dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaki VAT na fakturze za generalne wykończenie nowego mieszkania?

    Witam,

    Prosze o pomoc ww. kwestii. Przeszukiwałam forum, duzo jest o zwrocie VATu ale o wyskoości VAT za usługę remontową wykończenia kompleksowego nowego mieszkania (stan deweloperski) nic nie znalazłam.

    Jaka stawka VATu ma być na fakturze? Remont/wykończenie komplesowo - gładzie, malowanie, położenie płytek, paneli. Bedzie umowa miedzy nami a wykonawcą.
    Czy to prawda, ze jeżeli "fachowiec" w ramach usługi zakupi materiały i wszystko razem ujmie mi na fakurze wtedy bedzie 8% VAT? A jezli tylko usługa to 23%?

    Będę wdzieczna , za pomoc w wyjasnieniu mi tego.

    Pozdrawiam,
    Gosia
    Pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    panicz

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    313

    Domyślnie

    Vat 8%, jeśli jest vatowcem oczywiście. 8% na usługę jest zawsze bez względu na to czy z materiałem (wtedy i materiał 8%) czy bez (wtedy ubiegasz się o zwrot 15% vatu za kupiony maeriał, jednak nie ze wszystkiego należy Ci się zwrot). Budownictwo mieszkaniowe ma ulgowy vat.
    Remontujemy, budujemy, wykańczamy...

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...!-Zdj%C4%99cia!

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuję za informację
    Fachowiec mi powiedział, ze na fakturze dolicza 23%.....
    Hmmm
    Chyba muszę z nim poważnie porozmawiac.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał panicz Zobacz post
    Vat 8%, jeśli jest vatowcem oczywiście. 8% na usługę jest zawsze bez względu na to czy z materiałem (wtedy i materiał 8%) czy bez (wtedy ubiegasz się o zwrot 15% vatu za kupiony maeriał, jednak nie ze wszystkiego należy Ci się zwrot). Budownictwo mieszkaniowe ma ulgowy vat.
    Hmmmm a jezlie nie bedzie VATowcem to jak to bedzie wyglądało? Rachunek musi mi wystawić, który bedzi ebez VAtu???
    Pozdrawiam

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DIY

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    M2? już nie, teraz 120m^
    Dzielnica
    Garaż
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał GosiaMM Zobacz post
    Witam,

    Prosze o pomoc ww. kwestii. Przeszukiwałam forum, duzo jest o zwrocie VATu ale o wyskoości VAT za usługę remontową wykończenia kompleksowego nowego mieszkania (stan deweloperski) nic nie znalazłam.

    Jaka stawka VATu ma być na fakturze? Remont/wykończenie komplesowo - gładzie, malowanie, położenie płytek, paneli. Bedzie umowa miedzy nami a wykonawcą.
    Czy to prawda, ze jeżeli "fachowiec" w ramach usługi zakupi materiały i wszystko razem ujmie mi na fakurze wtedy bedzie 8% VAT? A jezli tylko usługa to 23%?

    Będę wdzieczna , za pomoc w wyjasnieniu mi tego.

    Pozdrawiam,
    Gosia
    W twoim przypadku /dla osoby prywatnej/ wykonawca wystawi fakturę z 8% stawką podatku dotyczy to samej usługi lub usługi i materiału jeżeli ten był zakupiony przez wykonawcę.
    Jeżeli nie umówisz się inaczej to ceny za materiały na fakturach powinny być niższe o ok. 15% niż w sklepie.
    Gdy wykonawca nie może wystawić faktury vat to najlepiej materiały kupować na siebie.
    Wuj to miejsce urojone, tu nie każdy cię złapie bo nie ma go na mapie.
    Nie odpowiadam na wiadomości PW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony