dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edyta133

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Okna ze szprosami???

    Witam,
    zastaniawiam się nad oknami ze szprosami wewnątrz szyby ( okna pcv, dwukolorowe- mahoń i biały i szprosy pod kolor okna, ale nie wiem czy warto za coś takiego dopłacać( ponoć dość sporo...) i czy po jakims czasie to nie zacznie denerwować. jeśli ktoś ma takie szprosy to bardzo proszę o opinie i ewentualnie doradzenie firmy która takie szprosy wykona- w miarę tanio

  2. #2

    Domyślnie

    Ja też zamówiłam sobie ze szprosami. Jeszcze nie użytkuję, ale znajomi mają już ponad 10 lat i bardzo mi się podoba. W większości firm liczą 25 zł za pole, tzn. jeśli dzielisz okno 6 pól to płacisz 150 zł dodatkowo za szpros.
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  3. #3

    Domyślnie

    Okna bez szprosów zawsze wyglądają dobrze. Ze szprosami mogą wyglądać ładnie, ale i mogą też wyglądać źle.
    Wybierająć okna bez szprosów nic nie ryzykujesz, ze szprosami jest spore ryzyko, że może się Tobie później nie podobać.
    Bardziej niekorzystnie wyglądają szprosy ze środka domu, niż od zewnątrz. Niektórych to denerwuje i czują się przytłoczeni "kratką" w oknie, jak przebywają w pokojach.

  4. #4

    Domyślnie

    Oprocz tego, ze szprosy moga sie komus podobac lub nie, kwestia gustu, a o gustach sie ........
    Trzeba patrzec na charakter i wyglad calego domu. Sa bowiem domy do ktorych szprosy kompletnie nie pasuja, jak i domy ktore bez nich wygladaja beznadziejnie.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edyta133

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    I właśnie my mamy typowo dworkowy dom- duże schody( w przyszłości z kamienia) kolumny, dwuskrzydłowe drzwi, wykusz itp itd. po przemyśleniach wydaje mi się że jeżeli damy zwykłe okna to dom straci swój urok i nie osiągniemy zamierzonego celu. więc jednak bedą szprosy jeżeli przedyskutujemy z mężem pewien problem..... decydując się na 6 pól w oknie i zakładając że za jedno zapłacimy 25 zł to wykosztuje nas to DODATKOWO około 5300zl!!!(dom jest dość duży=dużo okien jeszcze jest szansa że jakaś firma zrobi to taniej))

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Re: Okna ze szprosami???

    Cytat Napisał edyta133
    ...ale nie wiem czy warto za coś takiego dopłacać( ponoć dość sporo...)
    Jak Ci się podoba - warto, jak nie - wyrzucone pieniądze... To twój dom, twoje okna, Ty będziesz przez nie wyglądała. Spróbuj wypić kawę u kogos kto ma - powinno pomóc. Pozdr.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał edyta133
    I właśnie my mamy typowo dworkowy dom- duże schody( w przyszłości z kamienia) kolumny, dwuskrzydłowe drzwi, wykusz itp itd. po przemyśleniach wydaje mi się że jeżeli damy zwykłe okna to dom straci swój urok i nie osiągniemy zamierzonego celu. więc jednak bedą szprosy jeżeli przedyskutujemy z mężem pewien problem..... decydując się na 6 pól w oknie i zakładając że za jedno zapłacimy 25 zł to wykosztuje nas to DODATKOWO około 5300zl!!!(dom jest dość duży=dużo okien jeszcze jest szansa że jakaś firma zrobi to taniej))
    To tak jak nasz dworek. Ponizej masz szprosy.
    http://hanrafmat.fotosik.pl/albumy/167506-307.html

  8. #8

    Domyślnie

    nam się szprosy podobały więc mamy, takie jakie chcieliśmy, czyli białe, delikatne, najcieńsze i nieco nietypowy podział, w pionie nie do końca symetryczny, na mój gust ładniejszy i "subtelniejszy"





  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edyta133

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za zdjęcia, linki, jeszcze skorzystam z jednej rady i odwiedze jakiś dom ze szprosami w oknach ale decyzja już podjęta- jeżeli znajdziemy firme która zrobi nam to w miarę tanio- czyli za te 25zł to szprosy będą

  10. #10

    Domyślnie

    jezeli planowaliscie szprosy, ktore to szprosy bylyby dopelnieniem calosci trzeb bylo od razu okna wyceniec ze szprosami. Pewnie by teraz tak nie "bolalo".

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ja tez mialem taki dylemat, ale podobnie jak raffran stwierdzilem, ze jak sie powiedzialo A to teraz trzeba powiedziec B
    a jaki bedzie efekt to sie zobaczy.
    Ja bede mial okna plastikowe w kolorze orzech, obustronnie, sprosy wewnatrz szyb. Szerokosc sprosow 25 mm w kolorze orzech
    mam wielkaaaaaaaa nadzieje, ze sie nie rozczaruje

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    jezeli planowaliscie szprosy, ktore to szprosy bylyby dopelnieniem calosci trzeb bylo od razu okna wyceniec ze szprosami. Pewnie by teraz tak nie "bolalo".
    to fakt, my od razu robiliśmy wyceny ze szprosami

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edyta133

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Już mi rodzina nagadała że okna nie kupuje sie co 2 lata wiec te 5 tys na przestrzeni wielu lat się tracą a mam w sąsiedztwie do porównania bardzo podobny dom bez szprosów- efekt mizerny!

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pluton
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    A dla mnie szprosy to wiocha...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Oj ja też się nazastanawiałam nad tymi szprosami I w końcu są, choć cena tych szprosów jest powalająca, zwłaszcza jak się chce osiągnąć konkretny efekt!
    Ja mam złoty dąb zewn. i białe od wewn., tak sobie umyślałam by pasowało mi do wnętrz, a czy kiedyś mnie zdenerwują??? Nie wiem, chyba wszystko denerwuje po kilkudziesięciu latach, ale po takim czasie to zawsze można wymienić Marzę o oknach drewnianych ze szprosem wiedeńskim, ale w moim przypadku przy takiej liczbie okien to nieosiągalne pieniążki (ok.70tys. )


    Pluton, w pewnym sensie masz rację, bo nie do każdego domu pasują

  16. #16

    Domyślnie

    ja też brałem ze szprosami, tyle że zewnętrznymi, obustronnymi z podziałem szyby w środku ,
    coś takiego:



    dom mam "dworkowy", więc moim zdaniem (patrząc po wizualizacjach) szprosy były wielce pożądane.
    co prawda sumarycznie wyszło jak za zboże (o ile pamiętam to w okolicach 10kpln), ale efekt super - zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz.

    wszyscy mnie straszyli, że będzie ciężko myć, ale... co tam ,
    gdyby tylko pod tym kątem projektować dom, to wiadomo co by wyszło.
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Super!!! Właśnie o takich marzyłam! Wnioskując po kasie jaką zapłaciliście to nie było ich chyba zbyt wiele, ja za pcv w najtańszej opcji zapłaciłam 33tys. ale i okien mam 33szt. w tym 8 balkonowych, a te jak wiadomo najkosztowniejsze

  18. #18

    Domyślnie

    Szprosy złote w Aluplaście wycenili po 12 zł za kratkę.
    myślenie jest przyszłością

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    ja zamówiłam w Aluplaście okna ze szprosami dwustronnie złoty dąb 4 pola-dopłata tylko 500zł

  20. #20

    Domyślnie

    Tu było troszkę na ten temat. Są też zdjęcia

    Okna ze szprosami czy bez

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony