dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie koszt łazienki

    11.500 za kompleksowe wykończenie łazienki. Pow. łazienki ca. 7, 5 m2.
    Cena zawiera: zrobienie wylewki, montaż stelaży pod sedes i bidet, ułożenie glazury na ścianach, podłoga, montaż brodzika, kabiny, montaż ceramiki, baterii, podłączenia elektr. , szlifowanie kantów, etc.
    Proszę oceńcie czy ta cena odzwierciedla rzeczywiste koszty
    Bo ja od wczoraj jestm w lekkim szoku. Czekałam na tego fachowca miesiąc i tak mnie zwodził z tą wycena aż w końcu obliczył
    To projekt. Chyba nie jest bardzo skomplikowany? Czy jest?
    maja

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bożena030100

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    163

    Domyślnie

    moja łazienka 12 m2 - brodzik, wanna (obudowana z wyszlifowanymi półeczkami, dwie umywalki, bidet i sedes podwieszany ok. 5 TPLN (osadzenie białego montażu z hydrauliką 3 TPLN). Fachowcy jeszcze walczą ale są bardzo dokładni. Jedna sciana jest bez płytek. wydaje mi się,że 11,5 TPLN to trochę dużo

  3. #3

    Domyślnie

    Jak ze wszystkimi materiałami to OK (nie mam na myśli klejów do płytek, tylko płytki, kibelki, wanny, brodzik - everything)

    Ale domyślam się jednak, że to cena robocizny skoro Cię tak zaskoczyła. Powiem tak - kosmos kosmiczny. U mnie wszystko robi Tata. Gdyby taką łazienkę miał robić pracując dzień w dzień 8h 3 miesiące to byłby bardzo zadowolony z takiej pensji. Sądzę jednak, że robiłby to maksymalnie duuużo krócej. Domyślam, się też, że Twój fachowiec mógłby uporać się w miesiąc, półtora (zakładam pracę w pojedynkę).

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadziejS
    Jak ze wszystkimi materiałami to OK (nie mam na myśli klejów do płytek, tylko płytki, kibelki, wanny, brodzik - everything)

    Ale domyślam się jednak, że to cena robocizny skoro Cię tak zaskoczyła. Powiem tak - kosmos kosmiczny. U mnie wszystko robi Tata. Gdyby taką łazienkę miał robić pracując dzień w dzień 8h 3 miesiące to byłby bardzo zadowolony z takiej pensji. Sądzę jednak, że robiłby to maksymalnie duuużo krócej. Domyślam, się też, że Twój fachowiec mógłby uporać się w miesiąc, półtora (zakładam pracę w pojedynkę).
    Ja niestety nie mam Taty Muszę więc szukać fachowców. Tak jak piszesz ten koszt to sama robocizna, nie wiem co robić, bo jeśli chodzi o fachowość to ta ekipa jest OK i mam już 2 m-ce w "w plecy". Szukać innych?
    maja

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bożena030100
    moja łazienka 12 m2 - brodzik, wanna (obudowana z wyszlifowanymi półeczkami, dwie umywalki, bidet i sedes podwieszany ok. 5 TPLN (osadzenie białego montażu z hydrauliką 3 TPLN). Fachowcy jeszcze walczą ale są bardzo dokładni. Jedna sciana jest bez płytek. wydaje mi się,że 11,5 TPLN to trochę dużo
    A kiedy Ci się zwalnia ta ekipa? Czy mają już dalsze prace?
    maja

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bożena030100

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    163

    Domyślnie

    u mnie kończą jutro. Możesz podjechać na moją budowę i zobaczyć ich prace (okolice ul. Baletowej). Kontakt: p. Robert 518 517 322. jest to Pan polecany przez inną ekipę od GK (znaną i cenioną na FM)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bożena030100
    u mnie kończą jutro. Możesz podjechać na moją budowę i zobaczyć ich prace (okolice ul. Baletowej). Kontakt: p. Robert 518 517 322. jest to Pan polecany przez inną ekipę od GK (znaną i cenioną na FM)
    Bardzo Ci dziękuję Już rozmawiałam z p.Robertem, mamy się spotkać i pogadać o cenach. Chętnie skorzystam z Twojej propozycji wizyty u Ciebie Podaj proszę adres an priva.
    Pozdr.
    maja

  8. #8

    Domyślnie

    A ja mysle ze cena 11,5 to nie jest za duzo za ten projekt.
    Tzn. oczywiscie da sie to zrobic takżę za 2 tyś zł a da sie za 15 tys.....chodzi tu tylko o to czy biorąc fachmana ma się 100% pewnosci ,żę wykona on ten projekt dokładnie jak chcesz,szybko i baaardzo dokładnie ,i bedziesz zadowolona,ze fachman nie zmarnowal twojego czasu,materialu i nerwów,czy też .....bedziesz potem płakac bo chciałaas zaoszczędzić,,głupie ,, 5 tys zł .
    Sorry za lekką ironię ale....czy idac do sklepu i kupując plazme za 10.000 wkurzasz sie ze,jest za droga,bo to przeciez telewizor jest i za pol roku bedzie ona warta 2 tys.....? Mniemam że nie.
    W takich stanach czy chocby Beneluxie fachman za te pieniadze nawet by nie chciał rozmawiac o tym projekcie ...ale to Polska jest.
    Zresztą w Polsce na fali coraz wiekszego dobrobytu,ludzie zaczęli robić nie łazienki do domu ale...małe dzieła sztuki zaczerpnięte z katalogów...bulą 10 tysi za bidety,baterie,dekory z Hiszpanii a targują sie z czlowiekiem o 20 zl za montaz baterii wartej 2tys.....to jest wlasnie polskie nowobogactwo..gdzie słoma z butów wystaje .

  9. #9

    Domyślnie

    Nie chodzi o to że chcę zaoszczędzić jak piszesz "głupie 5 tys." ale o to że kalkulacja, która otrzymałam była nieprecyzjna, podana przez telefon, na zasadzie " zgadza sie Pani to przyjeżdzamy, a nie to nie" Czekałam na te ekipę prawie miesiąc i mam poczucie, że chcieli to wykorzystać żeby podciągnąć klienta na kasę. Nie mam zamiaru nikogo wykorzstac ani nie chcę, żeby ktos pracował za darmo, ale niektórzy fachowcy chyba myślą, że jak ktos buduje dom to pieniądze spadają mu z nieba
    Dziś mam spotkanie z inną ekipą i zobaczymy jak to wycenią. Byc może koszt się potwierdzi, ale przynajmniej będę wiedziała ile za co.
    Na szczęście jest wolnośc i swoboda i każdy może sobie budować jakie chce łazienki - nic nikomu do tego.
    Co do uwagi o słomie z butow - nie będę komentowac
    maja

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ambroma
    Nie chodzi o to że chcę zaoszczędzić jak piszesz "głupie 5 tys." ale o to że kalkulacja, która otrzymałam była nieprecyzjna, podana przez telefon, na zasadzie " zgadza sie Pani to przyjeżdzamy, a nie to nie" Czekałam na te ekipę prawie miesiąc i mam poczucie, że chcieli to wykorzystać żeby podciągnąć klienta na kasę. Nie mam zamiaru nikogo wykorzstac ani nie chcę, żeby ktos pracował za darmo, ale niektórzy fachowcy chyba myślą, że jak ktos buduje dom to pieniądze spadają mu z nieba
    Dziś mam spotkanie z inną ekipą i zobaczymy jak to wycenią. Byc może koszt się potwierdzi, ale przynajmniej będę wiedziała ile za co.
    Na szczęście jest wolnośc i swoboda i każdy może sobie budować jakie chce łazienki - nic nikomu do tego.
    Co do uwagi o słomie z butow - nie będę komentowac
    aaa to zwracam honor i przepraszam za me slowa ,nie znalem szczegułów.
    pozdrawiam

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247
    A ja mysle ze cena 11,5 to nie jest za duzo za ten projekt.
    Tzn. oczywiscie da sie to zrobic takżę za 2 tyś zł a da sie za 15 tys.....chodzi tu tylko o to czy biorąc fachmana ma się 100% pewnosci ,żę wykona on ten projekt dokładnie jak chcesz,szybko i baaardzo dokładnie ,i bedziesz zadowolona,ze fachman nie zmarnowal twojego czasu,materialu i nerwów,czy też .....bedziesz potem płakac bo chciałaas zaoszczędzić,,głupie ,, 5 tys zł .
    Sorry za lekką ironię ale....czy idac do sklepu i kupując plazme za 10.000 wkurzasz sie ze,jest za droga,bo to przeciez telewizor jest i za pol roku bedzie ona warta 2 tys.....? Mniemam że nie.
    W takich stanach czy chocby Beneluxie fachman za te pieniadze nawet by nie chciał rozmawiac o tym projekcie ...ale to Polska jest.
    Zresztą w Polsce na fali coraz wiekszego dobrobytu,ludzie zaczęli robić nie łazienki do domu ale...małe dzieła sztuki zaczerpnięte z katalogów...bulą 10 tysi za bidety,baterie,dekory z Hiszpanii a targują sie z czlowiekiem o 20 zl za montaz baterii wartej 2tys.....to jest wlasnie polskie nowobogactwo..gdzie słoma z butów wystaje .

    A w Nigerii cała wieś żyłaby za tą kasę przez 10 lat.
    Co za kretyńskie porównanie ...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12

    Domyślnie Re: koszt łazienki

    Cytat Napisał ambroma
    11.500 za kompleksowe wykończenie łazienki. Pow. łazienki ca. 7, 5 m2.
    Cena zawiera: zrobienie wylewki, montaż stelaży pod sedes i bidet, ułożenie glazury na ścianach, podłoga, montaż brodzika, kabiny, montaż ceramiki, baterii, podłączenia elektr. , szlifowanie kantów, etc.
    Proszę oceńcie czy ta cena odzwierciedla rzeczywiste koszty
    Bo ja od wczoraj jestm w lekkim szoku. Czekałam na tego fachowca miesiąc i tak mnie zwodził z tą wycena aż w końcu obliczył
    To projekt. Chyba nie jest bardzo skomplikowany? Czy jest?


    Cena odpowiednia za ten projekt, o ile jest to solidna ekipa.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał front247
    A ja mysle ze cena 11,5 to nie jest za duzo za ten projekt.
    Tzn. oczywiscie da sie to zrobic takżę za 2 tyś zł a da sie za 15 tys.....chodzi tu tylko o to czy biorąc fachmana ma się 100% pewnosci ,żę wykona on ten projekt dokładnie jak chcesz,szybko i baaardzo dokładnie ,i bedziesz zadowolona,ze fachman nie zmarnowal twojego czasu,materialu i nerwów,czy też .....bedziesz potem płakac bo chciałaas zaoszczędzić,,głupie ,, 5 tys zł .
    Sorry za lekką ironię ale....czy idac do sklepu i kupując plazme za 10.000 wkurzasz sie ze,jest za droga,bo to przeciez telewizor jest i za pol roku bedzie ona warta 2 tys.....? Mniemam że nie.
    W takich stanach czy chocby Beneluxie fachman za te pieniadze nawet by nie chciał rozmawiac o tym projekcie ...ale to Polska jest.
    Zresztą w Polsce na fali coraz wiekszego dobrobytu,ludzie zaczęli robić nie łazienki do domu ale...małe dzieła sztuki zaczerpnięte z katalogów...bulą 10 tysi za bidety,baterie,dekory z Hiszpanii a targują sie z czlowiekiem o 20 zl za montaz baterii wartej 2tys.....to jest wlasnie polskie nowobogactwo..gdzie słoma z butów wystaje .

    A w Nigerii cała wieś żyłaby za tą kasę przez 10 lat.
    Co za kretyńskie porównanie ...
    To pokazuje jak malo wiesz o Nigerii,przez co sie sama zbłaznilas....i pokazałas kretynstwo...zenada.
    A moze zabolała prawda o tej słomie z butów co..?
    off

  14. #14

    Domyślnie

    A co z elektryką ? Instalacja wod-kan już jest ? Jeśli zakres prac taki jaki został określony w pierwszym poście i ekipa sprawdzona, z rachunkiem i gwarancją plus poprawka cenowa na duże miasto to cena realna do małej negocjacji... Natomiast jeśli zrobi to "pan Kazio" emeryt/rencista/bezrobotny to połowa tej ceny może być za dużo... A poza tym jakość prac "złotych rączek" :(

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247

    To pokazuje jak malo wiesz o Nigerii,przez co sie sama zbłaznilas....i pokazałas kretynstwo...zenada.
    A moze zabolała prawda o tej słomie z butów co..?
    off
    No, przy Twojej kulturze to rzeczywiście wiem niewiele - chyba wyrosłeś w murzyńskiej wiosce...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Alescie mnie namowili ta dyskusja.


    Cytat Napisał ambroma
    Nie chodzi o to że chcę zaoszczędzić jak piszesz "głupie 5 tys." ale o to że kalkulacja, która otrzymałam była nieprecyzjna, podana przez telefon, na zasadzie " zgadza sie Pani to przyjeżdzamy, a nie to nie"
    Nie ma co liczyc na wiazace wyceny przez telefon
    Takich rzeczy nie powinno brac sie powaznie bo potem wlasnie sa takie niesnaski.


    Cytat Napisał Powerhouse
    A co z elektryką ? Instalacja wod-kan już jest ? Jeśli zakres prac taki jaki został określony w pierwszym poście i ekipa sprawdzona, z rachunkiem i gwarancją plus poprawka cenowa na duże miasto to cena realna do małej negocjacji... Natomiast jeśli zrobi to "pan Kazio" emeryt/rencista/bezrobotny to połowa tej ceny może być za dużo... A poza tym jakość prac "złotych rączek"
    Zgadza sie.


    Kiedys gdzies byla podobna dyskusja ktorej fragment przytocze:
    Cytat Napisał wingerman
    Cytat Napisał pluszku
    a u mnie pewnie zgrzyt na budowie: kafelki kladzie facet ktory tynkowal, robil gladzie czy ocieplenie. Na poczadku wspolpracy dał swoj cennik - bylo tego z kilka kartek. Glazure liczyl sobie od 40-70 zl w zaleznosci od wielkosci plytek a gres na podłodze 45 zl. Zaakceptowałem te ceny. Diabel jednak tkwił w szczegółach. gdy przyszło do rozliczenia to pan zaządał jeszcze za szlifowanie i gruntowanie podłoza, za szlifowanie brzegów płytek i za robote cokolików na obrzezach. Spowodowało to sumaryczny wzrost ceny do 90 zl/m2.
    Fakt - bylo nawet sporo docinania płytek, ale dla mnie wszystkie te czynnosci powinny byc wliczone w cene połozenia kafelkow.
    Cytat Napisał Powerhouse
    ...Też miałem podobne przejścia - tylko, że ja przed rozpoczęciem pracy poprosiłem o szczegółowe wyliczenie - też mi wyszło ok.90,- za m2 po podliczeniu wszystkich prac które należy wykonać. Za kompletną łazienkę cenę należy ustalać za całość prac. Podawaną przez glazurników cenę za m2 należy traktować orientacyjne i obejmuje ona tylko samo ułożenie płytek i fugowanie. Cena ta uzależniona jest nie tylko od wielkości płytek ale również od ilości m2 do położenia, klasy jakości płytek / kalibraż - czy istnieje, zniekształcenia geometryczne itd.

    [i]Rozumiem to rozgoryczenie.
    Wlasnie w taki sposob (pseudo wycen) nierzetelni wykonawcy pozyskuja inwestorow a potem sa zgrzyty.

    Powiem tak, co kilka, kilkanascie dni ktos pisze do mnie PW z zapytaniem ile kosztuje zrobienie np. lazienki o powierzchni XXm2.
    Niestety na takie pytania nie odpowiadam tylko proponuje przeslanie mi projektow lub spotkanie w miejscu wykonania uslugi, celem poznania i przedyskutowania szczegolow.
    Juz samo takie pytanie bez zalaczonych projektow lub ich szkicow z wymiarowaniem sklania do wyceny, ktora w ostatecznoisci nie bedzie miala wiele wspolnego faktycznym kosztem calkowitym.
    Nie ma mozliwosci wyliczenia w ten sposob kompletnych prac glazurniczych.
    Przeciez w zdecydowanej wiekszosci pomieszczen w ktorych uklada sie glazure, poza wymienionymi w cytacie Powerhouse rzeczami, rowniez czesto trzeba przerabiac/przekladac hydraulike, podobnie z elektryka, ze o zabudowach G/K, stelazach grohe czy innych nie wspomne. Wazna jest ilosc naroznikow glownie zew. rodzaj ich wykonczenia, połki, parapety (jesli w glazurze), zabudowy brodzikow, wanien ich forma, podciecia a nawet rewizje, hydroizolacje, podswietlenia podlog montowane w glazurze czy wiercone otwory zwlaszcza jesli chodzi o kamien i gres. To jest czesc prac od ktorych ilosci cena moze wzrosnac nawet dwukrotnie wzgledem m2 ukladanej glazury.


    Reasumujac.
    Panowie inwestorzy dobra rada dla was.
    Jesli ktos robi wycene bez zapoznania sie ze szczegolami, to poszukajcie innego wykonawcy, bo albo macie do czynienia z dyletantem albo z kims kto na etapie wyceny juz kombinuje.

    Podstawa to szczegolowy kosztorys by bylo wiadomo za co inwestor placi a nie globalnie od roboty - czeste klopoty.

    ...ooo ale mi sie zrymowalo.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  17. #17

    Domyślnie

    Jak ja kocham takie dywagacje, że jak projekt taki to cena odpowiednia.
    I że jak fachowiec dobry, to musi być drogi.
    Ja mam glazurnika, który liczy sobie np. za m2 glazury 50 pln bez względu na wielkość płytek. Jedynie za mozaikę chce 75 pln.
    Do kotłowni kupiłam najtańsze płytki z castoramie - nawet ładne - białe matowe.
    Pan stwierdził, że są krzywe, ale to nie problem - jakoś sobie poradzi. No i mam tak ładną kotłownię, że szok, aż szkoda, że muszę po tej ślicznej ścianie "puścić" rury od pieca.

    Brat znajomego chciał za ułożenie płytek po 100-150 pln/m2. Widziałam jego robotę i niestety nie "dorasta do pięt" panu który bierze po 50 pln/m2.

    Ogólnie wycenę trzeba brać z rozbiciem na poszczególne elementy i wtedy widać czy jest tanio czy drogo.

    Tamtu

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Powerhouse
    A co z elektryką ? Instalacja wod-kan już jest ? Jeśli zakres prac taki jaki został określony w pierwszym poście i ekipa sprawdzona, z rachunkiem i gwarancją plus poprawka cenowa na duże miasto to cena realna do małej negocjacji... Natomiast jeśli zrobi to "pan Kazio" emeryt/rencista/bezrobotny to połowa tej ceny może być za dużo... A poza tym jakość prac "złotych rączek"
    Elektryka rozprowadzona, no moze będą potrzebne jakieś małe poprawki, ale raczej nieskomplikowane. Wod-kan jest. Ekipa niby sprawdzona, z polecenia, widziałam ich robotę. Co do rachunku to Pan powiedział, że bez czyli na czarno Czyli umowy nie ma, gwarancji nie ma
    Czyli odpowiedzialność tylko po stronie inwestora Nie idę na taki układ
    Już wiem, że cena jest mocno przesadzona.
    maja

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bożena030100

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    163

    Domyślnie

    Fajna jest ta dyskusja. ja juz jestem po zrobieniu trzech łazienek w domu. Uważam, że cena 11,5 TPLN za projekt ambromy jest wysoka. Właściwie położenie płytek w największej łazience kosztowało mniej niż prace dodatkowe - hydrauliczne. Takie jest moje doświadczenie.
    Uważam, że jeśli ktoś jest droższy nie znaczy wcale, że lepszy. Ja staram się wybierać ekipy z polecenia. Najcięściej z FM. Jak dotąd nie zdarzyła mi się wpadka .

  20. #20

    Domyślnie

    Bożena, wysyłam Ci wiadomość na priva
    maja

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony