dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 177 z 177
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał marconi_piaseczno Zobacz post
    Witam,

    Ja po przeczytaniu całego wątku zdecydowałem się na wykonanie bramy przesuwnej samonośnej.
    Mam natomiast pytanie dotyczące fundamentu pod takowy mechanizm.
    Jakie wymiary i parametry muszą być zachowane?

    Zastanawiam się jeszcze nad takim rozwiązaniem mniej inwazyjnym: https://www.youtube.com/watch?v=5G8e543ZZh0
    Ma ktoś u siebie tak zamontowaną bramę? Ciekawe jaki koszt? Pewnie niemały.
    Info odnośnie fundamentu znajdziesz w tych wątkach: http://forum.muratordom.pl/showthrea...49#post7105549

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...52#post7099652

    Co do tych wkręcanych fundamentów to mi plastikowe Happax (chciałem pod taras) wycenili na 190 PLN/sztuka. Myślę, że problemem nie byłaby tu sama cena tych wkrętów tylko koszt ich wkręcenia, sam tego chyba nie zrobisz.

  2. #162

    Domyślnie

    Ja zdecydowanie wolę przesuwną. I oszczędność miejsca i trochę tańsza automatyka. Niektórzy argumentują, że dwuskrzydłowe są bardziej eleganckie i wyglądają lepiej. Zgoda, tylko, że jak się zamontuje siłowniki na skrzydłach to efekt nie jest już tak dobry.

  3. #163
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... no jeszcze jest opcja takiej bramy, a co
    http://fancyfence.pl/

    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 18-04-2016 o 19:38
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #164

    Domyślnie chowana w ziemi !

    Cytat Napisał Robak Zobacz post
    zastanawiam się nad wyborem bramy wjazdwej; czym się sugerować?
    jaką wybrać?
    Moj sasiad zamontowal sobie taka i jest bardzo zadowolony. Cala zime dzialala bez zarzutow. Jest szybka. Nie znam kosztow, ale pewnie tania nie jest.

  5. #165

    Domyślnie

    Chowana w ziemi. Taka ma moj sasiad. Bardzo fajna

  6. #166
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knypolek Zobacz post
    Chowana w ziemi. Taka ma moj sasiad. Bardzo fajna
    a jak sie usuwa piach i liście z zagłębienia bramy?

    a jak prąd wyłączą? nadziemną można odłączyć kluczykiem od silnika i ręcznie przesunąć...

  7. #167
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.nowicki

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-708
    Posty
    16

    Domyślnie

    Najpierw się przywitam bo jestem nowy na forum
    Właśnie skończyliśmy montować ogrodzenie z bramą przesuwną. Zdecydowanie polecam taką konstrukcję, a dla tych którym bardziej podoba się dwuskrzydłowa proponuję wykonać jej atrapę na konstrukcji przesuwnej. W wolnej chwili postaram się przesłać zdjęcia, bo naprawdę fajnie wyszło.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160420_195104.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	62,9 KB
ID:	353742
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160420_195146.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	353743
    Ostatnio edytowane przez marcin.nowicki ; 22-04-2016 o 17:45

  8. #168
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Sąsiad ma bamę 2 skrzydłową - nie przemyślał tematu a ma mało miejsca i teraz jak stoi autem przed garażem to nie zamknie bramy !!!

    Ja mam 5 metrową bramę przesuwaną, która najeżdża na furtkę (zasłania ją podczas otwierania). W furtce jest dodatkowy kontaktron, który zabezpiecza przed uderzeniem w furtkę, gdyby ta była otwarta. W praktyce albo się wychodzi przez bramę albo przez furtkę, więc w używaniu to żaden problem. Wygoda z używania szerokiej przesuwanej bramy jest wielka.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  9. #169

    Domyślnie

    U mnie największym problemem przede wszystkim była obawa o dzieci, aby nie podeszły do uruchomionej bramy. Dlatego czujnik przeszkód w moim przypadku był absolutnie konieczny, na szczęście niewiele trzeba by zadziałał.

  10. #170
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    U mnie największym problemem przede wszystkim była obawa o dzieci, aby nie podeszły do uruchomionej bramy. Dlatego czujnik przeszkód w moim przypadku był absolutnie konieczny, na szczęście niewiele trzeba by zadziałał.
    Tylko problem bo czujka nie zawsze zlapie, sa tez takie kurtynowe wylaczniki, ale to tez na niewiele sie zda jak dzieciak np wlozy lapy miedzy wypelnienie przesla za slupkiem, od strony ogoja bramy... z tego powodu u mnie brama jest bardzo czesto wysprzeglona, a nawet jak jest uzbrojona to otwieram dooiero jak stoje przy bramie

  11. #171

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Ja mam 5 metrową bramę przesuwaną, która najeżdża na furtkę (zasłania ją podczas otwierania). W furtce jest dodatkowy kontaktron, który zabezpiecza przed uderzeniem w furtkę, gdyby ta była otwarta. W praktyce albo się wychodzi przez bramę albo przez furtkę, więc w używaniu to żaden problem. Wygoda z używania szerokiej przesuwanej bramy jest wielka.
    Mam dokładnie taką sama sytuację ale nie mam jeszcze siłownika.Jaki model kontaktronu zastosowałeś?

  12. #172

    Domyślnie

    Zawsze stanowi to jakieś zabezpieczenie. Czasem myślę, że też nie wysprzęglę napędu by miał parę dni przerwy od pracy. Wydaje mi się to dobrym i dodatkowym sposobem konserwacji. Faktem jest, że czujnik przeszkód może nie zadziałać w tych wypadkach o których piszesz, ale w typowym scenariuszu zatrzymuje się na szczęście bez stawiania większego oporu.

  13. #173
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    mam dwuskrzydłową bo nie miałam innego wyjścia (mały wjazd) teraz nie zamieniłabym jej za nic

  14. #174
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    moim zdaniem dwuskrzydłowe są praktyczniejsze. Faktycznie jak jest mniejszy wjazd to takie rozwiązanie ma więcej plusów. NIe wiem czy to moja opinia, ale mam wrażenie, że siłowniki lepiej sobie radzą z bramami dwuskrzydłowymi.
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  15. #175

    Domyślnie

    Panowie
    Prośba o pomoc.

    Zamierzam kupić bramę przesuwną samonośną, najlepiej z furtką.

    Światło bramy 4 m.

    Jaką kwotę powinienem na to przeznaczyć aby zakupić bramę dobrej jakości?

    Czy tego typu brama (ze względu na swoją wagę) powinna mieć sterowanie automatyczne?

    Będę bardzo wdzięczny za komentarze.

  16. #176

    Domyślnie

    Ja bym wybrała przesuwną. Ale to już zależy, niektórzy wolą dwuskrzydłowe. Tutaj są fajne propozycje: http://www.homebook.pl/produkty/bramy-i-ogrodzenia . Przy przesuwnej bramie trzeba pamiętać o czujnikach ze względu na bezpieczeństwo. Warto się dobrze zastanowić.

  17. #177

    Domyślnie

    Ja mam dwuskrzydłową, ale nie polecam. Jakbym jeszcze raz mogła wybrać to zdecydowałabym się na przesuwaną. W zimę trzeba odśnieżyć dość sporą powierzchnię. Dodam, że moja brama jest drewniana- przy takiej bramie istotna jest grubość desek, szpary/brak między deskami- niestety jak brama jest za lekka przy wietrznej pogodzie, brama ma problem aby się otworzyć, walczy z wiatrem i w konsekwencji silniczek ulega przegrzaniu.

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony