dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja - nasady kominowe

    Witam. Wykańczam mały dom parterowy z użytkowym poddaszem: .http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m41ac7a3ca8d7a. Właśnie jestem przed tynkami a po nich będzie ocieplane poddasze. To chyba właściwy moment aby zastanowić się nad wentylacją. Oczywiście mam dwa kominy do kominka i kotła - w tym drugim jest też wentylacja. Są też otwory i kanały wewnątrz ścian do wentylacji WC i kuchni na dole ale nie wyprowadzone ponad dach. Teraz moje pytania brzmią:
    1. Jakie powinny być przewody wyprowadzające wentylację od szczytu ścian na poddaszu ponad dach?
    2. Czy nad dachem musi być czy tylko powinna nasada kominowa,
    3. Czy w otworach razem z kratkami muszą być wentylatory - czy to dobre rozwiązanie?
    4. Jeśli tak to musze jeszcze przed tynkami dołożyć tam przewody elektryczne...
    5. Jak najlepiej wentylować poddasze? Czy na przykład można pogrupować po dwa pomieszczenia i puścić dwa przewody łączoce się w nasadzie kominowej? Wtedy w moim projekcie możnaby złączyć wentylacje łazienki i pokoju i osobno puścić wentylacje dwóch pozostałych pokojów...
    6. Jeśli kupiłbym nasady obracające się to czy wówczas nie potrzeba już wentylatora "za kratką"?
    Dużo pytań ale szukam na necie szukam na forum szukam w gazetach muratorach i innych i znajduję jakieś marne porównania i skrótowe opisy brak schematów, dokładniejszych objaśnień a nie mam o tym wszystkim pojęcia. Będę ogromnie wdzięczny za odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Kochanieńki
    na tym forum to nie szukałeś, bo na te ptania padły odpowiedzi
    żeby dobeze odpowiedzieć, to by trzeba było przepisać naście lub dziesiąt postów
    podejżewam, że odpowiedzi w stylu ta/nie Cię nie usatysfakcjonują,
    masz chęć skutecznie poszukać, to ustal sobie słowa klucze i przeczytaj
    to
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3

    Domyślnie

    no cóż szukałem szukałem ale tak jak opisali w tym linku... ciekawe po co są więc wyszukiwarki na danym forum skoro i tak trzeba korzystać z googli. Dzięki i za to... miluteńki

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Ja też musiałam się sporo nauczyć korzystając z tego forum, może po kilkutysięcznym wpisie czujesz się jak u siebie powodzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony