dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bożena030100

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    163

    Domyślnie

    front 247 zajmij się może pracą zamiast komentować coś o czym nie masz pojęcia. Ekipa, która u mnie pracuje nie śledzi forum więc może dlatego tak szybko im idzie nie tworzę żadnych klimatów na forum. dzielę się swoimi doświadczeniami. Po to istnieje FM. Nikt nikomu nie każe korzystać z tych czy innych fachowców. dlaczego niby sugerujesz,że 4 osoby ( w tym dwóch pomocników) nie da rady w miesiąc uporać się z trzema łazienkami (12m2, 6m2 i 3m2 oraz hol kuchnia ok 42m2) do tego dwa balkony i schody zewnętrze? Są tacy co potrafią i nie pracują na akord, bo nie zależy mi na czasie....Jak wygląda ich doba nie wiem ale weekendy spędzali w domu

  2. #42

    Domyślnie

    Jejciu, przeczytalem wszystkie w sumie posty. To jest wlasnie tak, jak czlowiek nie jest specjalista w danej dziedzinie. Problem nie polega na Tym ze niestety przepraszam jezeli uraze tutaj prawdziwych profesjonailistów jest ogromna liczba przypadków, fachowcow ktorzy wykorzystuja nie wiedze inwestora w danej kwesti. Koniec kropka. Pan x robiac lazieke w jednym miejscu bierze za nia 5000 - 6000 zł. a w innym miejscu uzywajac tych samych samych skladnikow 8000 - 9000 zł/ Problem polegal na tym ze w 2 miejscu inwestorem byla kobieta bez "wsparcia", a w 2 rowniez kobieta , ktora mogla liczyc na rade Ojca - emerytowanego hydraulika /.Oczywiscie nie wszyscy to oszusci.. wiec panowie fachowcy nie obrazajcie sie jezeli uslyszycie pytania o to dlaczego tak drogo.. poprostu ktos moze nie znac sie w danej kwestii, w ktorej Wy siedzicie niejednokrotnie cale zycie. Poza tym koncowa cena jest tez uzalezniona od kosztow stalych jakie ma fachowiec + koszty materialów w roznych okresach czasu oraz regionu tez sa zmienne..( a np te same Monitory LCD montowane w Polsce i Irlandii - roznia sie w koszcie produkcji o prawie 20% ) ( wiec dlatego inwestorzy maja prawo krecic nosem ( oczywisice z rozsadkiem ) bo to fachowcy maja placone i z tego zyja a nie na odwrot . A z niektorych postow wynika ze chyba jest na odwrót.

    Pozdrawiam
    wszystkich

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247
    kiedys jak zaczynałem wlasną działalnosc to myślałem ze to norma..że to klient ma prawo lepiej ode mnie wiedziec ile czasu ja mam przyklejac jedną plytkę....i ze ja mam sie podporzadkowac...efekt....3 pierwsze roboty zrobilem na totalną igłę a za miesiąc srednia wyszła mi ..uwaga 600 zł(rachunki).
    Dlatego teraz takim klientom mówie -baj baj .....
    a potem czytam bajkopisarzy o lazienkach w pare dni,o tarasach w 3 dni ktore wywala pierwszy mróz...
    Wiekszosc inwestorow na tym forum ciągle narzeka na pseudofachowcow...a sami taki klimat tworzycie pisząc podobne głupoty.
    pozdrawiam
    Bo to tak jest... tak powinno byc ze klient nasz Pan. Prawo Popytu i podazy. Jezeli jestes dobry jak mowisz, to zycze Ci sukcesów , obys jak najdluzej mogl mowic baj baj. Problem jednak taki ze nie dopuszczasz do siebie mysli ze sa ekipy ktore w te pare dni robia lazienke, i tarasy w 3 dni. Ba i sa jak szwajcarski zegarek i wcale nie wywala w pierwszy mroz. i co najwazniejsze nie zawyzaja cen. Kalkuluja je na zdrowym poziomie a co najwazniejsze przedstawiaja wszystkie szczegoly klientowi. I to w sumie tak powinno wygladac.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bożena030100
    front 247 zajmij się może pracą zamiast komentować coś o czym nie masz pojęcia. Ekipa, która u mnie pracuje nie śledzi forum więc może dlatego tak szybko im idzie nie tworzę żadnych klimatów na forum. dzielę się swoimi doświadczeniami. Po to istnieje FM. Nikt nikomu nie każe korzystać z tych czy innych fachowców. dlaczego niby sugerujesz,że 4 osoby ( w tym dwóch pomocników) nie da rady w miesiąc uporać się z trzema łazienkami (12m2, 6m2 i 3m2 oraz hol kuchnia ok 42m2) do tego dwa balkony i schody zewnętrze? Są tacy co potrafią i nie pracują na akord, bo nie zależy mi na czasie....Jak wygląda ich doba nie wiem ale weekendy spędzali w domu
    Proszę pokazać gdzie ja takie coś Pani zasugeriowałem??????? Czekam
    Po drugie co ma moje przegladanie forum do mojej pracy..kolejny zonk

    Do MDembowsky- ja piszac tego posta staralem sie przedstawic jak wyglada sytuacja poczatkujacego fachowca,ale nie w sensie jego umiejetnosci a stazu na rynku,jako podmiotu gospodarczego ,ja musze byc nie tylko fachowcem od plytek ale i od marketingu,a prawda jest taka że: inwestor chce jak najtaniej i koniec kropka takze prosze mi tu nie pisac o ucziwych i zdrowych cenach bo takie cos nie istnieje.Jesli ja zrobilem komus lazienke za 600 zl a 2 lata potem za taka samą biorę 6000 zl to swiadczy tylko o tym ze ktos jest w stanie w pelni swiadomie dac takie pieniadze ,a ja mam swiadomosc jaka cene moge postawic...proste.Zadne naciąganie nie wchodzi tu w rachube.
    Acha musze sprecyzowac to moje baj-baj...takie cos slyszy inwestor ktory od wejscia nie ma dla mnie szacunku i male tu ma znaczenie kasa,i wychodze na tym super
    pozdrawiam

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bożena030100

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    163

    Domyślnie

    Proszę pokazać gdzie ja takie coś Pani zasugeriowałem??????? Czekam
    Po drugie co ma moje przegladanie forum do mojej pracy..kolejny zonk

    a potem czytam bajkopisarzy o lazienkach w pare dni,o tarasach w 3 dni ktore wywala pierwszy mróz...
    Wiekszosc inwestorow na tym forum ciągle narzeka na pseudofachowcow...a sami taki klimat tworzycie pisząc podobne głupoty.
    pozdrawiam[/quote]

    czyli cytowany powyżej fragment nie ma nic wspólnego z moją wypowiedzią? W związku z tym iż wypowiedział się Pan po moim poście dotyczącym wykonania łazienek i balkonów w miesiąc to byłam przekonana, że jet to komentarz do mnie.
    Jesli chodzi o przegladanie forum to nie wiem czy ma wpływ na Pana pracę. Nic takiego nie sugerowałam. napisałam tylko, że moi fachowcy maja więcej czasu na pracę bo nie śledzą fm

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał ambroma
    Tak jest konwencja tego forum, że mówimy sobie na Ty i nikomu to nie przeszkadza Ale jeśli to Szanownego Pana obraża - bardzo przepraszam
    Nie przepraszaj - co to ma być.
    Jak się komuś nie podobają zasady forum, to niech nie czyta, nie pisze etc.

    A teraz do meritum:
    Z jednym się z naszymi "fachowcami" zgadzam: jako usługodawcy mają prawo wyceniać swoje usługi na takim poziomie na jakim chcą, najwyżej - źle kalkulując cenę - zarobią grosze lub stracą klienta (w zależności od przyjętego pułapu).

    Ja też "robię w usłgach" (tylko takich główkowanych ) i też mam swoje stawki, które klient akceptuje lub nie.
    Ale mam swiadomość, że są i drożsi i tańsi. A jak i tak ma co robić i na swoje wychodzę.

    Co do opisywanej łazienki - bardzo drogo. Ja mam świeże doświadczenia sprzed 3 tygodni - podobna łazieneczka, bardzo dokładny chłopaczek, ale mruk i ślimak (co mnie to obchodzi - nie zamawiałam wodewilu ani usług artystyczno - kabaretowych), a robił sam 2 tygodnie i wziął niecałe 3 tys.

  7. #47

    Domyślnie

    Ciekawa jestem, czy za łazienkę ok. 7 m2 5.000 zł za robociznę to dużo czy ok?

    - Na podłodze ma być woodentic (raczej twardy) + zrobiony z niego 1,5 m blat z umywalką wpuszczaną w blat i zabudowany geberit (czyli trzeba szlifować krawędzie),
    - Płytki na ścianie do połowy, w kabinie natryskowej do wys. ok. 2,20 m
    - zabudowana wanna

    Jedyne elementy dekoracyjne to 3 paski mozaiki na wannie (poziomo) i 3 paski mozaiki w kabinie (pionowo)

    W cenie mieści się rozprowadzenie elektryki, zamontowanie 2 gniazdek i 1 przełącznika, położenie gładzi, pomalowanie, wstawienie parapetu,
    zamontowanie kranów, wklejenie lustra.
    Miało być jeszcze odprowadzenie liniowe, ale zrezygnowaliśmy z tego, tak że trzeba będzie wyrównać trochę podłogę i wstawić niziutki brodzik z konglomeratu.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d***a*l

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bożena030100 kafelek sie nie uklada szybko bez oszukiwania tyle w tym temacie.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    panicz

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viga Zobacz post
    Ciekawa jestem, czy za łazienkę ok. 7 m2 5.000 zł za robociznę to dużo czy ok?

    - Na podłodze ma być woodentic (raczej twardy) + zrobiony z niego 1,5 m blat z umywalką wpuszczaną w blat i zabudowany geberit (czyli trzeba szlifować krawędzie),
    - Płytki na ścianie do połowy, w kabinie natryskowej do wys. ok. 2,20 m
    - zabudowana wanna

    Jedyne elementy dekoracyjne to 3 paski mozaiki na wannie (poziomo) i 3 paski mozaiki w kabinie (pionowo)

    W cenie mieści się rozprowadzenie elektryki, zamontowanie 2 gniazdek i 1 przełącznika, położenie gładzi, pomalowanie, wstawienie parapetu,
    zamontowanie kranów, wklejenie lustra.
    Miało być jeszcze odprowadzenie liniowe, ale zrezygnowaliśmy z tego, tak że trzeba będzie wyrównać trochę podłogę i wstawić niziutki brodzik z konglomeratu.

    Raczej nie wygórowana cena za kompleksową łazienkę tej wielkości
    Remontujemy, budujemy, wykańczamy...

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...!-Zdj%C4%99cia!

  10. #50

    Domyślnie

    Ok. No to uspokoiłeś mnie, choć muszę przyznać, że spodziewałam się trochę niższej ceny.
    Dzięki za odpowiedź.

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    z klasą 2

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    24

    Domyślnie

    w 2008 wykanczalem mieszkanie , glazurnik wzial za robote 30m2 ,teraz wykanczam dom i ten sam glazurnik krzyczy ze cena to 60zł - niestety moja pensja nie zwiekszyła sie ani o zł od 2008 roku. tyle w temacie
    pozdr

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d***a*l

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czas zmienic pracę , robię remont łazienki za 5900 3,5 m2 wq 2008 wydawałem na wchachę 400 ,2012 wydaje 700 i tak na każdym sczeblu , nie dam rady minimalizować kosztów np jeżdżąc autobusem
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    z klasą 2

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    24

    Domyślnie

    prace powinni zmienic glazurnicy oraz budowlancy ktorzy mysla ze sa niezastapieni i uwazaja ze takie sa ceny
    zawsze do pracy jezdzilem samochodem i pamietam ile placilem w 2008 za paliwo a takze wiem ile kosztuje obecnie kosztuje zycie. do tego zmienily sie koszty wszystkiego na kazdym szczeblu.
    pracy nie zamierzam zmieniac bo jest podobno kryzys, do tego najwiekszy w budowlance .caly czas zwalaniaja w budowlance, ceny mieszkan/domow leca w dol, developerzy budowlancom mniej placa a prywaciarze licza sobie 2 x wiecej

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d***a*l

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wziołeś pod uwagę te twoje 30 zł za glazure w 2008 roku. to jak siegam pamiecią wykladałem oczyszczalnię scieków w za 36 zł z rachunkiem przy 700 m2 , ale co tam.Dobre wykonanie, płytki dobra klasa ,odpowiedzialnośc i gwarancja bo kto chce pozostac na rynku to są normy musi brac 50 -60 zł
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    z klasą 2

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    24

    Domyślnie

    tak wzialem pod uwage te same parametry
    płytki te same np tubadzin koszt podobny 2008 i obecnie

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d***a*l

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    stare płytki stara cena tak dobrze to niema!:}
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony