dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilasta

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Płochocin
    Kod pocztowy
    05-860
    Posty
    6

    Domyślnie Kredyt mieszkaniowy a oddanie budynku do użytkowania

    Witam serdecznie.
    Jestem w trakcie załatwiania kredytu na zakup blizniaka w stanie deweloperskim. Kredyt ma być przeznaczony na zakup nieruchomości i wykończenie wnętrz.
    Budynek jest mniej wiecej skończony w 95%. Brak jest ogrzewania, ocieplenia dachu, wylewek podłóg, barierek.
    Umowa, jaką podpisałam z deweloperem, zawiera podpunkt, że jest on zobowiązany do zgłoszenia budynku do użytkowania po zakończeniu przeze mnie robót wykończeniowych. Robót wykończeniowych nie wykonam przed otrzymaniem kredytu, a bank uzależnia jego udzielenie od oddania budynku do użytkowania. Tworzy się błędne koło...
    Czy ktoś ma jakiś pomysł jak z tego wybrnąć?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    nie rozumiem. Wpisują w umowę kredytową termin oddania - np. grudzień 2014 i wio. Strzelam, ze problem jest gdzie indziej : w zabezpieczeniu kredytu czyli przeniesieniu własności na Ciebie. Wszyscy budujący domy na kredyt mają określoną datę oddania do użytkowania. Ale to jest za x lat.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Może problem jest z tego względu, że ocieplenie, ogrzewanie, wylewki to nie brakujące 5% robót.

    Jak na moje to trzeba wyjaśnić w banku, że nie można oddać budynku do użytkowania przed zrobieniem prac na które potrzebujesz pieniądze.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jak rozumiem kolega ma stan surowy zamknięty. No to już tylko 70 % i gotowe
    Niestety podajesz za mało szczegółów : jaki kredyt, jakie zabezpieczenie, jaki kosztorys i na ile etc etc i w czym jest problem. Bo tu wielu ludzi brało kredyt mając pięknie zarośniętą działkę dżunglą - i dostawało.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Dokładnie, być może należy w banku porozmawiać o kredycie hipotecznym na budowę domu a nie na zakup domu

    Zgadzam się z Nefer, to jest stan surowy zamknięty a nie deweloperski (choć definicja stanu deweloperskiego jest mocno płynna). Kupujecie coś co tak naprawdę najszybciej i najłatwiej się buduje, dopiero od tego momentu pojawiają się liczne schody. Co z mediami ? Są dociągnięte ?

    Nie to żebym zniechęcał, ale sam budowałem dom i wiem na czym można sobie ząbki wybić...

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Skoro jest brany kredyt na wykończenie to jak może bank wymagać, wykonania robót z własnych środków...

    Proszę w banku nakreślić to doradcy, niech porozmawia z analitykiem...

    Nie wydaje mi się aby było to problem nie do przejścia.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  7. #7

    Domyślnie

    Też kupowałem pół bliźniaka od dewelopera i brałem kredyt na dom + wykończenie. Kredyt bank wypłacał w transzach zgodnie z ustalonym przeze mnie i dewelopera harmonogramem prac. Oczywiście przed wypłatą każdej z transz trzeba było spełnić określone wymagania, m.in. przed pierwszą transzą potrzebne było oświadczenie dewelopera, że zobowiązuje się do uzyskania pozwolenia na użytkowanie/zgłoszenie budynku do użytkowania.
    Natomiast warunkiem wypłacenia ostatniej transzy ze środkami na wykończenie było właśnie to zgłoszenie przez dewelopera budynku do użytkowania i protokół zdawczo-odbiorczy nieruchomości. Jak łatwo się domyślić z deweloperem były problemy i powstał spory poślizg ze zgłoszeniem budynku. Bankowi i mi się w końcu skończyła cierpliwość i okazało się, że w cudowny sposób deweloper w 1 dzień załatwił sprawę zgłoszenie i bank mógł w końcu przelać środki na wykończenie.
    W Twoim przypadku na zapis o zgłoszeniu budynku do użytkowania przez dewelopera dopiero po zakończeniu robót przez Ciebie mocno komplikuje sprawę. Pogadaj z deweloperem, żeby to zgłosił szybciej (da się z pewnością to załatwić - u mnie zgłoszenie do PINB przeszło bez przyłącza gazu do ogrzewanie, bez barierek, z kablami wystającymi ze ścian, itp.) albo spróbuj zmienić warunku w banku (ale tu bardzo wątpię, żeby się dało to łatwo zrobić).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony