu , miały około 50 cm sadziłem w roztawie 90-100 cm obecnie już się zrastają i mają od 2,5m do ponad 3,5m w zależności gdzie rosły

  17. #257

    Domyślnie

    Szmaragdy co 0,80-0,90 m nie mniej bo one i tak zarosną.
    Medyk

  18. #258

    Domyślnie żywopłot dwukolorowy z iglaków

    Chcę posadzić dwukolorowy żywopłot- tzn połączyć odmianę zieloną i bardziej żółtą iglaków, o szerokości do 0.5 metra, wysokość około 1,5 do 2 metrów.Odmiany mogą być wolno rosnące, najważniejsze aby nie wymagały strzyżenia. Nasłonecznienie znaczne. Ziemia ogrodnicza, rodzima. Teren z dość wysokim poziomem wód gruntowych. Co proponujecie połączyć? Czy aby estetycznie wyglądały muszą mieć ten sam pokrój?

  19. #259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    0,5 m to bardzo mało. W zasadzie w rachubę wchodzą kolumnowe jałowce i cisy. Jak wysoko jest woda?

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    0,5 m to bardzo mało. W zasadzie w rachubę wchodzą kolumnowe jałowce i cisy. Jak wysoko jest woda?
    poziom wody się zmienia od 40cm podpowierzchnia do 1,2metra

Strona 13 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony