dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sollers1

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    13
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie ila za zrobienie wylewek.

    witam
    ostatnio jedna z firm zaproponowała mi za zrobienie wylewek na około 200metrach kwadratowych kwote 7000 zł za robote i ich materiał za sama robote chcą 12 zł za metr kwadrat, czy róznica około 4500 to cena za materjały, tj piasek, cement, dylatację plastyfikator i wiórki plastikowe, czy nie chcą mnie oszukkać
    prosze o pomo

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Ja kilka dni temu płaciłem 11 zł za robociznę, plus dwie palety cementu i 30 ton piachu płukanego 0-2mm. Piasek do wylewek jest b. drogi. U mnie solidny, dobrze płukany nawet 30-35 zł netto. Dwie palety cementu to jakieś 1250 zł.
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  3. #3

    Domyślnie

    Mi wyszło 39 zł za metr. Materiały kupowałem sam (styropian, piasek, cement, siatka, dylatacja, folia). Jeżeli 7000 z styropianem to cena jak najbardziej ok, w przeciwnym razie to drogo. Sama robocizna to 13 zł (z ułożeniem styropianu).

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    12zł sama robocizna a 25zł z materiałem, bez styropianu - taka propozycję dostałem.

  5. #5

    Domyślnie

    robocizna 11 netto, z materiałem 25 zł/metr do zapłaty. grubość wylewki 6-8
    piasek płukany, bez folii i styropianu.

  6. #6

    Domyślnie

    A ja Zapłaciłem po 11 zł za m2 - robocizna. Materiał kupowałem sam, gdyż materiałem wykonawcy chcieli 30 zł za m2. Jako że żwirownię mam pod nosem to kruszywo było tanie. W sumie materiał wyniósł mnie tez coś około 11 zł za m2. Razem 22 zł. Oczywiście w tej cenie nie było styropianu, musiałem jeszcze dokupić. Panowie ułożyli styropian w gratisie, bądź jak kto woli w cenie wykonania wylewki zawiera się już ułożenie styropianu.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    A ja Zapłaciłem po 11 zł za m2 - robocizna. Materiał kupowałem sam, gdyż materiałem wykonawcy chcieli 30 zł za m2. Jako że żwirownię mam pod nosem to kruszywo było tanie. W sumie materiał wyniósł mnie tez coś około 11 zł za m2. Razem 22 zł.
    ale do wylewek potrzeba piasku rzecznego a nie żwirowego. Poza tym w cenie swojego materiału nie uwzględniłeś zbrojenia - czy to tradycyjnego jako siatka, czy też rozproszonego. I jeszcze plastyfikator

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    ale do wylewek potrzeba piasku rzecznego a nie żwirowego. Poza tym w cenie swojego materiału nie uwzględniłeś zbrojenia - czy to tradycyjnego jako siatka, czy też rozproszonego. I jeszcze plastyfikator
    powaznie..?? Piasku rzecznego??? Znaczy z dna rzeki?? Nie popadajmy w paranoje...gdzie wyczytales ze nie kupilem plastyfikatora?? Zbrojenie bylo zbedne...

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    a jaką granulację użyłeś do wylewek?
    czemu zbrojenie było zbędne?
    wspomniałem o plastyfikatorze, bo cena materiałów na poziomie 11zł jest bardzo dobra, więc byc może diabeł tkwi w szczegółach.
    za wywrotke piasku rzecznego 24t trzeba zapłacić 750-800zł, i z tego co wiem kopany nie nadaje się do wylewek.

  10. #10

    Domyślnie

    piasek byl dwojka. Dlaczego uwazasz ze nie nadaje sie?? Ekipa wykonujaca zazyczyla sobie taki wlasnie i twierdzili ze jest bardzo dobry
    Ostatnio edytowane przez photos ; 19-07-2011 o 06:55

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    a jaką granulację użyłeś do wylewek?
    czemu zbrojenie było zbędne?
    wspomniałem o plastyfikatorze, bo cena materiałów na poziomie 11zł jest bardzo dobra, więc byc może diabeł tkwi w szczegółach.
    za wywrotke piasku rzecznego 24t trzeba zapłacić 750-800zł, i z tego co wiem kopany nie nadaje się do wylewek.
    coś strasznie drogi ten piasek u Ciebie. U nas taka ilość około 500zł z transportem na budowę (ok. 25km)
    piotr

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    U mnie za 30ton (dwie wywrotki) 1450 zł piasek 0-2mm płukany, ze żwirowni.
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  13. #13

    Domyślnie

    Za 30 ton piasku płukanego 0,2-0,4mm płaciłam 390 zł, z transportem.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    to bardzoooo atrakcyjna cena - aż podejrzana

  15. #15

    Domyślnie

    Taka była, piasek zamawiał wykonawca u swojego stałego dostawcy.

  16. #16

    Domyślnie

    bo piasek płukany jest bardzo tani. W miejscu gdzie buduje dom jest ogromna żwirownia i 0,2 płukany kosztuje 7 zł za tonę. teraz tyle kosztuje, a w tamtym roku jak robiłem wylewki to płaciłem po 5 zł.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony