dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maki09

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie FOTOTAPETA - jak ją przykleić ,zeby nie było problemów ????

    Witam, pisałam post Fototapeta , ale gdzieś mi zniknął
    Kto wie jak ją przykleić ,zeby nie było problemów? 8 części, kjwiatowa łaka firmy Komar... z góry dziekuje za wskazówki i rady, bo firma, która wykańcza mi mieszkanie nie chcę sie tego podjąc??? czy to takie trudne? Musze teraz zrobić to sama ... pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Dobrze by było aby ściana byłą równiutka i wygładzona bo na fototapecie może być widać nierówności.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj maki,
    kładlismy 8-częściową fototapetę, wyszło super. Mogę podzielić się swoimi doświadczeniami.
    1. ściśle przestrzegaj wskazówek w instrukcji.
    2. potrzebny jest ktoś do pomocy.jednoosobowo nie dasz rady.
    3. w moim przypadku klejem smarowało się tylko tapetę,pozostawiając ją po posmarowaniu leżącą na stole,( w żadnym wypadku nie składać jej na pół tak jak to się kiedyś robiło z tapetami) po czym trzeba było odczekać określoną w instrukcji porcję czasu - niemalże ze stoperem, i przyklejać do ściany na styk, uważając by zbytnio nie naciągać tapety przy wygładzaniu.
    4. to, aby pracować niemalże ze stoperem ma znaczenie dlatego, że tapeta jest papierowa, i zbyt długi czas namakania może utrudnić nakładanie, a nawet je uniemożliwić, tapeta się po prostu może potargać...
    5. Tapeta namakając zwiększa swe wymiary, stosując różne czasy elementy mogłyby do siebie nie spasować.
    Zyczę powodzenia, pochwal się jak poszło

  4. #4

    Domyślnie

    viola13 - to ja też mam pytanie: kładliście na zwykłą ścianę? czy używaliście jakiejś specjalnej gładzi, żeby równo było? słyszałam, że najlepiej na płytę g-k kłaść, będzie równiutko... bo moje ściany do najrówniejszych nie należą...
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  5. #5

    Domyślnie

    monah,
    kładliśmy na ścianę z gładzią gipsową . Z efektu jestem zadowolona. W naszym przypadku tapeta jest monochromatyczna - myślę że na kolorowej tapecie ewentualne nierówności na powierzchni ściany będą mniej widoczne

  6. #6

    Domyślnie

    ja kładłąm sama bez pomocu drugiego człowieka. Wyszło w miarę ale z 8 częściowej fototapety na ścianie jest 6 części (na szczęście bez większego uszczerbku na wyglądzie ). Trzeba uważać żeby nie dostały się do kleju albo na tapetę zairenka piasku bo potem nawet najmniejsze widać. Rzeczywiście tapeta rozciąga się po namoczeniu klejem więc trzeba uważać, no i moja tapeta też firmy komar ttrochę farbowała ręce więc trzeba coś przygotować do wytarcia rąk żeby reszte tapety nie pobrudzić.Scianę najlepiej zagruntować rozcienczonym klejem kilka godzin wcześniej. Generalnie jeśli nie będą cię razic w oczy 2 mm przesunięcia na łączeniu to będzie dobrze.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maki09

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    dzieki za rady Viiola tzn najlepiej pozmarować jedną część, odczekać ten czas np 3 min, przykleić i dopiero w ten sam sposób następne części , po kolei ??? Widze ,ze będę miała dodatkową robotę - bo moi "fachowcy" chcąć mnie odwieźć od fototapety pomalowali mi ścianę Czyli musze to najpierw zeskrobać ??? czy mogę kłaśc na farbę ?

  8. #8

    Domyślnie

    Ja kladlam zupełnie sama. Fototapeta w 1 kawałaku, 1x2m. Wszystko robiłam zgodnie z instrukcją. Wyszło idealnie, ale fakt, fototapeta była bardzo dobra gatunkowo, tzn. gruba i dodatkowo pokryta warstwą laminatu, która zabezpiecza przed blaknięciem, uszkodzeniami + mozna przecierać wilgotną szmatką. Zamawialam fototapetę na fototapeta.net. Super obsługa. Mogę polecić.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał maki09
    dzieki za rady Viiola tzn najlepiej pozmarować jedną część, odczekać ten czas np 3 min, przykleić i dopiero w ten sam sposób następne części , po kolei ??? Widze ,ze będę miała dodatkową robotę - bo moi "fachowcy" chcąć mnie odwieźć od fototapety pomalowali mi ścianę Czyli musze to najpierw zeskrobać ??? czy mogę kłaśc na farbę ?
    Radzę kazdy kawałek smarować po przyklejeniu poprzedniego, to naprawdę sprawdzony sposób, nie śpiesz się jeśli chcesz być zadowolona z efektu.
    Możesz kłaść fototapetę na farbę.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    babiczek

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-351
    Posty
    8

    Domyślnie

    to dość łatwe, tu masz instrukcje montażu fototapet - https://livingstyle.pl/webpage/instrukcja-montazu.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony