dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie CO i CWU w projekcie mojego domu.Prosba o analize

    Witam,
    czytam tutaj nieraz wypowiedzi fachowców w dziedzinie instalacji CO, doboru sprzętu itd. Sam nie mam o tym wiekszego pojęcia a na etapie jakim jestem, czyli na etapie projektowania wszystkich detali mojego własnego domu chciałbym uniknąc pomyłek ktore będą mnie kosztowały w przyszłosci dodatkowe pieniądze (np na dogrzewanie) oraz swiadomość, ze zawiodłem juz na samym początku budowania .
    Nasz dom to GLX 19 Maks z dwuspadowym dachem, powierzchnią uzytkową 115mq bedzie budowany w technice keramzytowej w systemie PRAEFA. Wiadomo, ze sciany takie charakteryzuja sie niskim współczynnikiem U=19, do tego jeszcze docieplamy dach ktory bedzie miał 30cm wełny i wstawimy 5 komorowe okna z U=0,84
    No i teraz tytułowa część. Jako system CO wybralismy PC firmy NIBE-BIWAR wraz z solarami próżniowymi, ktore sa obecnie do końca wakacji w ofercie http://www.biawar.com.pl/index.php/a...menu-id-1.html za dobrą kase. Z wyliczeń w jednej z ofert wynika ze PC w naszym przypadku powinno mieć 6 kW. Jest nas na razie 2 osoby ale planujemy 2+2 w związku z tym trzeba policzyc ile tych solarów nam własciwie potrzeba- czytałem ze oblicza sie 1,5mq na osobe, czy przy kolektorach prózniowych również? jaki zbiornik na CWU? Czy ten 160 litrowy z promocji nie bedzie zbyt mały?Dach jak juz wspomniałem mamy dwuspadowy (chyba) 45stopni kolektory beda na południowo-zachodniej stronie. Chciałbym aby kolektory wspomagały wodne ogrzewanie podłogowe. Czy ma sens aby tę ciepłą wode którą wyprodukują kolektory latem a nie bedzie ona mogła byc zuzyta bo np, nikt nie bedzie w ciągu dnia chciał sie kąpać zuzyc jako wodę do zmywarki i pralki? Potrzeba by wtedy zaprojektować dodatkowy punkt ciepłej wody do pralki i zmywarki ( o ile nie bedzie ona blisko kranu z ciepłą wodą) aby na czas letni pralka/zmywarka nie musiała grzać ciepłej wody prądem. Chce mieć również REKU, nie mam jeszcze projektu wiec nie mozna wyliczyc jaką wydajnosć powinien on miec i nie wiem jaki wybrać ale z tego co czytałem to ludzie z forum polecaja Minstrala no i kominek do rekreacyjnego przepalania w związku z czym bez płaszcza wodnego.
    Czy na podstawie tego co napisałem, widzicie jakies niespójnosci czy tez bezsens, ktory moze powodować np w zimie koniecznosc (tfu, tfu) dogrzewania prądem. Czy moze na wszelki wypadek powinienem kupic kominek z płaszczem ktory wspomagał by podłogówkę? Działka jest pod Poznaniem, strefa klimatyczna ma tez tu duże znaczenie, nie wiem jednak jaki rodzaj PC wybrać, czytałęm ze zależy to od gruntu o ile w grę wchodzi PC z nawiertami. Co z GWC? robić czy dać sobie spokój?
    Wiem, ze sprzedawcy czy tez firma budująca dom w tym domu mieszkac nie bedzie, istnieje wiec mozliwosc ze nie przyłoża sie do tego należycie i sprzedadzą mi cos co nie bedzie pozniej poprawinie funkcjonowac. Prosze was, tych, którzy maja o tym pojęcie o niezależną opinie/ wypowiedz w tym temacie .
    Pozdrawiam, Siggi

  2. #2

    Domyślnie

    w kwestii tej promocji biawaru o jak wynika z podanego linku jest ona powiazana z zakupem/budową prefabrykowanego domu drewnianego szkieletowego Unibudu, a ty budujesz inny dom z keramzytu, to jak planujesz się na tą promocję załapać?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał przedstawiciel PRAEFA robiący kalkulację
    Odnośnie solarów oraz pompy to są te same modele co w ofercie biwaru. Cena poza promocją jest zbliżona po uwzględnieniu rabatów. rekuperator jest dobierany na podstawie objętości domu, wiec dopiero po zastosowaniu zmian w projekcie jesteśmy w stanie wybrac dokladnie model urzadzenia optymalny do tego domu.
    tak dostałem to w wycenie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: Ogrzewanie CO i CWU w projekcie mojego domu.Prosba o ana

    Cytat Napisał siggi&alka
    Nasz dom to GLX 19 Maks z dwuspadowym dachem, powierzchnią uzytkową 115mq bedzie budowany w technice keramzytowej w systemie PRAEFA. Wiadomo, ze sciany takie charakteryzuja sie niskim współczynnikiem U=19, do tego jeszcze docieplamy dach ktory bedzie miał 30cm wełny i wstawimy 5 komorowe okna z U=0,84
    [...]Chce mieć również REKU,
    Po frędzel Ci PC ciepła w takim domu?
    1. policz zapotzrebowanie ciepła dla takiej chałupy.
    2. policz ile wydasz łącznie na inwestycje w pompę, instalacje co, dolne żródło+ ile przez 20 lat na ogrzewanie.
    3. zrób to samo z gazem i prądem (konwektory)

    Zapewniam że wyniki mogą Cie lekko zaskoczyc.

    Podpowiem ze przy takim ociepleniu jak wyżej to mozesz sie spodziewać jakiś 40 lub 50 kWH/m2/rok. Tak więc całość sezonu grzewczego zamknie sie w 5000Kwh. Moim zdaniem nie ma tu miejsca na inwestycje w PC.
    Ale policzyć musisz sam
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #5

    Domyślnie

    wszystko mam juz ujęte w ofercie. Buduję/odbieram dom w stanie deweloperskim więc nie martwię sie co ile bedzie kosztowało bo z początkowych wyliczeń wiem, ze stać mnie na to. Gaz, jak to gaz, bedzie drożał o około 10% co roku ( w latach 2000-2007 gaz zdrożał o 120% prąd ponad 55% info za "magazyn instalatora" czerwiec 2009). na działce gazu jeszcze nie mam, przyłącze bedzie mnie pewnie kosztowało min. 2 tysie i nie wiem kiedy mi go podłączą bo mozliwe jest ze bedzie to za rok, dwa lub pięć lat, nie wiem ile kosztuje jakis dobry kocioł dwufunkcyjny ale pewnie tez cos koło tego. Wiem , ze nie wychodzi na to samo, bo zrobienie samych odwiertów pewnie jest droższe od samego kotła.
    W liczeniu jestem Ferdynand.... Kiepski więc nie policzę sobie tego choc bym sie bardzo starał ( broń boże nie ma to nic wspólnego z lenistwem ).
    Cieszę sie jednak z Twojego posta bo brakuje mi widoku z "innej perspektywy".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony