dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70
  1. #1

    Domyślnie projekt DJ005 pracownia ARCHDESIGN

    witam wszystkich


    jestem nową forumowiczką i właśnie przymierzam się BARDZO WAZNEJ DECYZJI - do kupna projektu..
    spodobał nam się projekt z pracowni archdesign:

    http://www.archdesign.pl/index.php?p=agenor

    Czy ktoś może budował/ buduje z archdesignem? czekam na wasze opinie

    pozdrawiam
    Asia

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Jezeli ci się podoba to buduj czym prędzej ale wg mnie
    * w salonie mozesz miec ciemno ze względu na okap nad tarasem,
    * troche nieustawny ten salon ale to jest to zorganizowania.
    * wyjście na taras - troche słabo tak się przeciskać między kanapami
    * garaż co by o nim nie powiedzieć napewno nie jest dwu stanowiskowy
    * po ci 3 łazienki w domu
    * schowek na górze jest bez sensu (adaptacja słupa)
    * brak pralni i suszarni - moze ten schwek się nada

    PS
    kazdy projekt ma jakieś wady (mój również) ale tak mi się podoba że uważam ze warto zbudowac ten dom

    powodzenia
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  3. #3

    Domyślnie

    wielkie dzięki za spojrzenie na projekt fachowym okiem!
    Na pewne kwestie ( zaciemniony salon, mały garaż) rzeczywiście muszę zwrócić uwagę i zastanowić się, czy nie dyskwalifikują tego projektu.. choć szkoda by było, bo już się zdążyłam do niego przywiązać

    3 łazienki to stanowczo za dużo, dlatego myślałam, aby jedna na dole przerobić, na coś w rodzaju pomieszczenia na sprzęt narciarski itp.. a może właśnie nadałaby się na pralnie i suszarnie..

    A Twój projekt z jakiego biura? Ładnie wygląda na zdjęciu

    pozdrawiam!
    Asia

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    mój jest z archipelagu - buduję go w lustrzanym odbiciu.

    http://www.archipelag.pl/projekty-domow/klarysa/

    jak widzisz garaż również nie poraża, ale jest dużo miejsca na graty + pralnia/suszarnia.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  5. #5

    Domyślnie

    Czy naprawdę nikt nie buduje projektu z archdesignu??

    Jeśli ktoś buduje nawet inny projekt niż wybrany przeze mnie, będę wdzięczna za opinie

    A może ktoś słyszał opinie o tym biurze?

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iwonia111

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    3

    Domyślnie archdesign 015

    Witam! Ja wybudowałam dom dj 015. Jest bardzo podobny do Twojego. Salon wcale nie jest ciemny mimo że tył domu wychodzi na północ a minimalne zadaszenie nad tarasem to duży plus bo gdy pada nie trzeba zaraz chować się w domu i zamykać okien. Salon może rzeczywiście nie jest zbyt ustawny ale ten kształt to cały jego urok.

  7. #7

    Domyślnie :))

    Ale sie ciesze, ze znalazł sie wreszcie ktoś, kto wybudował dom z archdesignem!!
    Dzięki Ci Iwonia za odpowiedz, rzeczywiście 015 jest bardzo podobne do 005, mam teraz do Ciebie mnóstwo pytań)
    Czy nie miałaś żadnych zastrzeżeń do projektu?
    Czy wprowadziłaś jakieś istotne zmiany??
    Czy widzisz jakies słabe strony projektu, pomijając nieustawny salon? (zgadzam sie, ze ma duuzo uroku)
    Czy nie uważasz, ze garaż jest trochę za mały? A łazienki?
    I najważniejsze - czy mogłabyś przesłać mi jakieś fotki Twojego domu? Tu na forum, lub na mojego maila: [email protected]
    Byłabym Ci bardzo wdzięczna!

    pozdrawiam serdecznie
    Asia

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iwonia111

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witaj Asiu!
    Zmiany wprowadziłam bo w moim projekcie pomieszczenie nad garażem było dostępne tylko z garażu a my chcieliśmy przerobić je na pokój i tym samym mamy w domu dodatkowe schody z półpiętra, ale wygląda to naprawdę fajnie.
    Łazienka na dole jest dość mała, my ją troche wydłużyliśmy.
    Nie mamy też przejścia z kotłowni do domu, w tym miejscu mamy teraz schody a przejście jest pod schodami i z garażu wchodzimy do domu.
    Zabudowałam też przejście z salonu do kuchni, w tym miejscu będzie bar.
    Powiększyliśmy też wiatrołap i podnieśliśmy poddasze o jedną cegłę.
    Łazienka na górze jest ok, w ogóle na poddaszu są dość duże pokoje.
    Salon mimo że ma ponad trzydzieści metrów wydaje się mniejszy.
    Garaż nie jest ogromny ale dwa samochody wejdą, prześlę Ci na dowód zdjęcie.
    Budowa tego domu pochłania troche kasy bo dach jest ogromny, no i do tego cztery duże kominy, no i jeszcze dużo okien dachowych które kosztują więcej niż normalne. Parę zdjęć wysyłam Ci na maila. Niewiele zobaczysz bo jest bałagan. Jak masz jakieś pytania to pytaj.
    Pozdrawiam, Iwona

  9. #9

    Domyślnie

    Dzieki wielkie za fotki i wszystkie info!
    Bardzo fajnie to wszystko wyglada, przekonalo mnie do tego projektu, zwlaszcza salon ciekawie sie prezentuje!
    Garaz wyglada na obszerny, czy powiekszaliscie go, czy to szerokosc taka jak w oryginalnym projekcie?
    Jesli bedziesz miala chwile czasu, to bede bardzo wdzieczna za wiecej zdjec domu z zewnatrz, najlepiej kazdej sciany, a takze lazienki na gorze
    Pewnie tez przyjda mi do glowy jeszcze jakies pytania

    pozdrawiam!
    Asia

  10. #10

    Domyślnie

    Czesc Iwonia ,Czesc Asia ;

    Dołaczam sie do skromnej ( jak na razie ) grupki fanow projektow z Archdesign.Nasz wybor padl na ..... oczywiscie DJ 015
    Budowa jeszcze nie rozpoczeta,ale mamy nadzieje ze stanie sie to szybciej niz pozniej .Prosba do Iwonii o przesłanie mozliwie jak najwieszej ilosci fotek,bedzie to dla nas wielka pomoc na przyszlosc.Moj mail [email protected] .
    Z gory serdeczne dzieki!
    Pozdrawiam , Jacek

  11. #11

    Domyślnie

    Bylbym zapomnial,Iwona piszesz,ze budowa tego domu "pochłania troche kasy" Czy moglbym zapytac o poniesione koszty ?Siedze mocno,ale moze sie poloze,zeby sie nie przewrocic.STRZELAJ!!!
    Dzieki ,Jacek[/quote]

  12. #12

    Domyślnie

    Podnoszę trochę temat do góry
    Chciałam się też przypomnieć Iwonii - czekam z niecierpliwością na dalsze zdjęcia 015!
    Tymczasem u nas decyzja już podjęta, ruszamy z budową wiosną 2008, na razie ogrodziliśmy prowizorycznie naszą działkę i sprawdzamy jak słonko pada na działkę o różnych porach dnia - narożny taras naszego projektu jest w sam raz

    pozdrawiam nielicznych fanów archdesignu!
    Asia

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pysznica

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzisiaj zamówiłem projekt w archdesign ma byc u mnie już w poniedziałek. Cieszę się, że się w końcu zdecydowaliśmy. Mam nadzieje, że wątek się rozwinie.

  14. #14

    Domyślnie

    Pysznica, witaj w gronie fanów archdesignu, a można wiedzieć który projekt wybrałeś?
    pozdrawiam, Asia

  15. #15

    Domyślnie Re: ARCHDESIGN 005!

    Cytat Napisał Magaa
    witam wszystkich


    jestem nową forumowiczką i właśnie przymierzam się BARDZO WAZNEJ DECYZJI - do kupna projektu..
    spodobał nam się projekt z pracowni archdesign:

    http://www.archdesign.pl/index.php?p=agenor

    Czy ktoś może budował/ buduje z archdesignem? czekam na wasze opinie

    pozdrawiam
    Asia
    Weszlam na ten watek zupełnie z ciekawości i choć nie buduję tego domku, włączę swoje pięć groszy. Dom urzekł mnie swoją prostotą, ale jednocześnie niebywałą funkcjonalnością. Niewiem jaki jest twój status rodziny i kto będzie mieszkał na poddaszu, ale nie rezygnuj z żadnej łazienki. Taka przy sypialni była zawsze moim marzeniem, to fantastyczne rozwiązanie tym bardziej, że sypialnia to niemal salon(super!). Druga łazienka na parterze oczywiście dla gości,którą możnaby zmniejszyć do rozmiaru małej toalety, a w to miejsce mogłaby zmieścic się szafa w korytarzu, tym bardziej, że przedsionek jest bardzo mały i szfy tam nie zmiescisz, tzn. zmieścisz, ale będzie bardzo ciasno(wiem bo sama mam teraz podobnie). Kuchnia bardzo duża, można poszaleć z aranżacją, salon bajerancki, bardzo orginalny. Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się ten projekt. No i jeszcze kolorystyka elewacji i dachu taka jak proponowana jest trochę smutna. Pamiętaj też, że to są opinie jakiejś tam obcej baby. Decyzja należy do ciebie, ale ja bym z niego nie zrezygnowała nigdy. Pozdrawiam i życzę pomyślnych przemyśleń.

  16. #16

    Domyślnie

    Edmar, dzieki za cenne rady! Dalas mi do myslenia z tymi lazienkami, na poczatku mi sie wydawalo, ze trzy to za duzo, ale rzeczywiscie szkoda byloby sie pozbywac takiego drobnego luksusu przy sypialni.. Nasza rodzinka na razie jest dwu-osobowa , ale mam nadzieje ze bedzie sie powoli powiekszac

    Proponowana elewacja rzeczywiscie srednio ciekawa, my na pewno zrobimy inna, marzy mi sie miodowy kolor scian i podmurowka z piaskowca, ale do tego etapu jeszcze daleko..

    pozdrawiam!
    Asia

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aga3006

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Do nie dawna uważnie śledziłam forum dotyczące innego projektu,jeszcze nie mogę sie zdecydować, ale przypadkiem zajrzałam tu no i urzekł mnie projekt DJ 028,jest to 015 tylko dodana jest jedna lukarnia.Dom wydaje sie być niezwykle funkcjonalny.
    No i oczywiście miała bym wielką prośbę o przesłanie fotek do iwona111 ,bardzo pomogło by mi to podjąć decyzje.
    Wszelkie informacje i przemyślenia od wszystkich,budujących i mających zamiar budować z ARCHDESIGN bardzo były by pomocne.

    [email protected]
    Aga3006

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aga3006

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Podaje link do projektu:

    http://www.archdesign.zaler.pl/proje...028,p914936841

    Pozdrawiam
    Agnieszka
    Aga3006

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pysznica

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wczoraj otrzymałem zamówiony w piątek projekt DJ15 (lustrzane odbicie). Ruszamy z budową na wiosnę. Jestem w trakcie kompletowania dokumentów.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  20. #20

    Domyślnie

    Projekt poszedl do malych korekcji do architekta.Ma on tez zajac sie wszystkimi formalnosciami az do etapu wydania pozwolenia na budowe .Teraz byle do wiosny,bo taki jest przwidywany okres na zebranie calej dokumentacji.

    Pozdrawiam,Jacek

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony