dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie brązowieją iglaki w cętki...sosny, jałowce, świerki

    coś je najwyrażniej je lub dopadła choroba grzybiczna, nie mam pojęcia , ale w moim ogrodzie zarówno sosny, świerki, jałowce ( jeszcze thuje sie opieraja albo ich nie bierze) mają brązowe cętki, igły brązowieja ale nie całe gałęzie, czy np od środka tylko raczej końce, newet nowych przyrostów i to w rozsianiu po całym drzewku, z daleka wyglada jak w brązowe cętki...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Opryskaj wszystko dokładnie bodaj Topsinem.

  3. #3

    Domyślnie

    hmm, już raz topsinem pryskałam, bez poprawy, tzn przybyły nowe cętki i nowe ofiary...ale może trzeba powtórzyć...a jeszcze jedno pytanie: na iglakach np. sosna zauważyłam biedronki ...najwyraźniej coś zajadają...może to jednak jakieś owady...?na jednej igle sosny zauważyłam jakby mikro pajączka..i wokół niego ruda igła..ale nie moge powiedzieć że tego pełno a igieł porażonych na całym drzewie sporo, dodam nie pojedyńcze tylko w kępkach...

  4. #4

    Domyślnie

    podnosze temt, bo mam nowe obserwacje...a zaczyna być groźnie bo juz moje wieloletnie, dotad piękne tuje szmaragd też cos od sąsiednich roślin załapały...mają pojedyńcze gałązki brązowe a gdzieniegdzie czarne, jak smoła, i na moich jałowcach to samo spostrzeżenie...

  5. #5

    Domyślnie

    Pewnie czerwce lub mszyce żerują i wydalają spadź. To pożywka do rozwoju grzybów sadzakowych. Te biedronki, pewnie nie bez przyczyny tam się pojawiły ? Może jakieś foto podsuniesz, co by mieć zupełną pewność.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony