dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    quartz2003

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Jeżeli możecie to pomóżcie?

    Witam, jestem tu nowy (w sensie rejestracji) ale często czytam wasze wypowiedzi i niejednokrotnie sa one bardzo pomocne.
    W ostatnim czasi eprzytrafiła mi się dość przykra sytuacja która pokrótce opiszę:

    Działka na której mam szczęscie posiadać swoje domostwo sąsiaduje z działkami przemysłowymi (pod działalność przemysłową i usługową). Przez 30kilka lat było tam w miarę spokojnie aż do niedawna. Otórz zaraz przy granicy działki inwestorzy (właściciele) zaplanowali sobie budowe ewentulanie rozbudowę drogi (dlaczego to lub to zaraz wyjaśnię). Niby nic ale: droga ma służyć jako dojazd dla właścicieli tej działki do swoich przedsiębiorstw ponieważ dotychczasowa dostepna droga została im odebrana. Problem z tym że firmy to przemysł cięzki, firma transportowa, tartak itp. Zerwano już pierwszą warstwę gruntu i twierdzą że robią tylko utwardznie gruntu na który nie muszą miec pozwolenia. I teraz mam dwa pytania:
    - czy jeżeli tam była droga i ją przebudowują to musza mieć pozwolenia,
    - jeżeli tam nie było drogi a robią utwardznie gruntu można w jakiś sposób to zablokować,
    - co wogóle można z tym zrobic biorą pod uwagę że mój dom jest w odległosci 30 m od tej planowanej drogi a wg informacji które posiadam ma być to droga żużlowa, ew kamienista
    Będę wdzięczny za każda pomoc na forum lub
    Mail: [email protected]

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    quartz2003

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nikt nie ma nic do doradzenia

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Prawo budowlane

    Art. 29 ust. 2. Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na:
    1) remoncie istniejących obiektów budowlanych i urządzeń budowlanych, z wyjątkiem obiektów wpisanych do rejestru zabytków;
    12) przebudowie dróg, torów i urządzeń kolejowych;

    Art. 30 ust. 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:
    2) wykonywanie robót budowlanych, o których mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1, 4-6 oraz 9-13;

    To możesz wykorzystać, tzn. dowiedzieć się czy, jeśli jest to przebudowa drogi, to czy było zgłoszenie. Jeśli budowa - powinno być, moim zdaniem, pozwolenie.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kriss444

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    quartz2003 google nie bolą. Tam również znajdziesz czasami wiele odpowiedzi. Np. powyższe prawa budowlane. W sumie takiego samego jestem zdania jak przedmówca.
    Powodzenia.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    quartz2003

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź i conieco poczytałem w trakcie.
    Najpierw będe się upierał ze to nigdy nie była droga a jej powstanie znacząco będzie godzić w moje dobra osobiste. Jeżeli uznają ze droga już była wcześniej to poodam to oczywiście pod wątpliwość możliwość prowadzenia budwy na zasadzie zgłoszenia. Jeżeli i tak nic nie wskóram podam właścieli działki do sądu z KC o naruszanie prawa sąsiedzkiego
    Pozdro

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Jakiego???
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony