dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question Zwrot kosztów poniesionych za przyłączenie do sieci gazowej / dofinansowanie z UE?

    Witam.

    Mam następujący problem. W maju 2009 r. zawarliśmy umowę z Maz. spółką gazownictwa o przyłączenie do sieci gazowej. Przedmiotem m.in. była budowa gazociągu dystrybucyjnego średniego ciśnienia 175 mb + przyłącze gazowe 5 mb (gmina Piaseczno, k. Warszawy).

    Opłata którą ponieśliśmy za przyłączenie z uwagi na brak spełnienia warunków ekonomicznych przyłączenia wyniosła 50% całej inwestycji. Koszt dosyć poważny.

    Dziś usłyszałem od sąsiadki z równoległej ulicy, że zawarła w tym roku identyczną umowę z tym samym podmiotem i ma nie ponosić prawie żadnych kosztów za budowę gazociągu itd. Gdzieś tam podobno zasłyszała, że przyczyną mogą być rzekome dofinansowania z unii do tego typu projektów od tego roku.

    Czy coś wiecie na ten temat, skąd ta różnica, czy to prawda, a jeżeli tak to czy są jakieś szanse odzyskania/uzyskania dofinansowania części/całości naszego wkładu w tą inwestycję?

    Z góry dziękuję.

    Pozdrawiam
    Jak wybudujemy, to chyba dostaniemy Nobla ;P ... Wybudowaliśmy, ale Nobla nie dali

  2. #2

    Domyślnie

    Podbijam temat. Chociaż stary, to wciąż aktualny. Sąsiadka twierdzi, że faktycznie nic nie zapłaciła. Czy jest szansa, żebyśmy jeszcze mogli coś odzyskać z naszego wkładu?
    Od czego zacząć? Dziękuję.
    Jak wybudujemy, to chyba dostaniemy Nobla ;P ... Wybudowaliśmy, ale Nobla nie dali

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    A nie lepiej zadzwonić do dostawcy gazu, zamiast pytać na forum?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał midbass Zobacz post
    . Czy jest szansa, żebyśmy jeszcze mogli coś odzyskać z naszego wkładu?
    .
    Nie masz szans na odzyskanie wkładu.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig Zobacz post
    Nie masz szans na odzyskanie wkładu.
    czy mogę prosić o dwa zdania dlaczego nie? dzięki.
    Jak wybudujemy, to chyba dostaniemy Nobla ;P ... Wybudowaliśmy, ale Nobla nie dali

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał midbass Zobacz post
    czy mogę prosić o dwa zdania dlaczego nie? dzięki.
    Zdanie 1 : Z tego samego powodu co "prawo nie działa wstecz"
    Zdanie 2: UE przyznaje pieniądze na konkretne działania z konkretną datą kwalifikowalności wydatków, ( czyli od - do)
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  7. #7

    Domyślnie

    ok. dziękuję.
    Jak wybudujemy, to chyba dostaniemy Nobla ;P ... Wybudowaliśmy, ale Nobla nie dali

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony