dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie płytkowo-fugowe rozterki...

    za chwilkę zaczną mi robić łazienki, niby wszysko miałam zaplanowane, ale po rozmowie z płytkarzem same wątpliwości:

    - płytkarz mówi, że płytki na ścianę warto by dać BEZ FUGI, no faktycznie fajnie by wyglądały, ktoś tak ma?

    - rozjadą mi się wtedy fugi na podłodze z tymi na ścianie, o parę milimetrów, ale zawsze, ktos tak zrobił?

    - czy może zrobić podłogę w karo, chociaż niby nie modne i wtedy nie będzie problemu ze zgraniem fug?

    - bo na podłogówce bez fug nie można, prawda?

    jaki jest złoty środek...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie Re: płytkowo-fugowe rozterki...

    Cytat Napisał aniaitomek
    za chwilkę zaczną mi robić łazienki, niby wszysko miałam zaplanowane, ale po rozmowie z płytkarzem same wątpliwości:

    - płytkarz mówi, że płytki na ścianę warto by dać BEZ FUGI, no faktycznie fajnie by wyglądały, ktoś tak ma?
    - rozjadą mi się wtedy fugi na podłodze z tymi na ścianie, o parę milimetrów, ale zawsze, ktos tak zrobił?
    Dla mnie bezfugowo to znaczy bezfugowo (na styk) a z tego co sie orientuje to dla czesci glazurnikow oznacza to fuge okolo 1mm - 1,5mm. Taka fuge ja klade niemalze wszedzie i nie mowie ze to bezfugowo bo tak nie jest.
    Porozmawiaj z nim co to dla niego znaczy "bez fugi" bo nie sadze ze dokladnie to, co faktycznie znaczy to okreslenie.


    Cytat Napisał aniaitomek
    - bo na podłogówce bez fugi nie można, prawda?

    jaki jest złoty środek...
    No nie mozna.
    Nie ma zlotego srodka jesli nawet nie wiadomo jakie i jakiej wielkosci plytki kladziesz.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Dokładnie. No i chyba nie wszytskie płytki nadają się do prawdziwego bezfugowego kładzenia. Zwłaszcza, ze wieszość jest krzywa.

  4. #4

    Domyślnie

    do kładzenia bezfugowego sa płytki rektyfikowane. powodzenia w znalezieniu prostych i równych płytek.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    do kładzenia bezfugowego sa płytki rektyfikowane. powodzenia w znalezieniu prostych i równych płytek.
    Zgadza sie. A i one nie sa idealem. Jakis czas temu kladlem (ale nie bezfugowo) i niektore mialy roznice w wielkosci o jakies 0,1-0,2mm
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  6. #6

    Domyślnie

    1. bez fugi nie polecam ze względu na czeste wystepowanie krzywych i nierownych płytek
    2. mnie osobiscie rozjechane fugi sciana-podloga nie podobaja sie (sama zmieniłam na karo)
    3. zawsze mozna zrobic karo. a to co modne dzis moze byc przeżytkiem juz za rok lub 2. tym bym sie az tak nie sugerowała
    4. na ogrzewaniu podłogowym nalezy zrobic fuge, by w przyszlosci nie pekaly płytki

    powodzenia!

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi, pewnie zostanę przy fudze, tylką jaką tą fugę, jaka na ścianie, taka na podłodze, gdzieś na forum czytałam , że minimum na podłogówce to 3mm, prawda?

  8. #8

    Domyślnie

    U nas płytki rektyfikowane, Iszy gatunek a jedna bardziej krzywa od drugiej. Fuga 1mm - nazywana bez moich glazurnikow "bezfugowym kladzeniem".

    Slyszalam tez, ze jesli nawet znajda sie super proste plytki to i tak fuge warto zrobic zwlaszcza przy duzych formatach, bo podloga "pracuje" i plytki musza miec troche "luzu" - inaczej moga popekać.

  9. #9

    Domyślnie

    Aha i ja mam do podlogówki 1 mm, ponoć wystarczy, płytka ok 40x40.

  10. #10

    Domyślnie

    Kurcze, ja mam na jedną podłogę płytki 33x33, na drugą 40x60 aczkolwiek mogę jeszcze wymienić je na 33x33, może jeszcze ktoś wypowie się na temat szerokości fugi na podłogówce.

  11. #11

    Domyślnie

    My mamy miec chyba 1,5, jełśi się nie mylę.

  12. #12

    Domyślnie

    niech wykonawca tylko nie zapomni powyciągac krzyzyki i smarowac spodnią częsc płytki cienką warstwą kleju.

  13. #13

    Domyślnie

    u nas fuga na podłogówce ma 3mm

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniaitomek
    dzięki za odpowiedzi, pewnie zostanę przy fudze, tylką jaką tą fugę, jaka na ścianie, taka na podłodze, gdzieś na forum czytałam , że minimum na podłogówce to 3mm, prawda?
    A jakiej wielkosci pomieszczenia (jesli jest ich kilka) i ktore plytki do ktorego z pomieszczen?
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał oola
    u nas fuga na podłogówce ma 3mm
    Tak jak u nas

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wingerman
    Cytat Napisał aniaitomek
    dzięki za odpowiedzi, pewnie zostanę przy fudze, tylką jaką tą fugę, jaka na ścianie, taka na podłodze, gdzieś na forum czytałam , że minimum na podłogówce to 3mm, prawda?
    A jakiej wielkosci pomieszczenia (jesli jest ich kilka) i ktore plytki do ktorego z pomieszczen?

    ŁAZIENKA nr 1
    wymiary pomieszczenia 1,30 na 2,50, płytki na podłogę 33x33 (Tubądzin, Sarda)

    ŁAZIENKA nr 2
    wymiary pomieszczenia 3,00 na 2,40, z tym , że powierzchnię 0,90 na 2,40 zajmie wanna z obudową, płytki na podłogę 40x60 (Imola, Antares), zastanawiam się nad wymianą ich na kwadratowe 30x30

    w obydwu łazienkach podłogówka

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Zrobcie fuge 2mm.
    W tej mniejszej lazience pokusilbym sie 1,5mm
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony