dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie Prąd budowlany na działce, na której nic się nie dzieje

    Półtora roku temu kupiłem działkę budowlaną. Miała już założoną skrzynkę elektryczną. Zaraz po transakcji dotychczasowa właścicielka przepisała na mnie ciężar opłat ze zdziercami z Enei. ENEA przysłała mi do podpisania umowę, w której było napisane, że "wybieram taryfę" X (tutaj jakiś ich symbol). Zgodnie z tą umową traktują moją działkę, na której jeszcze nie rozpocząłem jakichkolwiek ruchów budowlanych i perz sobie radośnie rośnie, jako ... plac budowy W konsekwencji tego, mimo iż nie zużyłem jeszcze mikroWata prądu, kasują mnie co 2 miesiące na 120 zł.
    Może ktoś doradzi, czy warto w tej sprawie uderzyć do Rzecznika Praw Konsumenta?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paradox
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z chwila ukonczenia stanu surowego zamknietego i odebrana instalacji elektrycznej wewnatrz budynku bedziesz mogl przaejsc z taryfy budowlanej na normalna...a oplate ktora placisz jest za przesyl energii..

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    60 zł miesięcznie za przesył energii, z której nie korzystam to trochę dużo, nie uważasz? Mógłbym płacić 10-20 zł/m-c abonamentu, ale 60 to już duża przesada

    Pozdrawiam

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał paradox
    Z chwila ukonczenia stanu surowego zamknietego i odebrana instalacji elektrycznej wewnatrz budynku bedziesz mogl przaejsc z taryfy budowlanej na normalna...a oplate ktora placisz jest za przesyl energii..
    Jak ostatnio zaproponowałem panu z obsługi ZE taką możliwość to myślałem, że wzrokiem mnie zabije. Na koniec stwierdził, że to jakieś brednie - ciekawe.

  5. #5

    Domyślnie

    Z chwila ukonczenia stanu surowego zamknietego i odebrana instalacji elektrycznej wewnatrz budynku bedziesz mogl przaejsc z taryfy budowlanej na normalna.
    No a Ja właśnie w ten sposób wczoraj zamknąłem kolejne zlecenie u klientki.
    I żaden Pan z Energetyki nie zabijał wzrokiem, po prostu wykonał swoją prace.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrobry
    Cytat Napisał paradox
    Z chwila ukonczenia stanu surowego zamknietego i odebrana instalacji elektrycznej wewnatrz budynku bedziesz mogl przaejsc z taryfy budowlanej na normalna...a oplate ktora placisz jest za przesyl energii..
    Jak ostatnio zaproponowałem panu z obsługi ZE taką możliwość to myślałem, że wzrokiem mnie zabije. Na koniec stwierdził, że to jakieś brednie - ciekawe.
    mogę to potwierdzić - moją instalację robił elektryk zatrudniony w ZE Enea, powiedział, że nie ma takiej opcji...!!! - prąd budowlany może zostać zamieniony na inną taryfę po odbiorze końcowym budynku, a wy tu piszecie o stanie surowym - chciałbym tak. A wogóle jest tylko jedna taryfa budowlana i nie można jej zamienić na coś innego w trakcie budowy.
    pozdrawiam

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    A czy można zrezygnować z prądu? Jesli ktoś nie planuje w najbliższym czasie budowy to po co mu prąd budowlany? Podłączy go jak rozpocznie budowę. Ale czy istnieje taka możliwość?[/code]

  8. #8

    Domyślnie

    Witam

    A czy ty jako nowy właściciel działki musialaś podpisac umowe z ZE ?? Czy mogłas powiedziec .....nie dziekuję jestem nowym wlascicielem i ja w przeciwieństwie do dawnej wlascicielki prądu nie potrzebuję . Jak to wygląda w swietle prawa ,ciekaw jestem . Przecież zostając nowym wlascicielem np. mieszkania w bloku musisz podpisać nowe umowy z ZE, gazownią itp ,albo mozesz nie podpisywac tylko wyrejestrować dane media jako nowy wlasciciel .

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zlikwiduj przyłacze lub wystąp o zdjęcie licznika prądu.

  10. #10

    Domyślnie

    ktoś tu kiedyś pisał że można zgłosić działkę w ZE jako rekraacyjną - i wtedy można zmienić taryfę na normalną - ale czy tak jest naprawdę nie wiem

  11. #11

    Domyślnie

    Rozwiąż umowę z ENEĄ a jak będziesz potrzebował prąd to podpiszesz nową. Przyłącze i tak zostanie ponieważ za przyłącze kasują osobno

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paradox
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    Cytat Napisał chrobry
    Cytat Napisał paradox
    Z chwila ukonczenia stanu surowego zamknietego i odebrana instalacji elektrycznej wewnatrz budynku bedziesz mogl przaejsc z taryfy budowlanej na normalna...a oplate ktora placisz jest za przesyl energii..
    Jak ostatnio zaproponowałem panu z obsługi ZE taką możliwość to myślałem, że wzrokiem mnie zabije. Na koniec stwierdził, że to jakieś brednie - ciekawe.
    mogę to potwierdzić - moją instalację robił elektryk zatrudniony w ZE Enea, powiedział, że nie ma takiej opcji...!!! - prąd budowlany może zostać zamieniony na inną taryfę po odbiorze końcowym budynku, a wy tu piszecie o stanie surowym - chciałbym tak. A wogóle jest tylko jedna taryfa budowlana i nie można jej zamienić na coś innego w trakcie budowy.





    Nie wiem jak jest w twoim regionie ale u nas taka praktyka to fakt..

  13. #13

    Domyślnie

    Rozwiązanie umowy pociaga za sobą konieczność podpisania za jakiś czas nowej, a to wydatek za przydział mocy conajmniej 2 tys z groszami wiec gdzie tu logika

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturrex
    Rozwiązanie umowy pociaga za sobą konieczność podpisania za jakiś czas nowej, a to wydatek za przydział mocy conajmniej 2 tys z groszami wiec gdzie tu logika
    Ale tu chodzi o rozwiązanie umowy o dostawę prądu, a nie o wykonanie przyłącza. Nie będzie musiał potem płacić nic ekstra.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    A czy można zrezygnować z prądu? Jesli ktoś nie planuje w najbliższym czasie budowy to po co mu prąd budowlany? Podłączy go jak rozpocznie budowę. Ale czy istnieje taka możliwość?[/code]
    Oczywiście, że istnieje. Nic na przymus. Powiem więcej - nie płać ze 3 miesiące to sami cię odetną.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  16. #16

    Domyślnie

    Taryfy budowlane są dwie przynajmniej w PGE (a to chyba już ogólnopolski koncern) Jedna ma tańszy abonament a druga kilowatogodzinę, oczywiście obie taryfy zbujeckie, ale coś trzeba wybrać.
    Jeśli nie prowadzisz budowy (i nie masz pozwolenia na nią) to zażądaj normalnej taryfy , wtedy karzą Ci podpisać oświadczenie że nie prowadzisz żadnych robót budowlanych i muszą ci dać, zwyczajnie bazują na niewiedzy i dezinformacji.
    Inna sprawa to to , że "co kraj to obyczaj" i w niektórych zakładach nie wołają oświadczeń tylko dają zwykłą taryfę kto tylko chce, a inni próbują naginać prawo i żądają odbioru końcowego, stąd wszystkie nieporozumienia.
    Jak o wszystko w tym kraju trzeba walczyć
    W PGE maja nawet specjalne druczki do oświadczeń o nie wykonywaniu robót budowlanych, więc to dla nich chyba normalna procedura.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomrud

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon
    60 zł miesięcznie za przesył energii, z której nie korzystam to trochę dużo, nie uważasz? Mógłbym płacić 10-20 zł/m-c abonamentu, ale 60 to już duża przesada

    Pozdrawiam
    Pocieszę Cię. Mi Vattenfall kasuje 150PLN na miesiąc (za przesył) + zużyte kWh. Uważaj się za szczęśliwca.
    Pozdrawiam,

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomrud
    Cytat Napisał Egon
    60 zł miesięcznie za przesył energii, z której nie korzystam to trochę dużo, nie uważasz? Mógłbym płacić 10-20 zł/m-c abonamentu, ale 60 to już duża przesada

    Pozdrawiam
    Pocieszę Cię. Mi Vattenfall kasuje 150PLN na miesiąc (za przesył) + zużyte kWh. Uważaj się za szczęśliwca.
    Pozdrawiam,
    to dla orientacji podałbyś jeszcze ile w tym abo a ile zużycia

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    w taryfie C płacisz za kazdy kW przydziału mocy. Stąd wysoka opłat stała.
    1. pokombinuj cos z taryfami.
    2. wystąp o zamianę przydziału mocy na np 1 kW.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomrud

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    to dla orientacji podałbyś jeszcze ile w tym abo a ile zużycia[/quote]

    Ja wziałem od razu moc docelową tzn. 25kW, dlatego przesył tyle mnie kosztuje. Wg. wzoru to 25kW x 4,25PLN + cos jeszcze + zużyte kWh. Chciałem wziąść mniej, ale jak później będę chciał zwiększyć moc docelową to jakaś kosmiczna opłata znowu, więc wziąłem od razu moc docelową. Niestety, ale towar deficytowy jest zawsze w cenie. Zaczynam budowę we wrześniu i mam zamiar skończyć za rok, bo to mały domek.
    Pozdrawiam,

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony