dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Malownie sufitu-prześwity

    Witam,
    mam kilka pytań odnośnie malowania.
    Otóż zacząłem malowanie ścian i sufitów pokrytych świeżą gładzią. Kupiłem w tym celu w hurtowni z farbami *farbę podkładową grunt Śnieżki oraz do malowania na biało (docelowy kolor) farbę Śnieżka Vernissage. Zacząłem od pomalowania sypialni i po jednokrotny pomalowaniu ściany gruntem oraz 2 krotnym a nawet na jednej ścianie 3 krotny pomalowaniu Vernissage, jak patrzę pod światło mam takie jakby prześwity na ścianie. Rozmawiałem z kilkoma osobami na ten temat i jedną z teorii, którą usłyszałem jest fakt braku zagruntowania ścian przed Śnieżka Grunt jeszcze jakimś gruntem typu Uni grunt itp. i przez to farba nierowno sie wchloneła. Kupując fabry w hurtowni rozmawiałem z pracownikiem na temat tego, co mi bedzie potrzebne do malowania i jak to zrobić,ale o gruntowaniu nic nie wspominał. Z tym too juz sie chyba nie da nic zrobić? Poza ewentualnym malowaniem do skutku?
    Przechodząc dalej do klu tematu zdążyłem już pomalować gruntem śnieżki sufit w salonie rownieeż bez gruntowania i podobnie jak w sypialni sa prześwity. Związku z tym zanim zaczne malować farbą i mieć podobny efekt jak w sypialni zastanawiam sie czy może na tym etapie po farbie podkladowej która ma raptem tydzień zagruntować sufit i odrazu pomalować dzięki czemu uda mi się jeszcze jakoś uratować sytuację i uniknąć prześwitow. Chyba, że przyczyna leży gdzie indziej? Dodam jeszcze, że w związku z tym że to sa bloki a ja robiłem gładź trochę po amatorsku to jest on trochę pofalowany czy polecacie jakąś farbę, ktora pozwoli chociaż zminimalizować moja fuszerkę?
    Jeszcze w kwestii techniki malowania sufitów to część ,,znawców" mówi żeby malować najpier jedną warstwę w jedną stronę w stosunku do okna a drugą docelową stronę czyli prostopadle do okna?

    P.s czy gruntowanie farbą podkładowa świeżej białej gładzi jak się maluje na biało ma w ogóle sens?
    P.s.2 czy farba dulux easycare kuchnia łazienka jest w porządku czy lepiej zainwestować w coś lepszego?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moonk Zobacz post
    Witam,
    mam kilka pytań odnośnie malowania.
    Otóż zacząłem malowanie ścian i sufitów pokrytych świeżą gładzią. Kupiłem w tym celu w hurtowni z farbami *farbę podkładową grunt Śnieżki oraz do malowania na biało (docelowy kolor) farbę Śnieżka Vernissage. Zacząłem od pomalowania sypialni i po jednokrotny pomalowaniu ściany gruntem oraz 2 krotnym a nawet na jednej ścianie 3 krotny pomalowaniu Vernissage, jak patrzę pod światło mam takie jakby prześwity na ścianie. Rozmawiałem z kilkoma osobami na ten temat i jedną z teorii, którą usłyszałem jest fakt braku zagruntowania ścian przed Śnieżka Grunt jeszcze jakimś gruntem typu Uni grunt itp. i przez to farba nierowno sie wchloneła. Kupując fabry w hurtowni rozmawiałem z pracownikiem na temat tego, co mi bedzie potrzebne do malowania i jak to zrobić,ale o gruntowaniu nic nie wspominał. Z tym too juz sie chyba nie da nic zrobić? Poza ewentualnym malowaniem do skutku?
    Przechodząc dalej do klu tematu zdążyłem już pomalować gruntem śnieżki sufit w salonie rownieeż bez gruntowania i podobnie jak w sypialni sa prześwity. Związku z tym zanim zaczne malować farbą i mieć podobny efekt jak w sypialni zastanawiam sie czy może na tym etapie po farbie podkladowej która ma raptem tydzień zagruntować sufit i odrazu pomalować dzięki czemu uda mi się jeszcze jakoś uratować sytuację i uniknąć prześwitow. Chyba, że przyczyna leży gdzie indziej? Dodam jeszcze, że w związku z tym że to sa bloki a ja robiłem gładź trochę po amatorsku to jest on trochę pofalowany czy polecacie jakąś farbę, ktora pozwoli chociaż zminimalizować moja fuszerkę?
    Jeszcze w kwestii techniki malowania sufitów to część ,,znawców" mówi żeby malować najpier jedną warstwę w jedną stronę w stosunku do okna a drugą docelową stronę czyli prostopadle do okna?

    P.s czy gruntowanie farbą podkładowa świeżej białej gładzi jak się maluje na biało ma w ogóle sens?
    P.s.2 czy farba dulux easycare kuchnia łazienka jest w porządku czy lepiej zainwestować w coś lepszego?
    Ekspertem nie jestem, ale mogę odpowiedzieć na p.s.2 - mam tą farbę u siebie w łazience, w której jest problem z wentylacją (bez okna) i woda baaardzo paruje - farba się trzyma bez zarzutu, można ją przecierać, wszystko zostaje na ścianie

    I w sumie p.s.1 bo tak robiłem w jednym pokoju - mieszałem zwykłą biała farbę z gruntem i tak malowałem, przy docelowym malowaniu schodziło znacznie mniej farby, tzn. ściana mniej piła.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli farba Duluxa się nada, to dobrze bo też nie mam okna w łazience.
    Skoro nikt nie ma żadnych rad odnośnie Snieżki, to pozostaje mi chyba złożyć reklamacje w firmie niech mi wytłumaczą co jest nie tak z tą farbą.

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    przyczyną mogą być mocno chłonne ściany, które „wypiły” farbę, co oznacza, że przed nałożeniem farby podkładowej niezbędne było uprzednie zagruntowanie podłoża. Dodatkowo, prześwity mogły być wywołane np. aplikacją farby na niewyschniętej do końca gładzi, brakiem odpylenia powierzchni po szlifowaniu, a także samą techniką malowania.

    Polecam do malowania zastosować wałek z dłuższym włosiem (19 mm). Struktura włosia w tym przypadku pozwoli na uzyskanie delikatnej faktury, a jednocześnie umożliwi naniesienie grubszej warstwy farby, dzięki czemu można ją będzie rozprowadzić bez ryzyka zbyt szybkiego podsychania.

    W celu wyrównania opisanych przez Pana nierówności gładzi konieczne będzie jej usunięcie i powtórna aplikacja lub też przetarcie ściany papierem ściernym, dokładne jej odpylenie, zagruntowanie oraz ponowne malowanie.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony