dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Einhell, opinie o elektronarzędziach

    Elektronarzędzia firmy Einhell, posiadam ich (lub aż) 7 sztuk:

    1. wyrzynarka - BPS600E 600W (żółta, seria bavaria),
    2. pilarka - BHS55 1200W (żółta, seria bavaria),
    3. wkrętarka - BAS14,4-2A (żółta, seria bavaria),
    4. kątówka mała - BWS960 960W (żółta, seria bavaria),
    5. kątówka duża - BWS230 2000W (żółta, seria bavaria),
    6. wiertarka udarowa - BSM 710 710W (żółta, seria bavaria),
    7. szlifierka oscylacyjna - BOS280 280W (pomarańczowa, seria bavaria).

    Kątówka duża zepsuła się w pierwszym dniu jej używania, tzn. włącznik zaciął się w pozycji "włączony".
    Szlifierka oscylacyjna zepsuła się po 4 dniach używania, tzn. włącznik zaciął się w pozycji "włączony".
    Wiertarka zepsuła się po roku, tzn. po włączeniu raz się kręci a raz nie.

    Szlifierka oscylacyjna zepsuła się 6 sierpnia, a wiertarka 7 sierpnia - bardzo śmieszne, .
    3 narzędzia na 7 i wszystkie problem z włącznikiem - bardzo ciekawe, .

    Narzędzi używam na budowie prywatnie, nie pracują na co dzień tylko jak coś dłubie. Spotkałem się z opiniami, że pilarki i kątówki mają przyzwoite, a i tak mnie spotkała awaria kątówki. Muszę przyznać, że te narzędzia nie nadają się na budowę i proszę mi nie pisać czego spodziewałeś się po chińszczyźnie, bo w tej cenie to wszystko jest tam składane. Więc przestrzegam przed firmą Einhell, a przynajmniej jej serią bavaria, straszne buble. Nawet wiertarka Toya mi dłużej wytrzymała nim padła.

    Dodatkowo proszę mi nie prawić morałów na temat tej firmy, a jedynie zamieszczać treściwe posty, które mogą się przydać innym poszukującym opinii o elektronarzędziach tej firmy. Nie chciałbym też zamieszczania postów w stylu "... a ja mam i jestem zadowolony ...", jak już coś to proszę wskazać konkretny model i jaki czas jest w użyciu lub częstotliwość użytkowania. Proszę także nie zamieszczać opinii o innych markach, chciałbym żeby ten topik był tylko o firmie Einhell, czyli krótko zwięźle i na temat.

  2. #2

    Domyślnie

    A proszę bardzo. Wiertarka udarowa Einhell BT-ID 1000. Jedyne 100 złociszy. Była potrzebna do kołkowania styropianu na suporeksie. I tylko to miała wytrzymać w zasadzie. Jakieś 1600 kołków. Otworów znaczy się. I wytrzymała. Z tym tylko, że w połowie kołkowania przestał odbijać włącznik. Trzeba go cofać używając siły, więc dwie rączki niezbędne. Poza tym prawie ideał. Prawie, bo po przeleżeniu na półce 2 miesięcy, została użyta jako mieszalnik do rozrobienia 2 kg gipsu. I tutaj pojawił się problem, ponieważ mimo, iż przełącznik chodzi w obie strony i nawet wydaje się, że coś przełącza, to wiertarka działa tylko w trybie udar. No, ale po 1600 kołeczkach miała prawo przyzwyczaić się do udaru.

  3. #3

    Domyślnie

    witam!

    niestety dokładnie modelu nie podam ale:

    szlifierka kontowa 125 tarcza spaliła się w 9 roku używania (sporadycznie)
    młot udarowy bavaria kupiony rok temu- już trzeci (wymiana gwarancyjna)
    teraz kupuję nutuul czy jakoś tak z liroja bo na gwarancji wymieniają od ręki na nowy a nie trzeba czekać 2 tygodnie na nowy...
    pozdrawiam
    mieszkam na wsi, podoba mi się.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Wkrętarka akumulatorowa LE-AS 18-2A działa bez problemu od dwóch lat, lecz drugi raz bym tego modelu nie kupił ze względu na stosunkowo długi czas ładowania aku - około 4-5h

    Pozdro

  5. #5

    Domyślnie

    Ja kupiłem młot udarowy niebieski i działa bez zarzutu - a trzeba przyznać że się ciężko napracował.
    Einhella miałem też agregat prądotwórczy i niestety padł - ale przynajmniej mają dobrze działające reklamacje, nie płaci się za transport a w przypadku innych chinoli to już nie jest tak kolorowo. Agregat dostałem nowy ale ten drugi niewiele popracował bo spodobał się złodziejom. Także jak za tą kasę to wydaje mi się że warto. Wiadomo że to sprzęt wysokiej klasy nie jest, ale coś za coś.

  6. #6

    Domyślnie

    jedyna rzecz tej marki jaką mam to wciągarka , nie pamiętam symbolu ale z tych większych , użyta raz a dobrze, do całodziennego wciągania wiaderek z betonem na wieńce, nieciężko ale długotrwale, no i tego dnia nie wytrzymała, zatarła się czy przypaliła, nie wiem, stracił moc i wiaderka musiały wchodzić po schodach (niestety nie chciały same ), sprzęt wymieniony na nowy ( w makro) ale po 2-3 tyg. i ten nowy leży w pudełku na razie nie używany
    i na tym raczej zakończę przygody z tą firmą

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Ja używam obecnie z tej firmy wkrętarki niebieskiej. W zasadzie bez zarzutu - działa, jak potrzeba. Trochę ostatnio ładowarka zaczęła zapachy puszczać i będę musiał się jej przyjrzeć, czy aby nie skorzystać z gwarancji...
    Samo narzędzie działa wyśmienicie. Wcześniej używałem takiej czerwonej z pewnego hpermarketu budowlanego na P Nie wytrzymał transformator ładowarki, lub sama ładowarka, a brak prądu w bakterii = niezdatność do użytkowania
    W przyrządzie Einhell-a mam przynajmniej zapasowy aku

    Nie wiem tylko, jak długo urządzenie pożyje, bo właśnie skończyłem przykręcać płyty
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio
    ....
    W przyrządzie Einhell-a mam przynajmniej zapasowy aku

    .......
    parafrazując:
    W przyrządzie niebieskiego Boscha mam przynajmniej pięć zapasowych akumulatorów i kupę elektronarzędzi do nich

  9. #9

    Domyślnie

    Mam szlifierkę żółtą 125 (chyba Bavaria) od ok 2 lat, kosztowało coś koło 70zł. Uzywam sporadycznie jest OK.
    Piła tarczowa niebieska ok 180 zł, używam od roku jest OK.
    Wiertarko-wkrętarka aku. zółta Bavaria 140 zł używam od 2 miesięcy sporadycznie - ma lekko skrzywiony wałek (wkrętem/wiertłem buja na boki). Od nowosci tego nie było.. - nie jest OK

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    wyciagarke BT-EH 500 kupilem 2 lata temu wciagnela w roznych miejscach jakies 10 m3 betonu w wiaderkach (jakies 100 kg na raz) Najwiecej w jeden dzien jakies 3 m3. Poza tym wciagalem nia bloczki silki na pietro jakies 20 palet, 50 rolek papy, oraz krokwie podczas montazu dachu. Podczas tych prac raz tylko zadzialal wylacznik termiczny bo silnik sie zagrzal a tak to dziala bez zarzutu

  11. #11

    Domyślnie

    Cały sprzęt mam Einhela od pompy przez mółot, pilarkę szlifierke itd na razie wsio działa ma wytrzymać budowę a 2 lata gwarancji kurier gratis myślę, że warto.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radiowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-031
    Dzielnica
    Osielsko
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A ja się już kiedyś przekonałem, że na elektronarzędziach nie warto oszczędzać. Miałem kiedyś wkrętarkę Einhell, po roku użytkowania (bardzo sporadycznego) nie była w stanie wkręcić nawet wkrętu w gipsokarton - za słaba bateria.

    Gdy zaczęliśmy budowę, zainwestowałem we wiertarko-wkrętarke akumulatorową z udarem MAKITy - rewelacja. Jeszcze żaden sprzęt nie dostał u mnie tak w kość, a czasami wykonuje naprawdę ciężkie prace. To jest sprzęt nie do zdarcia. Dałem za nią 1100 złotych, ale jak sobie policzyłem, ile razy w tym czasie (dwa lata) musiałbym kupić nowe sprzęty tego Einhella, to wychodzi na to samo. Nie licząc nerwów oczywiście.

    Pozdrawiam.
    Blog o praktycznym budownictwie energooszczędnym www.budujcieplej.pl

  13. #13

    Domyślnie Re: Einhell, opinie o elektronarzędziach

    Cytat Napisał d@riuszG
    [...]
    3. wkrętarka - BAS14,4-2A (żółta, seria bavaria),
    Mam dokladnie ta sama. Kupilem, na zabudowe poddasza. W drugim dniu spadla mi z drabinki (1,5m) tak pechowo, ze prosto na wkretak no i zrujnowalo calkowicie jej srodek - tj. urwaly sie wszystkie mocowania silnika do obudowy - sa niestety ze slabego i cienkiego plastiku. Ale poradzilem sobie - 3h roboty i wszystkie mocowania posklejalem spowrotem do kupy "kropelka", potem powklejalem (dosc goraca lutownica) w miejsca laczenia kawalki spinaczy (sa sztywne, a na koniec calosc wysmarowalem obficie poxipolem, szybko zamknalem na wieki wiekow i skrecilem Od tej pory zrobilem cale poddasze (ok 1000 wkretow do drewna) i chodzi bez zarzutu. Chyba tylko zaczyna wyrabiac sie mechanizm sprzegla - przeskakuje jakos dziwnie przy ustawieniu duzej sily (na skali 15-17) ale w niczym mi to nie przeszkadza. Mysle, ze jeszcze sporo wytrzyma. Spadla mi kilka razy na beton (tym razem szczesliwie gdzies na bok) i nic ja nie ruszylo

    Oprocz tego mam jeszcze mlot udarowy - niebieski, model cos BH-900 czy jakos podobnie (placilem rok temu ok 350 pln). Sprzedawca mowil jak kupowalem, ze to nowa seria, bardziej "profesjonalna". Przezyla cala budowe, uzywana zarowno do wiercenia w bardzo twardym betonie (dobre kilkaset dziur) jak i do np. kucia (i to naprawde mocno zarzynana w stosunku do jej sily - skuwalem po ~15cm balkonow z kazdej strony - troche to trwalo bo to tylko 3-4J ale po 5-6h robota byla zrobiona, a na wiertarce nie zrobilo to wrazenia). Takze do mieszania, kucia bruzd w betonie i porothermie. Poki co wymienilem tylko szczotki i zlamany kabel.

    Aha! Mam tez katowke. Tez niebieska, na tarcze 125mm. Nie pamietam modelu Kosztowala ok 150 pln. Rowniez przezyla calutka budowe - podcinanie i szlifowanie betonow, stali, obcinanie profili, ciecie drewna. Chodzi jak brzytwa, wyglada jak nowa, zadnych luzow etc - wyglada na solidny sprzet (duzo solidniejszy od np. tej zoltej wkretarki, ktora wyglada jak zabaweczka

    Takze ja ze swojej strony w sumie polecam. Tylko chyba warto wydac troche wiecej na wyzsze modele, szczegolnie niebieska seria wyglada naprawde porzadnie
    pozdr.

  14. #14

    Domyślnie

    Spalił mi się silnik w pilarce stołowej Einhela i niestety ale do serwisu nie można ani się dodzwonić, ani na malie nie odpowiadają. Ja już nic więcej z tego badziewia nie kupię.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Witam
    Mam kątówkę żółtą 115 od 4 lat. Używana conajmniej średnio ciężko a czasami bardzo ciężko. Cięty gres, stal, szlifowanie. Roboty raczej amatorskie, ale wszystkie płytki do kibelka (mały ale co druga płytka do docięcia bo dużo do docinania) i gres na ganek też sporo docinania. Ponadto buduję różne konstrukcje stalowe gdzie cięcia i szlifowania jest masę.
    Uszkodzenia:
    Zużyte łożysko w główce - wymienione
    Zużyte szczotki - wymienione
    Wyłaczający się przycisk włącznika od wibracji - przytrzymuję sobie w czasie pracy.
    Ogólnie OK i jak się spali to kupię drugą - stosunek cena jakość jest raczej dobra.

  16. #16

    Domyślnie

    mam młot bavaria 1500... wyburzyłem nim dwa kominy, przekuwałem przez fundament... biorąc pod uwagę że została kupiona za równowartość 4-5 dni narzedzi profesjonalnych lecz wypożyczonych uważam że warto było kupić.
    Oczywiście nie można przesadzać np. przy kuciu aby nie używać młota do podważania np. cegieł lub innego materiału kutego- breszka pod ręką

  17. #17

    Domyślnie

    używam od roku młotowiertarkę tej firmy,wiercę czasami w żelbecie i jak na razie ok.dałem za nią 220 zł.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    aby nie zapeszyć ,ale ja jestem zadowolny z tej firmy
    mam wiertarke (czerwona) oraz wkretarke (czerwona) - przeżyły cała budowę i jeszcze służa bardzo przyzwoicie , oczywięcie noszą ślady zużycia ale ciężko aby tego nie miały , wiertarką to kleje i gipsy mieszałem . Wketarka to chyba ze 3 tyś wkretów wkeciła przy montażu poddasza o "pchełkach" niewspomne

    Mam jeszcze pilarę (szara) ale też smiga bez zarzutu , cieła deski pobudowlane oraz steple , tarcza już prawie czarna , a pilarka jak na razie smiga dalej

    Myśle ze relacja ceny do jakości w tym przypadku jest bardzo dobra i to jest jeden z głównych atutów .

    A dwa lata gwrancji door to door to też jakiś atut.

    Własnie staje przed kolejnymi zakupa sprzetu i myśle ze też będzie to Einhel

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TomekLee

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Miałem kątówkę serii bavaria zakończyła żywot po około 2 latach.Obecnie używam GLOBAL ws-pg 125 i jak na razie jestem z niej zadowolony (1.5 roku).Mam też spawarkę tej firmy (około 3 lat) działa bez zarzutu, jedyny minus a może i plus jest taki ,że przy dłuższym spawaniu wyłącza się i trzeba chwilę poczekać aż ostygnie ale da się z tym żyć .Prowadzę gosp. rolne więc czasami sprzęt jest używany dość intensywnie.Posiadam także inny sprzęt tej firmy młot udarowy,wkrętarka serii bavaria rzadziej używany .
    Chcę kupić dużą kątówkę tej firmy ale jest kilka modelów do wyboru .Będę wdzięczny za porady kolegów jaki sprzęcik wybrać .Z góry dziękuję.

  20. #20

    Domyślnie

    Ja mam z Einhella:
    EINHELL Szlifierka katowa BAG 125
    WKRETARKA - WIERTARKA EINHELL BT-CD 18 LCD
    WYRZYNARKA 750W EINHELL RT-JS 85
    PILA STOLOWA - KRAJZEGA - EINHELL BT-TS 1500U

    Jesli chodzi o szlifierke katowa 230 to warto siegnac po RT-AG 230 -jest podobno niezla, no ale cena juz nie jest marketowa.

    Staralem sie zasiegnac opinii o roznych sprzetach i dlatego wybralem powyzsze. Pytalem w serwisie ktore najczesciej do nich trafiaja ze zwrotow a ktorych jest najmniej, troche w necie itp. i wyszedl taki zestawik. Wkretarka ma szybka ladowarke i jako wiertarka juz pracowal u mnie przy zawieszaniu oswietlenia na suficie, krajzega tnei panele dosyc twarde i listwy przypodlogowe wraz z wyrzynarka, katowka za bardzo sie nie napracowala, dopiero pare razy uzyta.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony